×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Bušs plāno gleznot pasaules līderu portretus

Foto - AFPFoto - AFP

ASV bijušais prezidents Džordžs Bušs pēc savu pilnvaru beigām ir pievērsies glezniecībai. Vispirms gleznojis dabas skatus, kā arī suņus un kaķus, tagad Baltā nama kādreizējais saimnieks iecerējis portretēt 19 valstu līderus, ar kuriem viņš savulaik sastrādājās.

Britu laikraksts “The Daily Telegraph” raksta, ka Bušs iecerējis uzgleznot gan bijušo britu valdības vadītāju Tonija Blēra un Gordona Brauna, gan kādreizējā Francijas prezidenta Žaka Širaka, gan Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Krievijas prezidenta Vladimira Putina portretus. “Tas būs jauns izaicinājums Buša mākslinieciskajām ambīcijām,” secina britu laikraksts.

Līdz šim Bušs plašākai sabiedrībai izrādījis savas gleznas ar suņiem un kaķiem. Viens no viņa iecienītākajiem modeļiem bija ģimenes suns Bārnijs, kurš gan šā gada februārī aizgāja viņsaulē. Par krietni nopietnāku mākslinieciesko veikumu uzskatāms Buša pašportrets. Viņš sevi uzgleznojis kailu, stāvam dušā ar muguru pret skatītāju, bet acu saktu veramies spogulī. Viņa otas triepienam pieder arī dabas skatu atveidojumi netālu no Buša rančo Dalasā. “Šīs ir gleznas, kuras veidojis kāds, kurš neapzināti mēģina slēpt savu gleznojumu, bet kurš tās neaizsargā un izrāda. Gleznās redzamas pretrunas starp mākslinieka iekšējiem dzinuļiem un viņa ierobežotajām spējām,” laikrakstam “DT” Buša veikumu komentēja ietekemīgais ASV mākslas kritiķis Džerijs Salcs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+