×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. decembris, 2016
Drukāt

Atis Klimovičs: Būt gataviem! (20)

Foto AP/Scampix/LETAFoto AP/Scampix/LETA

Krievijas karavīri

“Jums var nākties karot ar viņiem (Krievijas armiju), tādēļ nepieciešams pēc iespējas labāk iepazīt šā spēka vājās puses un arī stiprās,” ar vēlējumu maksimāli uzlabot Latvijas armijas un Zemessardzes kaujas spējas latviešu karavīrus uzrunāja ukraiņu karavīru delegācija, kas nepilnas nedēļas laikā tikās ar visu Zemessardzes bataljonu un arī armijas sauszemes spēku pārstāvjiem. Produktīvajā un intensīvajā vizītē, kas aptvēra visus valsts reģionus, desmit ukraiņu karavīri un virsnieki dalījās savā militārajā pieredzē, kas iegūta frontē Ukrainas austrumos. Derīgi uzsvērt savstarpējās uzticēšanās augsto līmeni, ko nepārprotami nosaka līdzīgā izpratne par pastāvošo apdraudējumu un daudzējādā ziņā arī līdzīgā vēsturiskā pieredze. Atstāsim pie malas atšķirīgo – Latviju un Ukrainu šodien vieno rūpes par savas valodas un neatkarības nosargāšanu. Tas mudina efektīvāk pastrādāt, jo ir īstais brīdis dažādos veidos stiprināt abu valstu kontaktus, kas atbilst ne tikai Ukrainas, bet arī Latvijas (iedzīvotāju skaita ziņā divdesmit reizes mazāka par Ukrainu) ilglaicīgajām interesēm.

Ukraiņu karavīru kara stāstos netrūkst daudz konkrētu ieteikumu un pamācību, un arī atziņas, ka nepieciešams būt gataviem arī pašiem sliktākajiem pavērsieniem. “Mēs pat pašos ļaunākajos murgos negaidījām, ka iespējams Krievijas uzbrukums,” norādīja ukraiņi. Kopš kara sākuma (tam neredz beigas) Ukrainas aizsardzības spēkos, kas iepriekšējos divarpus gadu desmitos bija teju vai nogremdēti līdz pamatiem, notikušas lielas pārmaiņas. Tagad Krievijas agresija panākusi, ka ukraiņiem ir viena no spēcīgākajām armijām Eiropā. Par ko nevajadzētu šaubīties – noskaņojuma un patriotisma ziņā tā ir pirmajā vietā mūsu kontinentā. Sastapušies ar Krievijas elites armijas daļām, gan desantniekiem, gan GRU (galvenā izlūkošanas pārvalde) kaujiniekiem, arī ciešot lielus zaudējumus, ukraiņi daudz ieguvuši kā nācija. Par to šie karavīri runā paši, jo negaidītais iebrukums nācijas saliedēšanā izdarījis milzīgu pakalpojumu. Tās lielākā daļa daudz skaidrāk sapratusi, kādi ir tautu vienojošie mērķi. Ne velti, analizējot kara gaitu, ukraiņu karavīri sekmīgo pretošanos izskaidro ar pašu milzīgo patriotismu, brīvprātību un sabiedrības atbalstu, un arī savējo militāro speciālistu prasmēm.

Doņeckas lidostas aizstāvis agronoms Andrejs bija viens no septiņiem viņa vienības (pavisam 56 karavīri) tā dēvētajiem kiborgiem, kas dzīvs atstāja šo kaujas vietu. “Mēs stāvējām uz savas zemes, visi zinājām, ko mēs te aizstāvam. Morālā ziņā bijām pārāki.” Ukraiņi pārliecinājušies par krievu karaspēka prasmēm un apgādi, tādēļ aicina atbilstoši novērtēt iespējamo pretinieku. Jāielāgo, ka pretinieks jūs redz un dzird un to nodrošina viņa labā apgāde ar dažādiem līdzekļiem, piemēram, bezpilota lidmašīnām. Par ārkārtīgi svarīgu un nozīmīgu uzskatāma atbilstoša dziļuma ierakumu un zemnīcu (ar vismaz četru kārtu segumu) izveidošana. Tas pats jāsaka par prasmi rīkoties ar krievu ražojuma ieročiem, kas kara gadījumā ir ļoti nepieciešama prasme. Triecienbataljona “Aidar” vada komandieris Dmitrijs ieteica arī sagādāt krievu bruņutehniku, ko izmantot latviešu karavīru apmācībā. Pēc šī virsnieka teiktā, pretinieks ir viltīgs un spēcīgs, tas neievēro konvencijas, piemēram, speciāli šauj uz mediķiem. Taču ukraiņi karā ar viņiem pieredzējuši, ka pretinieki ir tādi paši cilvēki kā visi citi, turklāt ar nepietiekamu motivāciju karot, ja nonākuši svešā zemē. Der ieklausīties ukraiņu karavīru vēlējumā Latvijai izvairīties no kara, taču būt gataviem dažādiem notikumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Izskatas, ka brunotos spekus kontrolejosie valsts ienaidnieki to slepj no zemessargiem, neaicinot uz tiksanam un tik vertigas informacijas iegusanas.
  Tie laikam uzskata, ka ar savejiem… nebus jakaro, bet draudzigi japadodas…
  Tiesi to, stpc, netiesi ieteica kada Pie Rigas bataljona vadiba…, gandriz nolamajot par aicinajumu veikt atbilstosas apmacibas.

  • Nezinu, kas slēpj. Mums Studentu bataljonā izziņoja un tie, kuri vēlējās, aizgāja uz tikšanos. Biju arī es. Lietderīgi.

 5. язык нам запрещали Atbildēt

  Зачем винить вo всех наших бедах Америку или Европу ? За всю
  историю Украины : -Украинский язык нам запрещали 134 раза , не Америка и
  не Европа, а Россия ! -Нашу украинскую нацию убивали и уничтожали тоже
  не Америка и не Европа, а Россия ! -Голодомор 1920, 1932, 1946 годы ,
  вся эта беда не с Америки или Европы а с России ! -Ленин, Сталин,НКВД,
  Путин —это всё с не с Америки или Европы, а с России ! -23 года наша
  продажная власть покупала газ по двойному тарифу и ездила на поклон не в
  Америку или Европу ,а в Россию! -Мы выгнали нашего зэка и он со всей
  своей свитой убежал не в Америку или Европу, а в Россию ! -Крым
  оккупировала не Америка или Европа , а Россия !

  • Не доскакали видимо, требуется продолжение.
   А сколько этой самой истории то есть? Именно Россия запрещала, или может всё-таки царь, церковь там, Польша или Австро-Венгрия во главе с Габсбургами? Ну и голодомор специально для вас придумали и он только у вас был, а в других местах его не было. Про газ вообще смешно. Ну а Крым вашим и не был никогда, забыл что ли.

   • grafistam kiriļicā Atbildēt

    Кремль был убежден, что 2014-й год повторит для Украины 1918-й, когда, используя аналогичные технологии, украинцев лишили свободы и государства. Украинское общество в начале ХХ века не смогло объединиться, поэтому проиграло борьбу за свое будущее, более чем на 70 лет став колонией Москвы.
    Именно такой сценарий был написан для Украины в 2014-м году. Но, благодаря мужеству и ответственности украинцев, они смогли выстоять и остановить значительно более сильного противника. Смогли освободить значительную часть оккупированных территорий. И сегодня Украина создает оборонный потенциал, который позволит защитить страну и полностью очистить ее от оккупантов.
    Если бы не было прямой агрессии Российской Федерации – война в Донбассе закончилась бы если не за дни, то за недели. Но Россия пока имеет мощный ресурс, который использует в войне против Украины. Поэтому освобождение оккупированных территорий – к большому сожалению – не блицкриг. Это тяжелый и продолжительный процесс.

    • Блицкриг!?! Ничего себе ассоциации, очень напоминает, не находите?
     Бред, даже талантливый, остается бредом всё равно! Прекратите бредить!

   • Inženiera „grafists” domu gājieni: par ukraiņu valodas aizliegumiem, viņa tehniskās izglītības loģikas šaubas- „Именно Россия запрещала, или может всё-таки царь, церковь там, Польша…” Protams, cars viennozīmīgi lēma kopā ar baznīcu, vai Pobedonoscevs. Manai vecmāmiņu pat skolas stundu starpbrīžos spieda runāt krieviski. Par „голодомор специально для вас придумали..” Ir Staļina loka lēmumi par ko zināms pēc atmodas.(Tikai šī ģeniālā „grafists”doma jāliek darbībā. Mums jāsamet nauda „grafists” braucienam uz Kijevu kur viņam viņa doma publiski jāpauž un mēs atviegloti nopūšamies. Drusku jau sirdsapziņa, bet kas ir viena pārliecināta inženiera dzīvība pret 10 miljoniem organizētā bada ukraiņu upuriem. Pauze „grafists” reklāmai: „националистическое дерьмо / Сам ты падла, придурок и урод! / Россия женщина с х**м,” u.t.t) Par „Ну а Крым вашим и не был никогда, забыл что ли.” Pat inženierim ir jāievēro dabas likumi un parakstītie līgumi vispār, šajā gadījumā Budapeštas memorands Krievijas un citu valstu garantijas Ukrainas nedalāmībai.

    • Продолжайте конспектировать и рекламируйте меня и дальше.
     Будапешский меморандум ратифицирован так и не был, хотя и был подписан. Юридические следствия его сомнительны. Но вот представить, что могло бы случиться со всем миром, если бы у этих отмороженных националистических придурков было бы ядерное оружие, совсем не трудно. Ядерная зима наступила бы очень быстро. Украина и так, со всем её бардаком и со всеми её ядерными электростанциями – это мина замедленного действия! Можно отказаться российского ядерного топлива для российского же производства реакторов, и заменить его на американское топливо. Но нельзя при этом быть на 100% уверенными, что ядерная реакция тогда будет управляемой. Новые «Чернобыли» не за горами!

 6. Господа из редакции, ваша газета всё более и более начинает напоминать печатные издания Латвии времён немецко-фашисткой оккупации. Подбор и подача материалов этому свидетельство.
  Россия не является стороной конфликта на Украине, и российских войск там нет. Это гражданская война была развязана именно киевской хунтой, и эти бравые вояки из Айдара воюют с такими же гражданами Украины, как и они сами. Только они говорят на другом языке, думают по другому и жить хотят по другому.
  Какой опыт передавали эти киборги из Айдара вашим земессаргам? Как стрелять в мирных жителей и как правильно пытать пленных?!!! Очень полезный опыт.
  Не родину вы защищать готовитесь, вы хотите сделать из земессаргов карателей!

  • ja neklausīs grafistu, tad hanā ! 🙂

  • Malacis, grafist! Jo vaņķām būs vairāk šādu kaktu advokātu, jo ātrāk izdosies atjaunot Impēriju “iskonno” krievu zemēs, ko apstākļi spieduši uz laiku aizlienēt to pamatnācijām. Tā vien skaties – kolorādo svētkos tiksi pie medāļa – “Par apmātību!” saucoties …

  • Nu kādām ir jābūt smadzenēm, lai šitos murgus klonētu?!
   Kas bija tava māte, kas viñu apsēkloja, kas skaloja tavu apziñu???

 7. Nav ko ņirgt!Mēs atrodamies situācijā,kura ir bīstamaka kā izraeļiem,no kuru gatavības aizstāvēt savu teritoriju ir vērts pamācīties.

 8. Krievināk! trubadūrs pārcēlies uz LA. Bet zemessargiem, protams, jābūt vienmēr gataviem. Tāda ir militārās doktrīnas būtība.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+