Butauts: “Himki” komandai ir labākā uzbrukuma spēle Eiropā 0

Krievijas komandai Maskavas apgabala “Himki” ir vislabākais uzbrukums ULEB Eirolīgā, uzskata Latvijas čempiones “VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“VEF Rīga” svētdien cieta smagu neveiksmi arī trešajā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) ceturtdaļfināla spēlē, ar 60:82 piekāpjoties “Himki” vienībai.

“”Himki” parādīja savu meistarību un viņu galvenais treneris [Rims] Kurtinaitis apliecināja, ka ir savācis izcilu komandu,” izteicās Butauts. “Pēc daudzu ekspertu domām “Himki” uzbrukuma spēle ir vislabākā Eirolīgā.”

“Domāju, ka viņi Eirolīgas ceturtdaļfinālā neiekļuva tikai neveiksmes dēļ, taču tādā gadījumā būtu tikuši vēl tālāk,” pretiniekus slavēja Butauts. “Runājot par šo sēriju, nevaru garantēt, ka rezultāts būtu citādāks, ja visi “VEF Rīga” spēlētāji būtu veseli, tomēr esmu pārliecināts, ka aina būtu pavisam citādāka.”

Butauts izteica apmierinātību ar jauno spēlētāju sniegumu. “Viņi ir mūsu nākotne.”

“Šo spēli sākām ļoti slikti, netikām līdzi aizsardzībā,” stāstīja “VEF Rīga” jaunais basketbolists Anžejs Pasečņiks, kurš šoreiz bija rezultatīvākais savā vienībā. “Pretinieki iemeta daudz punktus un pret tādu komandu kā “Himki” pēc tam ir grūti atspēlēties.”

Jautāts, kā viņš jūtas, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju šādā spēlē, Pasečņiks pieticīgi atbildēja, ka “komandas biedri palīdzēja”.

“Esam priecīgi, ka šo sēriju noslēdzām trijās spēlēs – tās gan nebija vieglas,” teica Kurtinaiša palīgs Andrijs Gavrilovičs. “Zinām, ka “VEF Rīga” šodien spēlēja bez četriem spēlētājiem, bet iepriekšējos mačos – bez trijiem. Tomēr rīdzinieki cīnījās, lai gan nespēja vienādi augstu intensitāti un ritumu noturēt visu mača laiku.”

“Mēs uzvarējām visas trīs sērijas spēles, taču jūsu komandai sezona bija ļoti veiksmīga,” pēc uzvaras teica “Himki” spēlētājs Aleksejs Žukaņenko. “Gan tās spēles, ko mēs iepriekš skatījāmies, gan šīs tika nospēlētas augstā līmenī un nevar teikt, ka “VEF Rīga” spēlēja vājāk.”

“Mums grūtākās šajā sērijā bija pirmās divas spēles savā laukumā, tomēr trešajās un ceturtajās ceturtdaļās panācām savu,” uzsvēra Žukaņenko.

Kā ziņots, sērijas pirmajos divos mačos “VEF Rīga” zaudēja ar 21 un 22 punktu pārsvaru.

Turnīra pusfinālā “Himki” tiksies ar kādu no spēcīgajām Krievijas vienībām Samāras “Krasnije kriļja” vai valsts čempioni Maskavas CSKA. Šajā sērijā pašlaik ar 2-1 vadībā atrodas CSKA.