×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Cik rosīgs jaunais gads solās būt pilsētās un novados?

Monvids Švarcs, Rēzeknes novada domes  priekšsēdētājsMonvids Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs: “Izglītība, sociālais darbs un uzņēmējdarbības attīstība – šīs ir trīs jomas, kam 2015. gadā Rēzeknes novada pašvaldība pievērsīs lielāko vērību. Plānots pabeigt projektu “Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolu infrastruktūras attīstība”, kā ietvaros norisinās vairāk nekā 11 miljonus eiro vērti rekonstrukcijas darbi četrās novada vidusskolās. Tāpat plānots turpināt šogad ieviestos jauninājumus: peldēšanas nodarbību apmaksu 2. klašu skolēniem, “B” kategorijas autovadītāju kursu nodrošināšanu vidusskolu beidzējiem, kā arī talantīgo bērnu atbalstu, apmaksājot viņiem dalību vai ceļa izdevumus dažādos konkursos un sacensībās. Sociālajā jomā turpināsim atbalstīt ģimenes ar bērniem, īpaši daudzbērnu ģimenes, audžuģimenes, aizbildņu ģimenes un trūcīgas ģimenes, nodrošinot bezmaksas ēdināšanu skolās, dibinot atbalsta grupas sociālo problēmu risināšanai, kā arī organizējot informatīvus un izglītojošus seminārus bērnu vecākiem. Jaunais nodibinājums “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” konkursa kārtībā sniegs atbalstu mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām, kas uzsāk vai attīsta uzņēmējdarbību novada teritorijā. Turpināsim jau par tradīciju kļuvušo konkursu “Rēzeknes novada uzņēmums”, ko organizējam, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti.”

 

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Šogad jāpabeidz Rudes ciema ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcija, Kalnišķu ciema sabiedriskā centra remonts, Jūrmalciema K. Ulmaņa zvejniekiem dāvinātās vinčas vietas labiekārtošana, apgaismojuma izveide Nīcas ciemā. Lielākā vēlēšanās 2015. gadā – lai novada iedzīvotājiem būtu ērti sasniedzams administratīvais centrs. Pērn nograntēja Jūrmalciema ceļu, ceram, ka tiks sakārtots arī grants segums valsts ceļam Nīca–Otaņķi un asfalta segums valsts šosejai no Liepājas uz Rucavu.”

 

 

 

 

 

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Vents Krauklis piedalās Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā sēdē, kuras laikā notiek tikšanās ar žurnālistu Jāni Domburu.

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Daudz no mums prasīs vairāku lielu starptautisku pasākumu organizēšana. Piemēram, 9. un 10. maijā paredzēts labdarības robežtirgus. Par iegūtajiem līdzekļiem uz robežas uzstādīs unikālas šūpoles – šūpojoties būs iespēja vienlaikus pabūt te vienā, te otrā valstī. 23. maijā Valkas brīvdabas estrādē notiks lieli deju svētki “Pavasara nakts mistērijas” ar vairāk nekā divdesmit Latvijas labāko deju ansambļu piedalīšanos. Jāņu ielīgošanā 21. jūnijā Vijciema pagasta “Ielīcās” priecēs gan folklora un tautas tradīcijas, gan mūsdienu dziesmas. Saimniecisko grūtību pārvarēšanā novada un visas Latvijas ļaudīm vēlu, tēlaini izsakoties, būt kā tādām vardēm krējuma podā, kas dūšīgi ķepurojas, sakuļ sviestu un tiek no poda ārā.”

 

 

 

 

Foto - LETAFoto - LETA

Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs: “2015. gads Jelgavai būs īpašs – svinēsim pilsētas 750 gadu jubileju. Esam domājuši, lai daudzie jubilejas pasākumi būtu piemēroti visām paaudzēm un interesanti cilvēkiem no visas Latvijas. Jaunajā gadā mums jāpaveic vēl pēdējie plānotie darbi Satiksmes termināļa ielu sakārtošanā pie dzelzceļa stacijas un citos objektos. Tuvākajos gados lielākie darbi būs saistīti ar Valsts ģimnāzijas ēkas rekonstrukciju, kā arī Ziemeļu tilta un tam piegulošo maģistrālo ielu izbūvi. Liela apjoma ieguldījumus veiksim arī izglītības kvalitātes paaugstināšanai, turpinot atjaunot arodskolu materiāltehnisko bāzi, lielāku uzsvaru liksim uz dabaszinātņu apguvi. Sociālajā jomā jauninājums būs sociālās uzņēmējdarbības projekti – kopā ar partneriem veidosim uzņēmumus, kuru mērķis būs nodrošināt darbu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī tiem, kuri objektīvu ap­stākļu dēļ šobrīd nevar iekļauties darba tirgū.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+