Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

Butkevičs: Lietuvas gaļas pārstrādātāji eksportu uz ASV varēs sākt nākamgad

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvas varas iestādes ir pabeigušas sarunas par gaļas eksportu ar Amerikas Savienoto Valstu amatpersonām, paziņoja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs, piebilstot, ka sagaida, ka Lietuvas gaļas sektora kompānijas savas produkcijas piegādes ASV varēs sākt jau nākamā gada pirmajā pusē.

ASV Pārtikas drošuma un kontroles dienests (FSIS) trešdien publicējis paziņojumu sabiedrībai par ierosinājumu atļaut gaļas un gaļas produkcijas importu no Lietuvas, informēja Lietuvas valdības preses dienests.

“Pēc vizītes ASV mēs sagaidījām, ka tāds lēmums tiks pieņemts un esam priecīgi, ka visas procedūras par Lietuvas gaļas eksportu uz ASV ir pabeigtas. Sabiedriskās konsultācijas turpināsies līdz 2015.gada 17.februārim. tad Lietuvas gaļas produkcijas eksporta pilnvarojums oficiāli stāsies spēkā, tādēļ mēs uzskatām, ka gaļas pārstrādes kompānijas liellopa gaļas, cūkgaļas, jēra un kazas gaļas un tās produkcijas eksportu uz ASV varēs sākt jau nākamā gada pirmajā pusē. Tas pavērs vēl vienu jaunu tirgu Lietuvai,” Butkevičs teicis.

Visām kompānijām, kas ir gatavas eksportēt savu produkciju uz ASV, būs jāsaņem atbilstošs sertifikāts no Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta. Iebraucot ASV, to produkcija būs pakļauta papildu pārbaudēm.

Sarunas ar FSIS par eksportu sākās 2004.gadā.

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+