Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Būvniecības birojs: bīstamākā ēka Rīgā ir cirks; cilvēkiem uzturēties tur nevajadzētu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirka logo.

Bīstamākā ēka Rīgā ir cirks un cilvēkiem uzturēties tur nevajadzētu, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Viņš informēja, ka kopumā birojs plānojis veikt 2000 sabiedrisko ēku pārbaudes, tostarp kopš aprīļa jau pārbaudītas 600 ēkas. “Esam secinājuši, ka ugunsdrošība un mehāniskā stiprība ir galvenā problēma publiskajās ēkās. Gandrīz katra piektā ēka ir neatbilstoša prasībām, un īpašniekiem tajā ir jāveic uzlabojumi,” teica Druķis.

Viņš norādīja, ka visvairāk neatbilstību konstatētas Rīgā, taču ir arī citās pilsētās.

Savukārt par bīstamāko objektu Druķis nosauca Rīgas cirku. “Attiecībā uz sabiedriskajām iestādēm Rīgā ir konstatēti atsevišķi objekti, kur šobrīd atrasties ir bīstami. Piemēram, Rīgas cirks. Ēkas tehniskais stāvoklis šobrīd ir tāds, ka to ekspluatēt nedrīkstētu. Īpašniekiem ir jāveic pasākumi, lai šajā ēkā varētu uzturēties droši. Šī ir viena no bīstamākajām ēkām, ko šobrīd esam konstatējuši,” teica Druķis.

Viņš atzīmēja, ka apdraudējumu cirka ēka rada jau vairākus gadus un īpašniekiem ir jāveic atbilstošie pasākumi, lai “nenotiek, kāda nelaime”.

Atbilstoši Būvniecības likumam, būvniecības valsts kontroles birojam no 1.jūlija jāveic publisko ēku ekspluatācijas uzraudzība, tostarp jānodrošina informācijas pieejamība būvniecības informācijas sistēmā, kā arī jāveic būvprojektu un būvju ekspertīžu organizēšana noteiktos gadījumos.

Būvniecības valsts kontroles birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+