×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Butkevičs prezentē Lietuvas prioritātes un ES prezidentūras plānus

Foto- AFPFoto- AFP
Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs šonedēļ Briselē prezentē jaunās valdības galvenos darbības virzienus un plānus, kas saistīti ar šā gada otrajā pusē paredzētajiem Eiropas Savienības prezidētājvalsts pienākumiem.

Pēc ierašanās Briselē viņš ticies ar Lietuvas pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā darbiniekiem un Beļģijas lietuviešu kopienas Briseles debašu kluba biedriem. “Valdība jau apstiprinājusi šā gada darbības prioritātes – samazināt emigrāciju, radīt jaunas darba vietas, pārskatīt enerģētikas stratēģiju, sagatavoties eiro ieviešanai 2015. gadā,” norādījis premjers.
Runājot par gaidāmo Lietuvas prezidentūru Eiropas Savienībā, Butkevičs uzsvēris, ka galvenais uzdevums būs nodrošināt saskanīgu ES Padomes darbu, cenšoties pieņemt vajadzīgos lēmumus izvēlētajos prioritārajos virzienos – enerģētiskās drošības garantēšanā, Austrumu partnerattiecību un ES ārējo robežu stiprināšanā un ES Baltijas jūras reģiona stratēģijā. Šodien Lietuvas valdības vadītājs tiekas ar ES enerģētikas komisāru Ginteru Etingeru, Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu un Eiropas Sociālistu partijas ģenerālsekretāru Ahimu Postu. Pēc kopīgām darba pusdienām ar ES iestāžu pārstāvjiem Butkevičam paredzētas tikšanās ar ES prezidentu Hermanu van Rompeju un Eiropas Komisijas prezidentu Žozē Barrozu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+