Butauts: Tā ir tikai mana vaina, jo negatavojāmies pret zonas aizsardzību 0

Sāncenši mūs pārsteidza ar zonas aizsardzības izmantošanu – to kā galveno zaudējuma iemeslu uzsvēra basketbola kluba “VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

VEF otrdien Eiropas kausa otrās kārtas piektajā spēlē savā laukumā papildlaikā ar 96:103 zaudēja Spānijas vienībai “Valencia”.

“Bijām tuvu uzvarai, žēl, ka neizdevās iepriecināt līdzjutējus. Bijām spēlei labi sagatavojušies, tikai netrenējām spēli pret zonas aizsardzību. Tā ir mana vaina. Skautings mums ir augstā līmenī, bijām izanalizējuši visas jaunākās Valensijas spēles, tostarp pret Barselonu. Viņi nekad nesedz zonu, bet šoreiz sāka segt, jo bija iespiesti stūrī un citādāk netika galā ar mūsu uzbrukumu. Izmantoja pēdējo salmiņu un tas nostrādāja,” skaidroja Butauts. Citas komandas pret VEF gandrīz nekad nesedzot zonu, jo rīdziniekiem ir labi metēji, piebilda treneris.

Sešas sekundes pirms pamatlaika beigām rīdziniekiem bija bumba un minūtes pārtraukumā runāts, ka tā jānogādā Janičenokam, taču to neizdevās izdarīt. Tāpēc pēdējo metienu izdarīja Roulends, un netrāpīja.

Spēles beigu daļā VEF pievīla soda metienu precizitāte – trāpīti vien trīs no astoņiem, un arī tas lielā mērā izšķīra mača iznākumu. Butauts norādīja, ka te vainojams gan nogurums, gan lielā atbildība un nervu spriedze.

Lai iekļūtu Eiropas kausa ceturtdaļfinālā, VEF nākamnedēļ izbraukumā jāuzvar “Bilbao basket”.