×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Būvnieks: Četri jautājumi Nacionālajai apvienībai par uzturēšanās atļaujām (65)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Selva būve" valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis piedalās ziņu aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par būvniecību.

Kopš valdības vīri un sievas piekāpušies Nacionālās apvienības “Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) prasībām ieviest kvotas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā, ir jau apturēta iecere par vairāku nekustamo īpašumu rekonstrukcijas uzsākšanu.

NA principiālo uzstājību var ierindot starp absurdākajiem lēmumiem, kādus pēdējo desmit gadu laikā izvirzījuši Latvijas politiķi. Jau pavisam drīz Latvijas ekonomika uzskatāmi izjutīs tā sekas – būvniecības un nekustamā īpašuma nozares attīstības samazināšanos, kas finalizēsies ar treknu mīnusu daudzu maciņos. Ieskaitot valsts kasi.

NA prasībām nav nekāda ekonomiskā pamatojuma, turklāt nav veikts neviens pētījums, kas apliecinātu šīs politiskās apvienības izteikto bažu pamatotību. Kā rezultātā nozare, kas pamazām atveseļojās pēc krīzes un tikai pērn atkal sāka atgūties, atkārtoti tiek grauta. Jāpiemin, ka šī ir valsts ekonomikai stratēģiski svarīga nozare, kas ik gadu valsti atbalsta miljonos latu nomaksātiem nodokļiem.

Tagad nozare tiks deformēta, un tā gada laikā piedzīvos vismaz 40-50% kritumu. Kritums būs, jo būvnieki šobrīd ir atguvušies, pateicoties termiņuzturēšanās atļaujām un Eiropas struktūrfondu finansējumam, kas faktiski izvilka tūkstošiem nozarē strādājošo no bezcerības. Ir skaidrs, ka struktūrfondu finansējuma atbalsts reāli būs jūtams tikai 2015. gadā, līdz ar to tieši Krievijas pilsoņu finansējuma atbalsts bija lielākā būvnieku cerība, kā arī iespēja pārdzīvot šo un nākamo gadu.

Apliecinājums šim skarbajam secinājumam ilgi nebija jāgaida. Tiklīdz koalīcija vienojās par termiņuzturēšanās atļauju kvotu ieviešanas apjomu un to pakāpenisku samazināšanu nākotnē, jau tajā pašā dienā tika apturēts pirmais rekonstrukcijas projekts.

Līdz ar to pastāv liela varbūtība, ka apstāsies vai jau ir apstādināta vēl virkne citu būvprojektu attīstība, kas nozīmē darba vietu skaita strauju samazinājumu, jaunu slogu un zaudējumus valsts budžetam.

Daži jautājumi NA!

Es saprotu, ka NA ir daudz argumentu, kas spēj attaisnot un pamatot šī principiālā lēmuma valstiskos ieguvumus. Iespējams, es neesmu tos sadzirdējis. Labprāt tos uzklausītu atkārtoti. Taču papildus vēlos saņemt precīzas un argumentētas “Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvju atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1. Kāds ir jūsu rīcības plāns Latvijas zemes un mežu izpārdošanas apturēšanā? Konkrēti – ko esat paveikuši, lai ierobežotu zemes izpārdošanu tieši vai pastarpināti mūsu mežu izzāģētājiem no Skandināvijas valstīm?
2. Kā jūs plānojiet atgriezt Latvijas galveno īpašumu – cilvēkus, kuri aizbraukuši no šis valsts, jo nav sajutuši tās atbalstu un ieinteresētību?
3. Kādus konkrētus soļus esat spēruši Latvijas ekonomikas augšupejai? Kādi ir jūsu lēmumi, kas palīdzējuši un veicinājuši biznesa attīstību?
4. Lūdzu precizējiet, kāds ir jūsu plāns valsts budžeta ieņēmumu palielināšanā? Ar vieglu roku un principiālu muļķību esat samazinājuši budžeta ieņēmumus. Kā plānojiet kompensēt zaudējumus?

Būvkompānijas “Selva būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. “Ar vieglu roku un principiālu muļķību”

  Rolands Ostrovskis šķiet viens betonciets cīnītājs, kas a priori visus, kam viņš nepiekrīt, ir gatavs acumirklī ierindot vieglprātīgu principiālu muļku kategorijā.

  Tiesa, vai pats būtu pieskaitāms citai kategorijai, tas vēl paliek atklāts jautājums…

 2. Nu, re! Te šādas tādas atbildes godīgajam celtniekam un goda vīram Rolandam Orlovskim tiek dotas. varbūt Orlovska kungs kā talantīgs, godīgs un patriotisks uzņēmējs un kapitālists, uzsāks mājokļu celtniecību Latvijas jaunajām ģimenēm, un par saprātīgu samaksu. nešaubos, ka, ja Orlovska kungs uzdod jautājumus par uzturēšanās atļaujām, tad viņš arī dienu un nakti domā kā palīdzēt Latvijas cilvēkiem un valstij kopumā.

 3. Tev gan visas domas sagājušas sviestā.

 4. Lai gan neesmu NA vēlētāja, un, sākumā šķita, ka viņu nostāja nepareiza, tagad, redzot un dzirdot šo masīvo kampaņu par uzturēšanās atļauju izsniegšanu, saprotams, ka tur ir aizskartas daudzu intereses, kuri gribēja pelnīt neskatoties ne uz ko. Šoreiz jāsaka, NA lēmums ir pareizs un atļauju daudzums jāierobežo vēl vairāk.

  • Tiesa!
   Redzot šo histērisko spiedzoši kaucošo un dusmās žulti spļaujošo nekustamā īpašuma spekulantu reklāmas kampaņu, rodas asociācijas ar naidā trakojošu žurku, kam aste ir iecirsta slazdā.
   Nez vai cilvēki, kas ar savu spekulāciju biznesu iedzina postā visu Latviju, saņems daudz līdzjutības no auditorijas, pie kā viņi vēršas.

 5. Būvniek ,kur tad mūsu pašu meistari,un strādnieki, tad cik kautvai procentuāli tavā Būvniekā ir vietejie un cik ir ārzemnieki

 6. Būvniekam jautājums: “Kāpēc neceļat mājas vai dzīvokļus ar valsts atbalstu tautai?”. Atbildēšu valsts vietā:”Ja ģimenē ir divi mazi bērni – valstij ir jābūt mērķim šo ģimeni pēc izvēles uz atvieglotiem hipotekārajiem kredītiem piešķirt mājokli pēc izvēles – dzīvokli vai māju. Būvniekam ir jāsadarbojas ar valsti,tas ir, ar tautu. Mājām un dzīvokļiem jābūt radītām un celtām tautas interesēs … nevis iebraukušo bagātnieku interesēs …

 7. Šīs uzturēšanās atļaujas pret nekustamā īpšuma iegādi jāpārtrauc nekavējoties, nu jau esam aizgājuši tik tālu, ka īpašnieki pārdod savu nekustamo īpašumu ārzemniekiem ar visiem īrniekiem, vietējie iedzīvotāji tiek mesti ārā no savām dzīves vietām, bankas nevēlas ķēpāties ar kredītaķilniekiem, bet konfiscē par solīdu cenu pārdod ārzemniekam, uzdzīvojas indivīdi NI mākleri, bankas radot vienkāršajai Latvijas sabiedrībai neizsmeļamu sāpi. Šo TUA tirgošana pret NI ir noziegums pret Latvijas sabiedrību, kas šeit dzīvojuši un vēlas dzīvot un kalpot šai zemei, kalpot Latvijai.Tiem kas pieļauj un veic šo TUA tirdzniecību par NI iegādi vieta ir cietumā par noziegumu pret vietējo Latvijas sbiedrību, par Latvijas vērtību iztirgošnu.Šo TUA likumu pret NI piekopj Vergturi.

 8. Pardon!…”Tad jau te netiktu iedarbināta smagā artilērija, ar muļķu iebiedēšanu cerībā paturēt savu lielo peļņas avotu.”

 9. Vai Orlovska kungs no skolas laikiem neatceras Cepli un Garozu?
  Arī viņi ar putām uz lūpām apgalvoja, ka stāv un krīt par tautas interesēm. Garoza, tāpat kā Orlovskis šodien, apgalvoja, ka bez viņa ļaudis nonāks trūkumā un badā.
  Orlovskis nepaskaidro, kā no iebraucējiem saceltajiem un tiem pārdotajiem īpašumiem nauda nonāks latviešu kabatās, lai tiem nebūtu jābrauc uz ārzemēm vergot.
  Vai tam večukam-malkas skaldītājam Stendzinieka reklāmā arī kaut kas atlēks no Orlovska celtajiem un iebraucējiem iztirgotajiem dzīvokļiem?
  Pie tam Orlovskis baigi melo sacīdams, ka tikai izdzirdot par vēl saeimā nepieņemtajām kvotām, esot pārtraukta daudzdzīvokļu celtniecība un simti jau ceļā uz Īriju.
  Lika pagaidīt! Tad jau te netiktu iedarbināta smagā artilērija, ar muļķu iebiedēšanu cerībā apturēt savu lielo peļņas avotu.

 10. Tam , ka Latvijā tika veidots nekustamā īpašuma burbulis treknajos gados , var pateikties bankām , kas to bagātīgi finansēja un NĪ firmām , kas apbūvēja visas Pierīgas pļavas , purvaines un mežus . Kāds varētu parēķināt , vai maz Latvijā ir tik daudz iedzīvotāju, cik māju un dzīvokļu ir bezjēgā sabūvēts . Tumšos rudens vakaros braucot pa Pierīgu , var redzēt, ka tikai daļa māju un dzīvokļu ir apdzīvota. NĪ darboņi ir panikā , jo bankām ta naudiņa ir jāatdod. Tādēļ gatavi uzturēšanās atļaujas pat velna vecmāmiņai tirgot . Ir vienalga , kam tirgo uzturēšanās atļaujas -tie ir īpašnieki no ārienes. Taču, ja pavērtē , ka aiz Krievijas ,,investora,, ir ap 150 miljonu iedzīvotāju , bet Ķīnas ,, investora,, 1,3 miljardi iedzīvotāju…. Te laikam nederēs lozungs ,, Krievi nāk!,,

 11. varbūt vajadzētu piedāvāt krievijai te atkal ierīkot savas kara bāzes ? domāju ,ka valsts ienākumi būtu vēl lielāki , vismaz sākumā …… nu nevar valsts balstīt savu labklājību uz šo TUA pārdošanu. ieguvēji ir neliela cilvēku grupa . un galu galā ,atmetot politkorektumu , krievu jau tā te ir par daudz . ja tagad ieviestu izglītību tikai latviešu valodā , tad pēc 20 gadiem varētu pie šī jautājuma atgriezties.

  • Prezidents Bērziņš piedāvājumā “varbūt vajadzētu piedāvāt Krievijai te atkal ierīkot savas kara bāzes”, ļoti ticams, nesaskatītu nekā nevēlama vai nosodāma.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+