Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
31. maijs, 2016
Drukāt

Būs stingrākas prasības bioloģisko produktu kontrolei

Foto  Shutterstock-Foto Shutterstock-

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā, nosakot stigrākas prasības importēto bioloģisko produktu kontrolei, lai nepieļautu neatbilstošu produktu ievešanu Eiropas Savienības kopējā tirgū, informēja valdībā.

Lai novērstu patērētāju maldināšanu, bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā noteikta arī prasība nelietot uzņēmumu nosaukumā terminus “bio” un “eko”, kā arī precizēta arī kārtība, kādā var veikt sabiedriskās ēdināšanas sertifikāciju atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām. Kārtībā precizētas arī prasības par augu maiņu bioloģiskajās saimniecības, tajā skaitā, attiecībā uz papuvi, nosakot, ka papuve neaizņem vairāk kā 25% no kopējās aramzemes.

Lai atvieglotu lauksaimniekiem iespēju izvēlēties atbilstošus līdzekļus bioloģisko produktu ražošanai un novērstu iespēju maldināt patērētājus ar neatbilstoši marķētiem augsnes ielabošanas līdzekļiem, izmaiņas precizē kārtību, kā tiek kontrolēti uzņēmēji, kuri marķē mēslošanas līdzekļus, substrātus un augu aizsardzības līdzekļus ar norādi par bioloģisko lauksaimniecību

Tāpat bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā precizēta informācija, kas jāiekļauj lauku vēstures uzskaites sistēmā, kā arī informācijas apmaiņa gadījumos, kad konstatē neatbilstības.

Izmaiņas bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+