×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Dos uzrāvienu privātajiem zivaudzētājiem: būvēs dzemdību namu storēm un forelēm (4)

Tome05_VS_10

Zivju audzētava “Tome” plāno līdz maija beigām izsludināt iepirkumu vaislas zivju audzētavas būvniecībai. Tur tiks ražoti kvalitatīvi zivju mazuļi un ikri privātajiem zivaudzētājiem. Būvniecības darbi varētu sākties nākamgad un tikt pabeigti 2021. gadā. Plānotās izmaksas – līdz 4 milj. eiro.

Pavairo lēnāk augošās

Lai mazinātu Latvijas akvakultūras uzņēmēju akūto trūkumu pēc kvalitatīviem zivju mazuļiem un veicinātu nozares konkurētspēju, valstij piederošā zivju audzētava “Tome” plāno piedāvāt tos par paš­izmaksu. Vispirms gan jāuzbūvē papildu telpas, kur zivju mazuļi varētu augt.

“Ja arī kādam audzētājam paliek pāri mazuļi, viņš nepārdos labākos. Jebkurš loģiski domājošs cilvēks vispirms pārdos mazākās, lēnāk augošās zivtiņas un sev paturēs labākās. Arī poļi uz Latviju neved savu labāko vaislas materiālu, līdz ar to mūsu audzētāji zaudē konkurētspējā,” pastāstīja audzētavas “Tome” vadītājs Ivars Putviķis.

Vaislas zivju audzētava varētu būt apmēram 4000 m2 plaša, tajā tiks uzstādītas energoresursus taupošas tehnoloģijas. “Vēlamies, lai būtu pieejama gan recirkulācijas sistēma, gan caurteces, proti, lai zivīm būtu iespēja augt arī dabiskos ap­stākļos. Jo, lai iegūtu zivju ikrus, zivis ir jāmāna. Tās nevar visu laiku dzīvot siltos apstākļos, ir mākslīgi jāuztaisa ziema, ūdens jāatdzesē līdz + 3 vai pat + 1,5 °C un zivis kādu laiku tur jānotur. Ja mums ir dabas dots ūdens, nav jēgas jaunajā sistēmā likt saldētavu un maksāt par elektrību,” skaidro zivju audzētavas vadītājs.

Pie pirmajiem zivju mazuļiem uzņēmēji varētu tikt vien 2022. gadā – ir vajadzīgs laiks, lai uzbūvētu ēku, arī zivīm vajag laiku, lai izaugtu. Plānots audzēt tirgū pieprasītāko zivju – storu, foreļu – mazuļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Savedisim kartiba Rigas Dzemdibu namu vispirms, tad domasim par citiem dzemdibu namiem – paaugstinot algas arstiem, medmasam un visam medicinas personalam.

  2. jāimportē tīrs ūdens no Ziemeļpola, Atbildēt

    citādi tās dzīvi sālītās fišiņas neaugs normālas…

  3. Cik atceros, tad ikrus nedzemdē, bet nērš. Zivis dodas uz nārsta vietu. Var būt avīzes skribenti varētu neizskaust latviešu valodas vārdus. Būvēs mākslīgā nārsta vietu un zivju mazuļu audzētavu.

Draugiem Facebook Twitter Google+