Foto – Juris Kalniņš

Butauts: Ar vēlēšanos uzvarēt šoreiz nepietika 0

“VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas turnīra apakšgrupu sacensību otrās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 80:89 (22:22, 20:20, 20:24, 18:23) piekāpās Lemānas “Sarthe Basket” komandai no Francijas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 23 gūtajiem punktiem bija Kaspars Bērziņš, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet ar 16 punktiem atzīmējās Dairis Bertāns. Tikmēr “Sarthe Basket” rindās 22 punktus guva karjeras laikā arī Latvijas komandā “Barons”/LMT spēlējušais brazīlietis Žoau Paulu Batista.

“Pretinieki spēlēja labāk un uzvarēja pelnīti, bet mēs visu laiku zaudējām viņiem ātrumā,” atzina rīdzinieku treneris Ramūns Butauts. “Komandai bija vēlēšanās uzvarēt, taču šoreiz ar to nepietika. Tāpat uzvarēt liedza biežā piekāpšanās divcīņās. Visu spēli centāmies pārņemt iniciatīvu, taču tas nekādi neizdevās. Beigās šķita, ka spēsim aizķerties, taču kļūdas liedza to izdarīt,” stāstīja lietuviešu speciālists. “Lai arī žēl zaudēt savā laukumā, mēs šajā turnīrā nedaļām mājas un izbraukuma spēles. Vainīgos šoreiz nav jāmeklē. Ir zaudēts kaujā, taču ne karā – norīsim rūgtumu un spēlēsim tālāk.”

“”VEF Rīga” ir lieliska komanda, kas spēlē tradicionālu basketbolu. Šajā komandā ir daudz meistarīgu spēlētāju, kurus bijām izpētījuši,” pēc mača atzina viesu galvenais treneris Džons-Deivids Džeksons. “Pēc zaudējuma pirmajā mačā šī spēle mums bija ļoti svarīga. Izpildījums nebija izcils, taču ar pacietību un koncentrēšanos savu panācām.”

Maču sekmīgāk uzsāka Latvijas čempioni, kuriem tradicionāli pirmos divus punktus guva lietuvietis Antans Kavaļausks. Pēc spēlētām trijām minūtēm “VEF Rīga” izvirzījās vadībā ar 9:6. Ceturtdaļas gaitā spēle izlīdzinājās un pirmās desmit minūtes noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 22:22.

Otrā ceturtdaļa sākās ar Daira Bertāna diviem precīziem soda metieniem un mājinieki jau bija vadībā ar 24:22. Viesu komanda ātri atbildēja ar precīzu divpunktu metienu un līdzsvars uz tablo tika atjaunots. Turpinājumā sekoja vairākkārtēja vadības maiņa un pēc piecām spēlētām minūtēm otrajā ceturtdaļā, kad rezultāts bija 28:29 par sliktu mājiniekiem, Ramūns Butauts pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu spēlē. Pusotru minūti pirms puslaika pārtraukuma rezultāts bija 40:40, taču tad rīdzinieku spēka uzbrucējs Vils Denjelss neizmantoja lielisku iespēju izvirzīt savu komandu vadībā no soda metienu līnijas. Savukārt pirmais puslaiks noslēdzās ar 42:42.

Otrajā puslaikā pirmos divus punktus guva Francijas komanda, bet Kaspars Bērziņš atbildēja ar to pašu. Pēc vairākām mājinieku kļūdām un zaudētām bumbām laukuma centrā viesi veica 6:0 izrāvienu un panāca 50:44 savā labā. Pēc šīm paviršībām Butauts nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc minūtes pārtraukuma vēl divus punktus guva Francijas komandas basketbolisti, sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē – astoņus punktus. Ceturtdaļas sestajā minūtē, kad rezultāts bija 48:57 svarīgu tālmetienu realizēja rīdzinieku kapteinis Kristaps Janičenoks un panāca 51:57. Pēc minūtes komandas kapteinis iemeta vēl vienu tālmetienu un kapteiņa piemēram sekoja arī Bertāns, tādējādi kopējā rezultāta starpība tika samazināta līdz četru punktu deficītam – 57:61. Trešo ceturtdaļu savā labā ar rezultātu 62:66 noslēdza Lemānas komandas basketbolisti.

Spēles izšķirošās desmit minūtes labāk iesāka viesi, taču “VEF Rīga” spēja turēt līdzi Francijas komandas diktētajam spēles tempam un pēc trim spēlētām minūtēm rezultāts bija 67:73. Ceturtdaļas vidū Lemānas komandas basketbolisti realizēja ceturto no 15 izmestajiem tālmetieniem un panāca septiņu punktu vadību – 69:76. Jau piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām viesiem bija sasniegta piezīmju norma, tomēr Kaspars Bērziņš no soda līnijas pusotras minūtes laikā realizēja tikai vienu no četriem soda metieniem. Trīs minūtes līdz noslēdzošās ceturtdaļas beigām Bērziņš realizēja tālmetienu, panākot 73:79, taču tūlīt arī otrā laukuma galā nopelnīja piekto personisko piezīmi. Pēc Ērla Roulenda precīza metiena starpība saruka līdz trim punktiem – 77:80, bet pēdējā minūtē mājiniekiem atkal jau bija sešu punktu deficīts – 79:85, ko brīdi vēlāk Francijas komandas basketbolisti prata palielināt līdz 87:79. Pēdējā pusminūtē līdz ceturtdaļas finālsvilpei rīdzinieki atradās iedzinējos ar 80:88 un pēc Butauta pieprasītā minūtes pārtraukuma nespēja izpildīt trenera norādījumus un zaudēja ar 80:89.

Šis “VEF Rīga” komandai bija pirmais zaudējums šīs sezonas Eiropas kausa turnīra spēlēs. Pagājušajā nedēļā rīdzinieki turnīru sāka ar uzvaru izbraukumā Kvakenbrukas pilsētā Vācijā, kur ar rezultātu 82:72 pieveica latviešu saspēles vadītāja Kristapa Valtera pārstāvēto „Artland Dragons” vienību. Savukārt “Sarthe Basket” komanda pirmās kārtas spēlē savā laukumā tikās ar Krievijas vienību Ļubercu “Triumf” un cieta zaudējumu ar 71:76. “Artland Dragons” un “Triumf” savstarpējo spēli aizvadīs trešdien Krievijā.

Eiropas kausa izcīņā pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās komandas iekļūs “TOP 16” turnīrā, kur vienības atkal tiks sadalītas grupās, pa četrām komandām katrā. Pēc divu apļu turnīra pa divām labākajām vienībām no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājs tiks noskaidrots divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena spēle.

EIROPAS KAUSA IZCĪŅA

“VEF Rīga” – “Le Mans” (Francija) 80:89 (22:22, 42:42, 62:66). Bērziņš 23, Bertāns 16, Janičenoks 14, Daniels 11, Kavaļausks 8, Roulends 6, Jahovičs 2; Batista 22, El Amins, Sī pa 13, Š. Kahudi 12, Viktors, Kofī, A. Kahudi pa 7, Longs 6, Issa 2.