Ekonomika
Bizness

Būvnieks “BMGS” apstrīd LDz konkursu par Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecību0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Būvniecības uzņēmums AS “BMGS” iesniedzis Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) sūdzību VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) konkursā par Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecību, norādot uz priekšrocību radīšanu vienam tirgus dalībniekam, aģentūru LETA informēja “BMGS” valdes priekšsēdētāja Svetlana Afanasjeva.

“BMGS” uzskata, ka LDz konkursa “Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstība: būvniecība” iepirkuma komisija ir pārkāpusi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkuma likuma prasības attiecībā uz iepirkuma dokumentācijas grozījumiem, kā arī tehniskās prasības ir uzskatāms par diskriminējošām un konkurenci ierobežojošām.

Afanasjeva norādīja, ka LDz, sniedzot atbildes uz ieinteresēto piegādātāju jautājumiem, faktiski ir grozījis iepirkuma dokumentāciju, neveicot atbilstošu procedūru, kā arī, sniedzot atbildes uz ieinteresēto piegādātāju jautājumiem, nosaka nekonkrētas un dažādi interpretējamas prasības. Turklāt iepirkuma dokumentācijā norādīta konkrētā tehnoloģijai nav pieļauta ekvivalenta tehnoloģija.

“Iepirkuma dokumentācijā pasūtītājs norādījis tādas prasības saistībā ar lēninātājiem, kurām atbilst tikai viena sistēmas ražotāja piedāvājums. Lai iepirkumu procedūra būtu atbilstoši godīgas konkurences pamatprincipiem, dokumentācijā pasūtītājam būtu jānodefinē mērķis/rezultāts, kuru jāsasniedz uzņēmējam projekta īstenošanas gaitā, nevis jāapraksta noteikta ražotāja tehnoloģija (kas ir unikāla) noteikta mērķa sasniegšanai. Kā arī būtu vismaz jānorāda, ka ir pieļaujams ekvivalents risinājumus, taču šādu norādi pasūtītājs nav iekļāvis, kas liek domāt par īpašu priekšrocību radīšanu vienam ražotājam un piegādātājam. Turklāt šajā gadījumā ekvivalents risinājums nemaz neeksistē,” komentēja Afanasjeva.

Saistītie raksti

“BMGS” lūdzis IUB pieņemt izskatīšanai iesniegumu un ierosināt administratīvo lietu, kā arī uzdot LDz veikt grozījumus iepirkuma dokumentācijā, norādot, ka prasītajām gumijas atsperēm var tikt piedāvāts ekvivalents risinājums un norādot ekvivalences kritērijus – pieļaujamo trokšņa līmeni un energoefektivitāti.

Jau ziņots, ka jūnija sākumā LDz atkārtoti izsludināja iepirkuma konkursus Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijai, Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstībai un Daugavpils pieņemšanas parka un tam piebraucamo ceļu attīstības-būvniecības īstenošana.

Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstības prognozētā līgumcena ir 35,92 miljoni eiro.

LA.lv