×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. novembris, 2017
Drukāt

Būtiski samazinājies iedzīvotāju skaits Rīgas centrā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Krišjāņa Barona iela.

Rīgas centrā iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies salīdzinājumā ar 2000.gadu, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure.

“Statistikas dati rāda, ka Rīgas centra rajonos, kas ir Vecrīga un tās apkārtne, iedzīvotāju skaits būtiski samazinās, iedzīvotājiem pārvietojoties uz Rīgas pierobežu,” teica Žīgure.

Vienlaikus CSP priekšniece atzina, ka Latvijā kopumā ir vērojama tendence iedzīvotājiem no valsts reģioniem pārcelties tuvāk Rīgai. “Plūsma turpinās – reģionos iedzīvotāju skaits samazinās, lai gan arī visā valstī kopumā iedzīvotāju skaits samazinās. Tostarp Latgales pusē esošās teritorijas turpina iztukšoties,” viņa teica.

Tāpat Žīgure piebilda, lai arī situācija Latvijas ekonomikā uzlabojas, emigrācija joprojām saglabājas būtiska – valsts ik gadu zaudē iedzīvotāju skaita ziņā apmēram vienu vidēja lieluma pilsētu. Tostarp no Latvijas pamatā emigrē iedzīvotāji darbaspējīgā vecumā, proti, iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

CSP dati liecina, ka 2017.gadā salīdzinājumā ar 2000.gadu Rīgas centrā pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 40,5% – no 50,8 tūkstošiem līdz 30,2 tūkstošiem, bet Vecpilsētā pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir sarucis par 38,1% – no 3187 iedzīvotājiem 2000.gadā līdz 1974 iedzīvotājiem šogad. Vienlaikus kopumā Rīgā iedzīvotāju skaits samazinājies lēnāk – par 15,9% – līdz 641,5 tūkstošiem.

Latvija pēc 10 gadiem izskatīsies cerīgāk

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Mēs, piemēram, no Rīgas pārvācāmies prom jau gadu atpakaļ. Un esam ļoti priecīgi. Ieejot sludinājumu portālā, laiku pa laikam tik šausmināmies par cenām un neatbilstošiem apstākļiem, ko piedāvā dzīvokļu saimnieki Rīgā. Atrast pa, piemēram, 200 eiro normālu dzīvokli ir liels retums. Nereāli izdzīvot Rīgā ir jauniem cilvēkiem, kuri vēl nav tikuši pie laba darba ar labām naudām. Pamazām jaunus cilvēkus izstumj no Rīgas, nerunājot jau par centru.
    Starp citu, uzlabojās dzīves kvalitāte, kad aizbraucām no Rīgas. un uz Rīgu nebraucam, un nevajag arī. Jo arī ārpus Rīgas var atrast labu dabu ar labu algu un dzīvot un neskaitīt pēdējās kapeikas pēc īres nomaksas, kā tas bija Rīgā.

  2. Uz priekšu Rīgas “saimnieki”, vajag vēl lielāku nekustāmā īpašuma nodokli, zemes nodokli un vēl vairāk maksas stāvvietas, tad jūs paši varēsiet sev algas maksāt.

  3. jabut galigam idiotam lai dzivotu taja smirdigaja piedirstaja riga

  4. Tas ir tikai dabiski ka Rīgas centrā samazinājies iedzīvotāju skaits. Dzīvokļi tur ir nedabīgi dārgi un Nekustamā īpašuma nodoklis nedabīgi augsts. Latvijas pilsoņi reti kurš, pat strādājot normālu darbu par it kā labu samaksu, nevar atļauties centrā nopirkt dzīvokli. Dzīvokļus centra vecajās labajās jūgendstila mājās nopērk Krievijas bagātnieki un citi ārzemnieki, kas pamatā šeit nedeklarējas kā pamatiedzīvotāji. Tālāk dzīvokļi tiek izīrēti atkal par lielām cenām, kas lielākai daļai Latvijas pamatiedzīvotājiem nav pa kabatai. Lūk tā ar lielām dzīvokļu cenām un augstiem nodokļiem, pretstatā zemām algām, Latvijas pamatiedzīvotāji tiek netiešā veidā izstumti no savas galvaspilsētas centra.

  5. rigas centrā dzivot. no vienas puses jau itkā labi, uzreiz viss turpat blakus, bet no otras puses. mājas vecas, vis nolaists pat ja uzfrišināts no ārpuses vadi, trubas, mūri nolietojušies. mums kautkā neiet ar vecu āku nojaukšanu un jaunu buvešanu vietā, glabajam “senču mantojumu”un paši mocamies ar aizvesturiskām ēkām kas nekādi neatbilst musdienu prasibām. tad pat krievu paneļu telts ir labāka par centra grauztiem. un protams ari dārdziba, ceņiki tādi ka apzeltitam butu jābut. un ar protams bērnu nav pat kur smiltiņās paspeleties izlaist.

  6. nodokļus zemei un īpašumam, attiecīgi ceļas īres cenas, pazūd ne tikai iedzīvotāji, slēdzas ciet arī veikaliņi un nelielas kafejnīcas, ko vietējie lietoja – deputāti, domājiet, ko dariet…

  7. Tātad manas nojautas varētu būt patiesas, ka, ja būtu jēdzīgs transports uz Rīgu, tad cilvēki nesteigtos dzīvot Rīgā, bet paliktu tur kur vairāk gaisa

Draugiem Facebook Twitter Google+