Tehnika
Auto un moto

Būvdarbu sezona šogad sākusies agri1

Foto – Atis Janons

Satiksmes ministra Ulda Auguļa un “LVC” vadītāja Jāņa Langes izbraukumi uz objektiem nu jau ir ilggadēja tradīcija. Jo ļoti nepieciešamā klātienes kontakta veidošana ar tiem, kas pārvieto nevis papīrus, bet smilts, grants, asfalta kubikmetru tūkstošus, arī ar tiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri darba rezultātus ar nepacietību gaida.

Šogad pirmais izbraukums notika neparasti agri, jo daudzu objektu dokumentācija, finansējuma un konkursu jautājumi nokārtoti savlaicīgi, jo pavasaris atnācis skaists un sauss. Un paveikts jau maija vidū daudzviet ir neparasti daudz.

Šeit, kur mūsu pirmā pietura – uz Bērzei, Līvbērzei, Jaunpilij, arī daudziem tukumniekiem un jelgavniekiem tik nepieciešamā ceļa P98 – vairāku kilometru garumā ne tikai vecā, neglābjami slimā asfalta sega jau “sagrauzta”, bet radītais tukšums jau aizpildīts un pildījums noblietēts, jaunā asfalta pirmajai kārtai gatavs. Blakus vairāk nekā pusi gadsimta laika zoba nežēlīgi grauztajam tiltam pār Auces upi jau ielikti svaigi un masīvi pamati jaunai būvei, kuras uzdevums būs nākamo gadsimtu godam sagaidīt.

“LVC” projekta vadītājs Andris Brohauzs ziņo, ka kalendārie grafiki tiek apsteigti, ne tehnisku, ne organizatorisku problēmu nav. Visvairāk gavilē Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne – šāds pavasaris esot gaidīts jau vairāk nekā desmit gadus, un labāku dāvanu valsts simtgadē apkārtējie pagasti nespējot pat iedomāties.

Apkārtējie pagasti? Pag, pag – vai tik pirms minētajiem desmit gadiem Bērzes pagastvecis nebija Uldis Augulis? Vai tik pirms nonākšanas “LVC” valdes priekšsēža krēslā Jānis Lange nevadīja “LVC” Jelgavas nodaļu un nebija arī Jelgavas domes deputāts? Bija, bija. Un laikam jau tāpēc šajā “piknikā” noskaņa tāda siltāka, ģimeniskāka nekā citos.

Bet tikpat vērienīgi darbi risinās arī tālāk no Bērzes. Braucam uz Jelgavu pa visai šaurām, brīžiem pat gandrīz vai bīstamām pusbrauktuvēm (pacietību, piesardzību, kungi!), cauri Jelgavai uz Elejas pusi, kur līdzīga vēriena kapitāla rekonstrukcija notiek uz P93 pie Ānes. “LVC” projekta vadītājs Jānis Tihonovs stāsta, ka šajā būvobjektā paredzēts izveidot jaunu salturīgo kārtu, šķembu pamatni un ieliet trīs asfaltbetona kārtas. Plānots uzlabot nobrauktuves un citu ceļu pieslēgumus atbilstoši braukšanas dinamikai un satiksmes drošībai. Tiks rekonstruētas pieturvietas un izbūvēta apgaismota gājēju ietve.

Sastrēgumi pie luksoforiem, protams, ir. Bet gluži mēreni. Gludākas nākotnes vārdā paciešami.

 

LA.lv