Latvijā
Politika

Būtiski sarukuši Latvijas Bankas prezidenta ienākumi1


Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs preses konferencē sniedz vērtējumu ekonomiskajai situācijai eirozonā un Latvijā, publisko nacionālās bankas jaunākās tautsaimniecības izaugsmes prognozes, komentē aktuālās norises un problēmas darbaspēka tirgū un to iespējamos risinājumus, kā arī atbild uz žurnālistu jautājumiem
Kr. Valdemāra iela 2a.
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs preses konferencē sniedz vērtējumu ekonomiskajai situācijai eirozonā un Latvijā, publisko nacionālās bankas jaunākās tautsaimniecības izaugsmes prognozes, komentē aktuālās norises un problēmas darbaspēka tirgū un to iespējamos risinājumus, kā arī atbild uz žurnālistu jautājumiem Kr. Valdemāra iela 2a.
Foto: Timurs Subhankulovs

Pagājušajā gadā būtiski sarukuši Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča ienākumi, liecina Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2018.gadu.

2018.gadā Latvijas Bankas prezidents algā saņēmis 33 184 eiro, kamēr 2017.gadā – 143 614 eiro.

LETA jau vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2018.gada februārī Rimšēviču aizturēja, bet pērn 18.jūnijā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietas materiālus pret Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Neilgi pēc tam prokuratūra šajā lietā Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Rimšēvičs tika atstādināts no amata pienākumu pildīšanas. Tomēr šā gada sākumā Eiropas Savienības Tiesa atcēla lēmumu, ar kuru Rimšēvičs tika atstādināts no amata.

Pērn Rimšēvičs procentos no “Luminor Bank” saņēmis 19,88 eiro, bet par dzīvokļa izīrēšanu viņš no Armēnijā reģistrētās kompānijas “Salut-M” saņēmis 4470 eiro.

Vienlaikus 2018.gadā būtiski sarukušas Rimšēviča parādsaistības – no 32 821 eiro 2017.gadā līdz 10 409 eiro pērn.

Pagājušajā gadā būtiski sarukuši arī Latvijas Bankas prezidenta uzkrājumi – kopumā gada laikā tie samazinājušies no 132 070 eiro līdz 28 646 eiro.

No Rimšēviča deklarācijas izriet, ka viņam pērn atmaksāts aizdevums 30 429 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Latvijas Bankas prezidents deklarējis dzīvokli Jūrmalā, kā arī kopīpašumā esošu zemi Jūrmalā. Tāpat Rimšēviča īpašumā ir zemes un ēkas nekustams īpašums Garkalnes novadā, kā arī vairāki īpašumi Jūrkalnes pagastā.

Ilmārs Rimšēvičs preses konferencē 2019. gada 7. jūnijā
LA.lv