Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Būtisku domstarpību dēļ atkal izgāžas sarunas ar Grieķiju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (attēlā) pārtraucis augsta līmeņa sarunas ar Grieķijas pārstāvjiem, jo nedēļas nogalē netika panākts progress jautājumos, par kuriem Atēnām un starptautiskajiem kreditoriem ir būtiskas domstarpības.

Nedēļas nogalē Grieķijas pārstāvis tikās ar Junkera pārstāvi, kā arī Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) pārstāvjiem. “Lai arī kaut kāds progress tika panākts, sarunas nebija veiksmīgas, jo paliek būtiskas atšķirības starp Grieķijas valdības plāniem un EK, ECB un SVF kopīgajām prasībām,” paziņoja EK pārstāvis.

Atšķirība starp Grieķijas piedāvāto un kreditoru prasīto veido apmēram 0,5%-1% no Grieķijas iekšzemes kopprodukta jeb divus miljardus eiro gadā.

Starptautiskajiem aizdevējiem un Grieķijai jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu Atēnām izmaksāt pēdējos 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējuma, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Pārrunas ilgušas jau piecus mēnešus, un vienošanās ir jāpanāk līdz jūnija beigām, lai Grieķija iegūtu līdzekļus kārtējā parādu maksājuma veikšanai SVF.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Junkeram nav domstarpību vienīgi ar Dombrovski.

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+