×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Būvnieki līdz Jāņiem labos defektus LNB teritorijā

Foto: LETAFoto: LETA

Līdz šī gada 20.jūnijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) teritorijā ēkas garantijas ietvaros notiks plānoti ārējās infrastruktūras remontdarbi, aģentūru BNS informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Veicamie darbi galvenokārt saistīti ar vertikālo akmens atbalsta sienu akmens flīžu nomaiņu un šuvju atjaunošanu. LNB būvuzraudzības ekspertu fiksēto infrastruktūras defektu labošanu un bojāto elementu nomaiņu pakāpeniski veiks bibliotēkas būvdarbu veicējs “Nacionālā būvkompāniju apvienība”.

Kopumā darbi tiks veikti septiņās vietās – pie ēkas koncertzāles aizskatuves durvīm, ēkas sagādes zonas, trīs posmos Valguma ielā, kā arī Akmeņu ielā pie ēkas priekšlaukuma un pie galvenās ieejas uzbrauktuves personām ar invalīda ratiņiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, kā arī velo novietnes.

Remontdarbu vietas tiks norobežotas tā, lai netraucētu garāmgājēju plūsmu.

Kopš LNB ēkas nodošanas ekspluatācijā 2014.gadā defektu novēršana notiek regulāri. Zilberts aģentūrai BNS iepriekš skaidroja, ka vēl līdz 30.septembrim bibliotēka var pieteikt dažādus brāķus būvniekiem, kuriem tie jānovērš garantijas ietvaros.

LNB ēka ekspluatācijā tika nodota 2014.gadā, un tika paredzēts, ka garantijas darbi tiks veikti vēl divu gadu garumā. Ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem – būvnieku pilnsabiedrību “Nacionālā būvkompāniju apvienība”- parakstīja 2008.gada maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+