Mobilā versija
+7.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Būvniecības birojs: bīstamākā ēka Rīgā ir cirks; cilvēkiem uzturēties tur nevajadzētu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirka logo.

Bīstamākā ēka Rīgā ir cirks un cilvēkiem uzturēties tur nevajadzētu, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Viņš informēja, ka kopumā birojs plānojis veikt 2000 sabiedrisko ēku pārbaudes, tostarp kopš aprīļa jau pārbaudītas 600 ēkas. “Esam secinājuši, ka ugunsdrošība un mehāniskā stiprība ir galvenā problēma publiskajās ēkās. Gandrīz katra piektā ēka ir neatbilstoša prasībām, un īpašniekiem tajā ir jāveic uzlabojumi,” teica Druķis.

Viņš norādīja, ka visvairāk neatbilstību konstatētas Rīgā, taču ir arī citās pilsētās.

Savukārt par bīstamāko objektu Druķis nosauca Rīgas cirku. “Attiecībā uz sabiedriskajām iestādēm Rīgā ir konstatēti atsevišķi objekti, kur šobrīd atrasties ir bīstami. Piemēram, Rīgas cirks. Ēkas tehniskais stāvoklis šobrīd ir tāds, ka to ekspluatēt nedrīkstētu. Īpašniekiem ir jāveic pasākumi, lai šajā ēkā varētu uzturēties droši. Šī ir viena no bīstamākajām ēkām, ko šobrīd esam konstatējuši,” teica Druķis.

Viņš atzīmēja, ka apdraudējumu cirka ēka rada jau vairākus gadus un īpašniekiem ir jāveic atbilstošie pasākumi, lai “nenotiek, kāda nelaime”.

Atbilstoši Būvniecības likumam, būvniecības valsts kontroles birojam no 1.jūlija jāveic publisko ēku ekspluatācijas uzraudzība, tostarp jānodrošina informācijas pieejamība būvniecības informācijas sistēmā, kā arī jāveic būvprojektu un būvju ekspertīžu organizēšana noteiktos gadījumos.

Būvniecības valsts kontroles birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

"Grindeks" provizoriskā peļņa pērn 9,4 miljoni eiroLatvijas zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 105,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,5% vairāk nekā
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (21)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+