Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Būs stingrākas prasības bioloģisko produktu kontrolei

Foto  Shutterstock-Foto Shutterstock-

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā, nosakot stigrākas prasības importēto bioloģisko produktu kontrolei, lai nepieļautu neatbilstošu produktu ievešanu Eiropas Savienības kopējā tirgū, informēja valdībā.

Lai novērstu patērētāju maldināšanu, bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā noteikta arī prasība nelietot uzņēmumu nosaukumā terminus “bio” un “eko”, kā arī precizēta arī kārtība, kādā var veikt sabiedriskās ēdināšanas sertifikāciju atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām. Kārtībā precizētas arī prasības par augu maiņu bioloģiskajās saimniecības, tajā skaitā, attiecībā uz papuvi, nosakot, ka papuve neaizņem vairāk kā 25% no kopējās aramzemes.

Lai atvieglotu lauksaimniekiem iespēju izvēlēties atbilstošus līdzekļus bioloģisko produktu ražošanai un novērstu iespēju maldināt patērētājus ar neatbilstoši marķētiem augsnes ielabošanas līdzekļiem, izmaiņas precizē kārtību, kā tiek kontrolēti uzņēmēji, kuri marķē mēslošanas līdzekļus, substrātus un augu aizsardzības līdzekļus ar norādi par bioloģisko lauksaimniecību

Tāpat bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā precizēta informācija, kas jāiekļauj lauku vēstures uzskaites sistēmā, kā arī informācijas apmaiņa gadījumos, kad konstatē neatbilstības.

Izmaiņas bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+