×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Būvniecības biroja vadītājs: vairākas pašvaldības nezina, cik publisko ēku atrodas to teritorijā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākas pašvaldības nezina, cik publisko ēku atrodas to teritorijā, šodien Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Kontroles birojs pagaidām nav saņēmis no pašvaldībām prasīto informāciju par publisko ēku skaitu to teritorijā, un vairāku pašvaldību pārstāvji norādījuši, ka nezina, kas ir publiska ēka un ka šāda informācija nav apkopota. Druķis norādīja, ka ir sagaidāmas problēmas ar publisko ēku ekspluatācijas kontroli, un, lai to mainītu, nepieciešams pilnveidot normatīvos aktus.

Savukārt Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša norādīja, ka saskaņā ar 2008.gadā pieņemtiem būvnormatīviem pašvaldību būvvaldēm ir jābūt informācijai par to, kas ir publiskās ēkas. Viņa cita starpā atzina, ka laikam pārāk maz runā ar kontroles biroja vadītāju ārpus parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes, tāpēc nākas pārrunāt kādus jautājumus šeit.

Arī Latvijas Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa norādīja, ka pašvaldību argumenti izklausās komiski, jo pēc spēkā esošajiem būvju klasifikācijas noteikumiem var noteikt publisko ēku skaitu. Līdz ar to komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) aktualizēja jautājumu, vai būtu nepieciešams pēc skaidrojuma par šo lietu vērsties Latvijas Pašvaldību savienībā.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Plānots vērtēt valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Jā, un vēl-pats vadītājs pa kurieni vien tik nav izklaiņojis “strādādams”.

  2. tajā birojā ir mehāniķi, melioratori u.c. profesiju pārstāvji. Būvinženieri tur ir 1,5 cilv.:)

  3. 0:1 par sliktu VBKB . Ja VKB direktors nezina ka pašvaldibas nezuskaita publiskās būves un ka visa informācija glābajas un aktualizējas VZD arhīvos un kabinetos

  4. Būvniecības biroja vadītājs nezina, cik publisko ēku atrodas tā teritorijā!!!

  5. Izskatās ja tur nav atbilstošu speciālistu…. ir visādi tikai ne būvniecības

  6. VBKB informāciju par publiskām būvēm vat saņemt Valsts zemes dienestā jo tur ir visa uzskaite par būvēm .
    To bija jāzin VBKB speciālistiem ja tur tādi tiešām ir …

Draugiem Facebook Twitter Google+