Latvijā
Rīga

Būtiski samazinājies iedzīvotāju skaits Rīgas centrā 9


Krišjāņa Barona iela.
Krišjāņa Barona iela.
Foto – LETA

Rīgas centrā iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies salīdzinājumā ar 2000.gadu, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure.

“Statistikas dati rāda, ka Rīgas centra rajonos, kas ir Vecrīga un tās apkārtne, iedzīvotāju skaits būtiski samazinās, iedzīvotājiem pārvietojoties uz Rīgas pierobežu,” teica Žīgure.

Vienlaikus CSP priekšniece atzina, ka Latvijā kopumā ir vērojama tendence iedzīvotājiem no valsts reģioniem pārcelties tuvāk Rīgai. “Plūsma turpinās – reģionos iedzīvotāju skaits samazinās, lai gan arī visā valstī kopumā iedzīvotāju skaits samazinās. Tostarp Latgales pusē esošās teritorijas turpina iztukšoties,” viņa teica.

Tāpat Žīgure piebilda, lai arī situācija Latvijas ekonomikā uzlabojas, emigrācija joprojām saglabājas būtiska – valsts ik gadu zaudē iedzīvotāju skaita ziņā apmēram vienu vidēja lieluma pilsētu. Tostarp no Latvijas pamatā emigrē iedzīvotāji darbaspējīgā vecumā, proti, iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

CSP dati liecina, ka 2017.gadā salīdzinājumā ar 2000.gadu Rīgas centrā pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 40,5% – no 50,8 tūkstošiem līdz 30,2 tūkstošiem, bet Vecpilsētā pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir sarucis par 38,1% – no 3187 iedzīvotājiem 2000.gadā līdz 1974 iedzīvotājiem šogad. Vienlaikus kopumā Rīgā iedzīvotāju skaits samazinājies lēnāk – par 15,9% – līdz 641,5 tūkstošiem.

Latvija pēc 10 gadiem izskatīsies cerīgāk

LA.lv