×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Būvē Baltijā lielāko fermu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jau kopš gada sākuma AS “Agrofirma Tērvete” piena govju ganāmpulks Kroņaucē mitinās jaunās novietnēs. Pēc būvniecības beigām šī novietne pretendēs ne tikai uz lielākās statusu Baltijā, tā noteikti būs arī viena no dizainiski pievilcīgākajām govju fermām.

Jumta segumam izmantoti māla dakstiņi, ārsienas apdarinātas ar koka dēlīšiem, apgaismojumu teritorijā nodrošina gaismekļi romantisku laternu veidolā. Vienā novietnē ir 850 govju guļvietas, kad menedžments tiks sakārtots, tajā varēs uzturēties par 10% govju vairāk, ganāmpulku plāno palielināt līdz 3500 govīm.

Agrofirmā uzstādīts lielākais slaukšanas karuselis Austrumeiropā – ar 80 stāvvietām. Govis jau ir adaptējušās jaunajiem ap­stākļiem – pirms tam Tērvetes govis gāja ganībās un tur arī tika slauktas. 
Tervete_ferma_VS_10

Kā liecina žurnāla “Agro Tops” aprēķini, Latvijā ir 40 ganāmpulki, kuros aizvadītā pārraudzības gada beigās bija 300 un vairāk slaucamo govju. “Agrofirmas Tērvete” ganāmpulks pērnā gada nogalē bija piektais lielākais valstī. Vidējais izslaukums no govs – 9419 kg.

Piena lopkopības kompleksa izveides darbi, saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja datiem, izmaksā 2 milj. latu, biogāzes un koģenerācijas stacijas izveide – 1,5 milj. latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+