Ekonomika
Bizness

Busiņā ieceltā “Olainfarm” padome jau sākusi darbu. Birža atjauno tirdzniecību ar akcijām0


Valsts policijas darbinieki pie “Olainfarm” ražošanas ēkas, kurā notiek uzņēmuma valdes sākotnēji atceltā akcionāru ārkārtas sapulce.
Valsts policijas darbinieki pie “Olainfarm” ražošanas ēkas, kurā notiek uzņēmuma valdes sākotnēji atceltā akcionāru ārkārtas sapulce.
Foto: LETA

Trešdien, 3. aprīlī, AS “Olainfarm” padome ieradās uz kārtējo padomes sēdi uzņēmuma telpās, Olainē, Rūpnīcu ielā 5, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

Sēdes laikā padome tikās ar uzņēmuma valdi, lai pārrunātu turpmāko sadarbības modeli, vienotos par informācijas apmaiņu un nākamajiem soļiem.

AS “Olainfarm” padome kā prioritāti izvirzījusi pragmatisku pieeju lēmuma pieņemšanā, lai rūpētos par uzņēmuma darbības nepārtrauktību un pēc iespējas ātrāk atjaunotu uzņēmuma akciju tirdzniecību biržā.

Uzņēmuma valdē sācis darbu Lauris Macijevskis, kura pārziņā būs finanšu jautājumi.

Šodien darbu sākusi arī jaunā Revīzijas komiteja, par kuras vadītāju iecelts Agris Auce.

Atjauno tirdzniecību ar akcijām

Biržas “Nasdaq Riga” valde no šodienas nolēmusi atjaunot tirdzniecību ar zāļu ražotāja AS “Olainfarm” akcijām, kā arī atsaukt piemēroto uzraudzības statusu, pausts biržas paziņojumā.

Kā norādīja biržā, trešdien “Olainfarm” izplatīja paziņojumu par pirmdienas ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem. Biržas ieskatā, tādējādi beiguši pastāvēt apstākļi, pamatojoties uz kuriem bija apturēta tirdzniecība un piemērots uzraudzības statuss.

Vienlaicīgi “Nasdaq Riga” valde nolēma atcelt visus “Olainfarm” akciju pirkšanas vai pārdošanas uzdevumus, kas biržas sistēmā bija ievadīti pirms 1.aprīļa tirdzniecības apturēšanas.

Birža lēmumu apturēt tirdzniecību pieņēma pagājušajā piektdienā, 29.martā.

Kā ziņots, otrdien Uzņēmumu reģistrs apstiprināja izmaiņas “Olainfarm” valdes un padomes sastāvā, kā rezultātā turpmāk uzņēmuma padomi vada ekonomists Gundars Bērziņš, tās sastāvā iecelts arī Jānis Buks, kurš būs padomes priekšsēdētaja vietnieks, Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers. Šādā sastāvā padomi pirmdien pie uzņēmuma ieejas novietotā mikroautobusā iecēla akcionāri, kuriem kopumā pieder 61,5% akciju.

Savukārt jaunieceltā padome savā pirmajā sapulcē, kas notika pirmdien, uzreiz pēc jaunās padomes apstiprināšanas, lēma veikt izmaiņas “Olainfarm” valdē, proti, pašreizējo valdes locekli Ingu Krūkli mainīt pret Lauri Macijevski, kurš jau iepriekš bijis “Olainfarm” valdes loceklis.

LETA jau vēstīja, ka iepriekš “Olainfarm” padomē strādāja Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, vecākā meita Irina Maligina.

Iepriekš “Olainfarm” valde paziņoja, ka bija atcēlusi 1.aprīlī plānoto akcionāru ārkārtas sapulci, jo, pārbaudot akcionāru sarakstus, atklājies, ka pieprasījumam par tās sasaukšanu, ko izteica Maligina vidējā meita Nika Saveļjeva un jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze, nav juridiska pamata, proti, pieprasījumu parakstījušās personas neesot “Olainfarm” akcionāri un neatrodas uzņēmuma akcionāru reģistrā.

Savukārt uzņēmuma lielākais akcionārs SIA “Olmafarm” aicināja akcionārus ierasties uz iepriekš izsludināto akcionāru ārkārtas sapulci 1.aprīli, norādot, ka “Olainfarm” valde ir pakļāvusies padomes nelikumīgam spiedienam un, klaji ignorējot normatīvus, publiskojusi paziņojumu par akcionāru sapulces atsaukšanu.

“Olainfarm” 1.aprīļa akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā bija iekļauti jautājumi par padomes vēlēšanām, par atlīdzības noteikšanu padomes locekļiem, kā arī par revīzijas komitejas atsaukšanu, jaunas revīzijas komitejas ievēlēšanu un atlīdzības noteikšanu revīzijas komitejas locekļiem.

Akcionāru strīdu dēļ birža “Nasdaq Riga” no 1.aprīļa apturējusi tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Iepriekš jau vēstīts, ka 2. aprīlī Uzņēmumu reģistrs pieņēma lēmumu apstiprināt izmaiņas AS “Olainfarm” valdes un padomes sastāvā.

“Olainfarm” padomi vada Gundars Bērziņš, tās sastāvā iecelts arī Jānis Buks, kurš ir padomes priekšsēdētaja vietnieks, kā arī Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers.

Pēc akcionāru pieprasījuma sasauktā AS “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē 1. aprīlī piedalījās 61,48 % no visiem balsstiesīgajiem akcionāriem.

Tāpat vēstīts, ka pēc tam, kad 1. aprīlī uz valdes iepriekš atcelto sapulci sanākušie akcionāri netika ielaisti uzņēmuma teritorijā un telpās, to pārstāvji iekāpa turpat blakus esošajā busiņā un ievēlēja jaunu padomi.
Saistītie raksti

AS „Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā.

Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. AS „Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Jauni autovadītāji un veci auto: apkopoti dati par negadījumiem bez OCTA
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Pieļauj akcīzes palielināšanu dīzeļdegvielai. Saruna ar satiksmes ministru Linkaitu 3
9 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Ieķīlāti visi “Virši-A” piederošie ķermeniskie pamatlīdzekļi
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
54 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
3 stundas