×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. jūlijs, 2017
Drukāt

Būs spiediens pēc atklātas, godīgas politikas. Saruna ar Juri Pūci (21)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” viesojas Rīgas domes deputāts, partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs Juris Pūce.

Ceturtdien pie Rīgas pils notika akcija saistībā ar publiskotajām oligarhu sarunām. Protestētāji aizstāv Latviju, Satversmi, tiesiskumu. Ko domājat par to?

J. Pūce: Tas sarīkots laikā un vietā. Tā ir iespēja sabiedrībai parādīt, ka tā neuztver par normālu tāda veida politiku kā “Rīdzenē” taisītā. Minētās sarunas prasa arī politiķu reakciju. Šis nevarētu būt “tukšais” notikums, kad mediju publikācijas izplēn klusumā. Arī vieta izvēlēta pareizi, jo loģiski, ka Valsts prezidentam jāpauž reakcija. Turklāt Vējoņa kungam īpaši tāpēc, ka aktīvi sarunu dalībnieki ir viņa bijušie ZZS apvienības līdzgaitnieki. Manuprāt, tas ir piekritīgi prezidenta atbildībai pavērtēt, kas noticis tajā laikā, kad viņš bija ministrs.

Kā jūsu partija vērtē – kas tās bijušas par sarunām politiķu starpā?

Man visnepatīkamākā bija nevis lamuvārdu straume, jo neesmu sarkstoša jaunkundze un kāda kuram ir izteiksme, tāda ir, bet caurcaurēm strāvojošais cinisms. Runātāji, kas atradušies augstās varas pozīcijās, pret valsti attiecas kā rotaļlaukumu, kur bīdīt un būvēt klucīšus, kā iegribas, un personiskie mērķi stādīti nesalīdzināmi augstāk par valstiskiem uzdevumiem, kur nu vēl vēlētāju interesēm. Tolaik strādāju par EM valsts sekretāru un daudz kur bija jūtama pretdarbība virzienam, kādā iet valdība, un sarunas atklāj diedziņu raustītāju mērķtiecību. Daudz gan nav piepildījies no viņu interesēm, kā izmantot valsts varu savam labumam. Ļoti ceru, ka Latvijā neatkārtosies laiki, kad valstij, pilsoņiem svarīgākie jautājumi apspriesti tik ciniskā manierē. Par to mums visiem jāstrādā kopā.

Uz prezidenta pili tāpēc iet, lai panāktu rezultātu. Bet visi politiķi tā runājot, visām partijām ir savtīgas intereses.

Es nesēžu sarunās, kur zīmē shēmas, kā sagrābt varu savtīgās interesēs. Politiķi vienmēr spriedīs, kā ietekmēt lēmumus, kā pieņemt dienaskārtību, jo politiskā procesa mērķis ir iegūt varu un izlietot programmas īstenošanai. Tamdēļ nereti jāiet uz vienošanos ar partneriem, jāmeklē kompromisi. Bet nošķirsim to no satraucošākā “Rīdzenes” sarunās – ar kādu attieksmi tur runā un kādus mērķus izvirza! Tā vairs nav godīga politika.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. A.Balts 16. jūlijs, 2017 14:47
  Atbildēt

  Tā jau viss jau pareizi, ko Māris Olte teicis, bet tomēr galveno slimības cēloni, kas visu indē un grauj Latvijā – absolūti nepieciešamo, bet neveikto dekolonizāciju un lustrāciju tomēr nepiemin! Skumīgi, ja tas ir ne “LA.lv” piesardzīguma dēļ, bet paša aprēķins, jo ka tā ir TAISNĪBA, to zina PILNĪGI VISI!

  Par šo tēmu gan šis pūce, gan tam līdzīgie kolaboranti mūk cik vien spej, jo zina, ka ta ir taisnība,bet nodevibas maksa tiem tuvaka

 2. Vai tādi mums vajadzīgi? Atbildēt

  Politiķi,kurus jāpiespiež?

 3. Kopā ar Žagaru nekāda godīgā politika nesanāks:)

 4. Pūces k-gs, kuros amatos tik neesat bijis šajos 27 gados!! Vai kaut kur esat paveicis kaut tik, cik melns aiz naga?! Kopā ar Rungaini esat pārliecinājis, ka no JAUNĀS POLITISKĀS MAIŅAS KALĒJIEM ČIKS VIEN IZKALIES GALA REZULTĀTĀ.
  Bail domāt, kas notiks, ja abi tiksiet pie teikšanas valstī, arī banku lobēšanā.

 5. Papildus siles partijām pietuvinātajiem-trekno gadu padomes valsts uzņēmumos Pūce jau veiksmīgi izspieda,kas arī ir viss viņa sasniegums politikā!

 6. Kārtējā “vakara pasaciņa,”kurai notic ne tikai bērni. Saldus sapnīšus !

 7. Un kāds tad būs Pūces piedāvājums godīgai politikai? Sievas fonds?

 8. Kas ir partija ”Latvijas attīstībai”, jautājumu NAV!!! Viss skaidrs arī par Pūci un viņa sacīto! Par KĀDU GODĪGUMU POLITIKĀ PŪCE RUNĀ???????? KUR VIŅŠ REDZ GODĪGUMU??????????!!!!!!!!! Diemžēl Tieslietu ministriju gadiem vada TB/LNNK BIEDRI un te arī jautājumi lieki! Oligarhu sarunas ir ĻOTI nozīmīgs faktors, ko atstāt NEVAR NEIEVĒROTU UN NEIZANALIZĒTU LĪDZ GALAM (pat līdz reālai sodāmībai!) Jāsāk rāpties no purva ārā?

 9. Skujām klāta taka uz kapiem … nevis godīga politika …

 10. Smieklīgi, vēl viens ” godīgais” atradies.
  Laikam aizmirsis, ko darīja Ekonomikas ministrijā.

 11. Mēs ar Pūci maijā sauļojamies Krimā, jauks cilvēks, ārkārtīgi jauks.

 12. Es saskatu Pūces kungā vienu kārtīgu un godīgu politiķi, kādu šobrīd trūkst Latvijas politikā.

 13. Nepiekrītu, ka sarunās paustais nav piepildijies. Viens prezidents nogāzts, divi iebīdīti, ģenerālprokurs nomainīts, KNAB vairākus gadus turēts “īsā pavadā”, pārsvarā sarunu “sausais atlikums” sasniegts.Runājot par Gerhardu – bija ministrs Sprūdzš, kurš mēģinot stādināt Lembergu, pats tika atstādināts īsā laikā.

 14. bālie keksa čomi Atbildēt

  Ar tik godīgu keksu galvgalī mēs beidzot tiksim iecelti saulītē!

 15. Sakarīga intervija! Gan žurnālista jautājumi pareizie,gan atbildes adekvātas.Varbūt līdz vēlēšanām latviskās partijas saņemsies(arī vēlētāji ) ,izkļūsim no Kremļa ēnas.

 16. Tu tas godīgais? Elektrības dubultarifu Korifejs!

 17. Izrādās mums visas partijas ir liberālas un konservatīvo nemaz nav! JKP tak mierīgi var sačupot ar pederastu brālībām un ir ok! Nelietīga krāpniecība ar cilvēku uzticēšanos!

 18. nacionālais dzintarēns Atbildēt

  kremlins, putinists! Mums rūp nauda, tas ir valsts nauda, lai varam pielikt sev pie algām, tas ir tautai pie algām. krievi nāk! lai dzīvo tautu draudzība un sargāsim bēgļus.

 19. Visi taču tur maina partiju nosaukumus un amatus, bet tie kas pie siles tie jau prom neiet, ko nu kārtējais karodziņa vicinātājs darīs?

  • Vai tik Tieslietu ministriju jau gadiem nevada nacionālie, kur Tieslietu ministrs bija arī jaunais konservatīvais ? Un GāzējBordāns tik banku gāž? Un Parex? Tas jau sīkums

Draugiem Facebook Twitter Google+