×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Būtiski audzēs pabalstu cilvēkiem ar smagu invaliditāti

Foto - LETAFoto - LETA

No nākamā gada 1.jūlija par 50 latiem palielināsies pabalsts cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem nepieciešama īpaša kopšana. Pabalsta apmērs pieaugs no pašreizējiem 100 latiem (142,29 eiro) līdz 150 latiem (213,43 eiro) mēnesī. Par to otrdien vienojās valdība, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā (LM).

Tādējādi pabalsta apmērs pieaugušam cilvēkam ar invaliditāti, kuram nepieciešama īpaša kopšana, būs vienādā apmērā ar bērna invalīda kopšanas pabalsta apmēru. Tas nozīmē, ka cilvēkam ar ļoti smagu invaliditāti, sasniedzot 18 gadu vecumu, valsts sniegtais atbalsts nemainīsies, skaidro LM.

Ministrijā atgādina, ka kopšanas pabalstu piešķir ar mērķi materiāli atbalstīt cilvēkus ar ļoti smagu invaliditāti. Tāpat pabalsts ir materiāls atbalsts tuviniekiem – vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem, vai citiem cilvēkiem, kuri kopj cilvēku ar invaliditāti un kuri nereti ir spiesti atteikties no algota darba vai arī izmantot maksas pakalpojumus.

Kopšanas pabalstu piešķir cilvēkiem ar I invaliditātes grupu, kuriem nepieciešama 24 stundu kopšana, uzraudzība vai aprūpe un ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+