×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Būs stingrākas sankcijas pret medību pārkāpumiem (1)

LETALETA

Ar stingrākām sankcijām pret medību pārkāpumiem plānots nodrošināt resursu racionālu apsaimniekošanu, paredz valdības akceptētais, Zemkopības ministrijas sagatavotais noteikumu projekts, kas nosaka kārtību, kādā atlīdzināmi zaudējumi, pārkāpjot noteiktās prasības medību jomā.

Noteikumos reglamentēta kārtība, kādā atlīdzināmi zaudējumi, ko fiziskas vai juridiskas personas nodarījušas, pārkāpjot Medību likumā vai citos normatīvajos aktos noteiktās prasības, un to apmērs, kā arī nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtības atlīdzināšanas kārtība un apmērs.

Tāpat jaunajā zaudējumu atlīdzināšanas kārtībā precizēti zaudējumu aprēķināšanas koeficienti un to sugu saraksts, par kurām atlīdzināma nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtība. Papildus precizēta arī kārtība, kādā atlīdzināmi zaudējumi.

Noteikumos norādīts – zaudējumi, kas radušies, nelikumīgi nomedījot alni, staltbriedi, mežacūku, stirnu, medni, rubeni vai bebru, atlīdzināmi valstij. Zaudējumu, kā arī nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtību aprēķina, izmantojot īpašu formulu, kurā figurē nodarītais zaudējumu apmērs vai nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtība, valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga un zaudējumu vērtības aprēķināšanas koeficients.

Zaudējumus un nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtību atlīdzina saskaņā ar tās amatpersonas vai iestādes lēmumu, kura pilnvarota izskatīt attiecīgo lietu, vai ar tiesas spriedumu.

Jaunie noteikumi aizstās šobrīd spēkā esošo “Kārtību, kādā atlīdzināmi zaudējumi, ko fiziskās vai juridiskās personas nodarījušas, pārkāpjot medības reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās prasības, un to apmērs, kā arī nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtības atlīdzināšanas kārtība un apmērs”.

Noteikumi stājas spēkā ar 2014.gada 1.janvāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sodīt , bargāk , vēl bargāk, vēl vēl bargāk , atcelt nāvessoda maratoriju ! Jā , izklausās briesmīgi . Bet , vai ,,drīkstēs ,, šos sodus piemērot arī uz mūsu cien. likumdevējiem , varas vīriem , naudas maisiem un t.t. priekš tiem VISI LIKUMI ir par šķidru . Dod Dievs lai , kādreiz nākotnē , tie darbotos arī pre minētajām personām .

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +12.8
Daugavpils +17
Saldus +14.8
Liepāja +16.2
Jelgava +14.5
Ventspils +16.2
Limbaži +14
Madona +13.3
Rēzekne +12.6
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+