×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Būvnieki: Dzesēšanas iekārtu Austrumu slimnīca sabojājusi, to nepareizi ekspluatējot (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gaisa dzesēšanas iekārta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) daudzfunkcionālajā operāciju blokā sabojāta, slimnīcas darbiniekiem to nepareizi ekspluatējot, turklāt, neraugoties uz būvfirmas “Re&Re” vairākkārtīgiem aicinājumiem nekavējoties iekārtu remontēt, kamēr tā nav neatgriezeniski sabojāta, uzņēmuma darbiniekiem pieeja iekārtai ir liegta, aģentūrai LETA skaidroja “Re&Re” pārstāve Iveta Stepanova.

Viņa informēja, ka 2014.gada 10.oktobrī starp RAKUS un “Re&Re” tika parakstīts darbu pieņemšanas-nodošanas akts, savukārt ekspluatācijā objekts tika nodots 2014.gada 29.decembrī. Objektā ir uzstādīta daudzpakāpju kompresijas iekārta, kas tās lietotājam – RAKUS – jāuzrauga un jāekspluatē saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

Līdz objekta nodošanai ekspluatācijā, 2014.gada 5. un 6.novembrī “Re&Re” organizēja pilnu RAKUS personāla instruktāžu un apmācību, kā arī iesniedza inženiertehnisko sistēmu ekspluatācijas noteikumus. “Re&Re” nav pārliecības, vai RAKUS no savas puses nodrošināja sertificētu speciālistu iekārtas uzraudzībai un korektai ekspluatācijai.

Šā gada 9.maijā “Re&Re” pārstāvis saņēma informāciju no RAKUS pārstāvja, ka ir konstatēti iekārtas darbības traucējumi. Objekta apskatē 10.maijā, kurā piedalījās gan iekārtu ražotāju, gan uzstādītāju, gan arī pašas RAKUS pārstāvji, tika secināts un dokumentāli fiksēts, ka iekārtas ekspluatācija ir tikusi veikta pretēji saņemtajām instrukcijām. Piemēram, iekārtas sūkņi tikuši darbināti pie mīnus grādu temperatūras, kas izraisīja iekārtas bojājumus, siltuma atgūšanas sistēmā nav bijis spiediena. Iekārtas darbība uzsākta, neveicot pirmsdarbības pārbaudes, kuru veikšanas rezultātā tiktu savlaicīgi identificēti bojājumi un iekārtu netiktu darbināta līdz šo bojājumu novēršanai, skaidro būvnieki.

Vēl viena iekārtas pārbaude notikusi 12.maijā, un tajā konstatēts, ka nav pieejams iekārtas apkalpošanas žurnāls, iekārtas displejs nedarbojas, ūdens klātbūtne freona sistēmā un citi bojājumi.

“Izvērtējot 10. un 12.maija pārbaudes, var secināt, ka neprasmīgas iekārtas un sistēmas lietošanas, darbināšanas bez pārbaudēm un bez reģistrētas apkalpošanas rezultātā ir radīti nopietni bojājumi iekārtai, kuras kopējās izmaksas ir vairāk nekā 100 000 eiro,” uzsvēra Stepanova.
Pretēji RAKUS pārmetumiem, “Re&Re” nekavējoties bija gatavs palīdzēt risināt radušos situāciju, bet šie bojājumi nav radušies būvnieka darbības vai bezdarbības rezultātā, norādīja uzņēmuma pārstāve.

Jūnija sākumā “Re&Re” pārstāvji lūguši atkārtotu tikšanos ar RAKUS pārstāvjiem, kā arī pieaicinātiem ekspertiem, lai apsekotu iekārtu, tomēr šo tikšanos RAKUS atcēlusi.

Stepanova informēja, ka kopš 9.maija, kad ir saņemta pirmā informācija no RAKUS par iekārtas darbības traucējumiem, “Re&Re” speciālisti ir vairākkārt gan mutiski, gan rakstveidā informējuši RAKUS, ka nekavējoties ir jāveic iekārtas bojājumu novēršana, pretējā gadījumā tā var tikt sabojāta neatgriezeniski. Līdz šim “Re&Re” ierosinātā iekārtas apskate nav notikusi, nekādi remontdarbi netiek veikti, norādīja Stepanova.
“Re&Re” norāda, ka, jo ilgāk tiks novilcināts iekārtas remonts, jo lielāks – neatgriezenisks – bojājums var rasties. Iekārtas kompresoros freona vietā ir ūdens, kas turpina neatgriezeniski bojāt šīs iekārtas.

“Noraidām RAKUS apgalvojumu, ka “Re&Re” neveic nekādas darbības, lai atjaunotu iekārtas darba spējas un norobežojas no problēmas risināšanas. Tieši pretēji –
“Re&Re” ir aktīvi iesaistījies problēmas risināšanā, nekavējoties nodrošinot RAKUS ar nepieciešamajiem inženiertehniskajiem speciālistiem un sniedzot nepieciešamās tehniskās konsultācijas. Kopš 12.maija, kad notika otrā iekārtu pārbaude, “Re&Re” speciālistiem ir liegta pieeja iekārtai,” uzver Stepanova.
Viņa piebilda, ka 9.augustā būs oficiāls ekspertīzes slēdziens, ko ir veicis Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības neatkarīgais eksperts inženierzinātņu doktors Visvaldis Vrubļevskis.

“Šodien, 3.augustā esam saņēmuši informāciju, ka apdrošināšanas kompānija “BTA Baltic Insurance Company” ir atteikusi RAKUS izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību, konstatējot, ka bojājumi ir radušies nepareizas ekspluatācijas dēļ,” piebilda Stepanova.

Jau ziņots, ka šogad janvāra beigās atklāto RAKUS daudzfunkcionālu operāciju bloku piemeklējušas nedienas, jo pavasarī no ierindas izgājusi gaisa dzesēšanas iekārta, kas joprojām nav savestas kārtībā, tādējādi ķirurgiem un ārstiem neļaujot savus darba pienākumus veikt normālos apstākļos, vēsta “Latvijas Avīze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. dārgie rere!
  Kas tur ko rakstīt un kas tur ko brīdināt – aizei un salabo savu haltūruru. It kā mēs nezinam, kā notiekās sarežģītas aparatūras nodošana ekspluatācijā.

 2. Gan jau, ka slimnīca naudu specializētas apkalpojošās firmas piesaistei negribēja maksāt. Tā vietā uzgrūda iekārtas ekspluatāciju kādam vietējam, kam nav ne laika, ne intereses ar to noņemties. Tad nu tur visi kompresori (tipiskā padomju stilā) bez apkopes griezās, griezās, kamēr izjuka.
  Tikai minējums, protams.

  • Es tikai jau senāk pamaniju, proti, kur kādas problēmas ar piegādi, līguma izpildi mūžīgi tā Re^Re. Ka tik tā pils nesadega arī ar tās nabaga rere svētību.Papīrus sarakstīs kaudzēm, brīdinās un baidīs un viss savlaicīgi, bet su.. ir su… Iekārtai jādarbojās bez nekādas speciālas un ilgstošas sagatavošanas. Iekārtas ekspluatācija sarežģītāka par operāciju veikšanu? Droši viens kāds ne pārāk lēts krievijas krāms uzstellets? Ne jau nejauši nekur nav teikts ražotājs. Ja būtu friči, mēs to katrā teikumā lasītu.

 3. kopš 9.maija, kad ir saņemta pirmā informācija no RAKUS par iekārtas darbības traucējumiem, “Re&Re” speciālisti ir vairākkārt gan mutiski, gan rakstveidā informējuši RAKUS, ka nekavējoties ir jāveic iekārtas bojājumu novēršana, pretējā gadījumā tā var tikt sabojāta neatgriezeniski. Līdz šim “Re&Re” ierosinātā iekārtas apskate nav notikusi, nekādi remontdarbi netiek veikti, norādīja Stepanova.
  ——————————–
  Austrumu slimnīcā vnm ir bijis …bardaks… Paši .. un tik vaid, bet nelaiž vēl klāt PROFESIONĀĻUS, kas spētu salabot to dzesēšanas iekārtu …

 4. Nevajadzēja izmantot marihuanas audzēšanai slimnīcas apstākļos

Draugiem Facebook Twitter Google+