Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
17. oktobris, 2013
Drukāt

Būvnieks: Četri jautājumi Nacionālajai apvienībai par uzturēšanās atļaujām (65)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Selva būve" valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis piedalās ziņu aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par būvniecību.

Kopš valdības vīri un sievas piekāpušies Nacionālās apvienības “Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) prasībām ieviest kvotas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā, ir jau apturēta iecere par vairāku nekustamo īpašumu rekonstrukcijas uzsākšanu.

NA principiālo uzstājību var ierindot starp absurdākajiem lēmumiem, kādus pēdējo desmit gadu laikā izvirzījuši Latvijas politiķi. Jau pavisam drīz Latvijas ekonomika uzskatāmi izjutīs tā sekas – būvniecības un nekustamā īpašuma nozares attīstības samazināšanos, kas finalizēsies ar treknu mīnusu daudzu maciņos. Ieskaitot valsts kasi.

NA prasībām nav nekāda ekonomiskā pamatojuma, turklāt nav veikts neviens pētījums, kas apliecinātu šīs politiskās apvienības izteikto bažu pamatotību. Kā rezultātā nozare, kas pamazām atveseļojās pēc krīzes un tikai pērn atkal sāka atgūties, atkārtoti tiek grauta. Jāpiemin, ka šī ir valsts ekonomikai stratēģiski svarīga nozare, kas ik gadu valsti atbalsta miljonos latu nomaksātiem nodokļiem.

Tagad nozare tiks deformēta, un tā gada laikā piedzīvos vismaz 40-50% kritumu. Kritums būs, jo būvnieki šobrīd ir atguvušies, pateicoties termiņuzturēšanās atļaujām un Eiropas struktūrfondu finansējumam, kas faktiski izvilka tūkstošiem nozarē strādājošo no bezcerības. Ir skaidrs, ka struktūrfondu finansējuma atbalsts reāli būs jūtams tikai 2015. gadā, līdz ar to tieši Krievijas pilsoņu finansējuma atbalsts bija lielākā būvnieku cerība, kā arī iespēja pārdzīvot šo un nākamo gadu.

Apliecinājums šim skarbajam secinājumam ilgi nebija jāgaida. Tiklīdz koalīcija vienojās par termiņuzturēšanās atļauju kvotu ieviešanas apjomu un to pakāpenisku samazināšanu nākotnē, jau tajā pašā dienā tika apturēts pirmais rekonstrukcijas projekts.

Līdz ar to pastāv liela varbūtība, ka apstāsies vai jau ir apstādināta vēl virkne citu būvprojektu attīstība, kas nozīmē darba vietu skaita strauju samazinājumu, jaunu slogu un zaudējumus valsts budžetam.

Daži jautājumi NA!

Es saprotu, ka NA ir daudz argumentu, kas spēj attaisnot un pamatot šī principiālā lēmuma valstiskos ieguvumus. Iespējams, es neesmu tos sadzirdējis. Labprāt tos uzklausītu atkārtoti. Taču papildus vēlos saņemt precīzas un argumentētas “Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvju atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1. Kāds ir jūsu rīcības plāns Latvijas zemes un mežu izpārdošanas apturēšanā? Konkrēti – ko esat paveikuši, lai ierobežotu zemes izpārdošanu tieši vai pastarpināti mūsu mežu izzāģētājiem no Skandināvijas valstīm?
2. Kā jūs plānojiet atgriezt Latvijas galveno īpašumu – cilvēkus, kuri aizbraukuši no šis valsts, jo nav sajutuši tās atbalstu un ieinteresētību?
3. Kādus konkrētus soļus esat spēruši Latvijas ekonomikas augšupejai? Kādi ir jūsu lēmumi, kas palīdzējuši un veicinājuši biznesa attīstību?
4. Lūdzu precizējiet, kāds ir jūsu plāns valsts budžeta ieņēmumu palielināšanā? Ar vieglu roku un principiālu muļķību esat samazinājuši budžeta ieņēmumus. Kā plānojiet kompensēt zaudējumus?

Būvkompānijas “Selva būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. “Ar vieglu roku un principiālu muļķību”

  Rolands Ostrovskis šķiet viens betonciets cīnītājs, kas a priori visus, kam viņš nepiekrīt, ir gatavs acumirklī ierindot vieglprātīgu principiālu muļku kategorijā.

  Tiesa, vai pats būtu pieskaitāms citai kategorijai, tas vēl paliek atklāts jautājums…

 2. Nu, re! Te šādas tādas atbildes godīgajam celtniekam un goda vīram Rolandam Orlovskim tiek dotas. varbūt Orlovska kungs kā talantīgs, godīgs un patriotisks uzņēmējs un kapitālists, uzsāks mājokļu celtniecību Latvijas jaunajām ģimenēm, un par saprātīgu samaksu. nešaubos, ka, ja Orlovska kungs uzdod jautājumus par uzturēšanās atļaujām, tad viņš arī dienu un nakti domā kā palīdzēt Latvijas cilvēkiem un valstij kopumā.

 3. Lai gan neesmu NA vēlētāja, un, sākumā šķita, ka viņu nostāja nepareiza, tagad, redzot un dzirdot šo masīvo kampaņu par uzturēšanās atļauju izsniegšanu, saprotams, ka tur ir aizskartas daudzu intereses, kuri gribēja pelnīt neskatoties ne uz ko. Šoreiz jāsaka, NA lēmums ir pareizs un atļauju daudzums jāierobežo vēl vairāk.

  • Tiesa!
   Redzot šo histērisko spiedzoši kaucošo un dusmās žulti spļaujošo nekustamā īpašuma spekulantu reklāmas kampaņu, rodas asociācijas ar naidā trakojošu žurku, kam aste ir iecirsta slazdā.
   Nez vai cilvēki, kas ar savu spekulāciju biznesu iedzina postā visu Latviju, saņems daudz līdzjutības no auditorijas, pie kā viņi vēršas.

 4. Būvniek ,kur tad mūsu pašu meistari,un strādnieki, tad cik kautvai procentuāli tavā Būvniekā ir vietejie un cik ir ārzemnieki

 5. Būvniekam jautājums: “Kāpēc neceļat mājas vai dzīvokļus ar valsts atbalstu tautai?”. Atbildēšu valsts vietā:”Ja ģimenē ir divi mazi bērni – valstij ir jābūt mērķim šo ģimeni pēc izvēles uz atvieglotiem hipotekārajiem kredītiem piešķirt mājokli pēc izvēles – dzīvokli vai māju. Būvniekam ir jāsadarbojas ar valsti,tas ir, ar tautu. Mājām un dzīvokļiem jābūt radītām un celtām tautas interesēs … nevis iebraukušo bagātnieku interesēs …

 6. Šīs uzturēšanās atļaujas pret nekustamā īpšuma iegādi jāpārtrauc nekavējoties, nu jau esam aizgājuši tik tālu, ka īpašnieki pārdod savu nekustamo īpašumu ārzemniekiem ar visiem īrniekiem, vietējie iedzīvotāji tiek mesti ārā no savām dzīves vietām, bankas nevēlas ķēpāties ar kredītaķilniekiem, bet konfiscē par solīdu cenu pārdod ārzemniekam, uzdzīvojas indivīdi NI mākleri, bankas radot vienkāršajai Latvijas sabiedrībai neizsmeļamu sāpi. Šo TUA tirgošana pret NI ir noziegums pret Latvijas sabiedrību, kas šeit dzīvojuši un vēlas dzīvot un kalpot šai zemei, kalpot Latvijai.Tiem kas pieļauj un veic šo TUA tirdzniecību par NI iegādi vieta ir cietumā par noziegumu pret vietējo Latvijas sbiedrību, par Latvijas vērtību iztirgošnu.Šo TUA likumu pret NI piekopj Vergturi.

 7. Pardon!…”Tad jau te netiktu iedarbināta smagā artilērija, ar muļķu iebiedēšanu cerībā paturēt savu lielo peļņas avotu.”

 8. Vai Orlovska kungs no skolas laikiem neatceras Cepli un Garozu?
  Arī viņi ar putām uz lūpām apgalvoja, ka stāv un krīt par tautas interesēm. Garoza, tāpat kā Orlovskis šodien, apgalvoja, ka bez viņa ļaudis nonāks trūkumā un badā.
  Orlovskis nepaskaidro, kā no iebraucējiem saceltajiem un tiem pārdotajiem īpašumiem nauda nonāks latviešu kabatās, lai tiem nebūtu jābrauc uz ārzemēm vergot.
  Vai tam večukam-malkas skaldītājam Stendzinieka reklāmā arī kaut kas atlēks no Orlovska celtajiem un iebraucējiem iztirgotajiem dzīvokļiem?
  Pie tam Orlovskis baigi melo sacīdams, ka tikai izdzirdot par vēl saeimā nepieņemtajām kvotām, esot pārtraukta daudzdzīvokļu celtniecība un simti jau ceļā uz Īriju.
  Lika pagaidīt! Tad jau te netiktu iedarbināta smagā artilērija, ar muļķu iebiedēšanu cerībā apturēt savu lielo peļņas avotu.

 9. Tam , ka Latvijā tika veidots nekustamā īpašuma burbulis treknajos gados , var pateikties bankām , kas to bagātīgi finansēja un NĪ firmām , kas apbūvēja visas Pierīgas pļavas , purvaines un mežus . Kāds varētu parēķināt , vai maz Latvijā ir tik daudz iedzīvotāju, cik māju un dzīvokļu ir bezjēgā sabūvēts . Tumšos rudens vakaros braucot pa Pierīgu , var redzēt, ka tikai daļa māju un dzīvokļu ir apdzīvota. NĪ darboņi ir panikā , jo bankām ta naudiņa ir jāatdod. Tādēļ gatavi uzturēšanās atļaujas pat velna vecmāmiņai tirgot . Ir vienalga , kam tirgo uzturēšanās atļaujas -tie ir īpašnieki no ārienes. Taču, ja pavērtē , ka aiz Krievijas ,,investora,, ir ap 150 miljonu iedzīvotāju , bet Ķīnas ,, investora,, 1,3 miljardi iedzīvotāju…. Te laikam nederēs lozungs ,, Krievi nāk!,,

 10. varbūt vajadzētu piedāvāt krievijai te atkal ierīkot savas kara bāzes ? domāju ,ka valsts ienākumi būtu vēl lielāki , vismaz sākumā …… nu nevar valsts balstīt savu labklājību uz šo TUA pārdošanu. ieguvēji ir neliela cilvēku grupa . un galu galā ,atmetot politkorektumu , krievu jau tā te ir par daudz . ja tagad ieviestu izglītību tikai latviešu valodā , tad pēc 20 gadiem varētu pie šī jautājuma atgriezties.

  • Prezidents Bērziņš piedāvājumā “varbūt vajadzētu piedāvāt Krievijai te atkal ierīkot savas kara bāzes”, ļoti ticams, nesaskatītu nekā nevēlama vai nosodāma.

 11. Cik pretīgi ir šādi orlovski, kas visu mēra krievu rubļos!!!

 12. Pseido nacionālie vaimanātāji varētu pavaicāt kādam, kas ir gājis skolā, tad uzzinātu, ka valsti viņi paši ir jau pārdevuši un tagad tik strīdas par mantojumā nejauši palikušo mātes priekšautu.

 13. Kaut kāds spekulantu mēsls, kurš pat naglu sienā nemāk iedzīt, tagad muldēs par uzturēšanās atļaujām?

 14. Tas, cik daudz Latvijas īpašumu nopērk par uzturēšanās atļaujām tad jau tiešām rada bažas. Ja jau visa Latvijas celtniecības nozare sāks balstīties tikai uz termiņuzturēšanās atļauju “biznesu”, vai tas ir normāli?
  Varbūt Latvijas celtniecības bizness vēl joprojām dzīvo “trekno gadu” nostaļģijā, kad tika “pūsts nekustamo īpašumu burbulis”. Tagad grīb atkārtot to pašu atkal. Šķiet, vēl stāv tukšas daudazas “trekno gadu” mājas, kam tās vajadzīgas? Sabūvēts jau gana. Kas mitināties tais milzu apaļajos torņos Pārdaugavā?

 15. nu ssos visus jautajumus var atbildeet pats orlovska veidigais plaanpratinss.
  tad,kad tirgoja zemi,mezzus,rupniicas,tad jau tiesssi ta plapratini orlovskaa veidigie bubinaaja par darbavietam,algam,un gaisso Latvijas nakotni ar arzemnieku klatbuutni.
  tadi arzemnieki kaa kargini,krasovicki,liepajas metalurga jebreji,un visi paareejie ar savu darbosanos Latvijaa.ir Latvijas valsts kapracci

  • Kurš deva svētību tādiem jevrejiem ielīst valsts kabatā. Vai ne pašu politikāņi kā repše, jevrejs godman, uc tautieši, kas pie siles tikuši.

 16. Orlovska k-gam vajadzeetu arii saprast to, ka ar visu naudu taisiit nedriikst …

 17. VAI AR VIENU BURBULI NEPIETIKA? VAJA ATMINA.

 18. Visus savus jautājumus Orlovskis “mierīgi’ var adresēt Dombrovskim, jo viņš taču atbild gan par “ekonomisko izrāvienu”, gan par ” uzturēsanās atļauju andeli”, jo galvenokārt visus, kuri sūdzas, interesē
  ‘andele’, ne jau velti viens no galvenajiem “bļāvējiem” un droši vien, viens no galvenajiem reklāmu apmaksātājiem ir Šlesers, arī viņa “bijušais runas vīrs” Točs tur iesaistās!

 19. NA nav jātaisnojas visādiem orlovskiem par nacionālo interešu aizstāvēšanu! NA rīkojās tautas labā un paldies dievam, ka Latvijā vismaz viena partija iestājas par tautu! Visādiem orlovskiem derētu iegaumēt, ka šajā pasaulē ne visu var izmērīt naudā!

  • Pensiju/pabalstu/algu/ gan gribi naudā. Siltums/gāze/ūdens arī naudā. Kā izmērīsi tautas sāpi par to ka katru gadu iet bojā 3 mazpilsētas – negatīvais iedzīvotāju pieaugums. Kā izmērīsi ka blakusrakstā minēts – 284 ciemi izsvītroti no kadastriem, jo vairs nepastāv. Bet bija un cilvēki tajos dzīvoja. Kā izmērīsi to ļaunumu, kas atnāks līdz ar musulmaņu kvotu – svešakultūra, agresīva reliģija. Un tie būs jāuztur ar pabalstiem. No budžeta. Krievi atved savu naudu. un iegulda šai zemē. 90to gadu privatizācija – investoripar grašiem nopirka rūpnīcas, lai aizklapētu durvis.
   Jā – jo ilgāk dzīvoju, jo saprotu – tikai krievijas impērijas laikos Latvija varēja formulēties kā valsts. Eiropai mēs esam tikai kolonizējama vienība.

 20. Piekrītu būvniekam Atbildēt

  Lai nāk krievi ar savu naudu un silda mūsu ekonomiku. Ja te visi komentētāji ir pensionāri ar sarkanbaltsarkaniem uzskatiem, tad turpiniet dzīvot ilūzijās kaut basām kājām, plikiem tuksiem vēderiem, kā viena kundzīte televīzijā brēca 20 gadus atpakaļ. Negribēsiet krievus – savus kaimiņus, dabūsiet kvotu ar muslimiem. Eiropa tā liks un tad nacionāļi tik vien spēs izpirst caur zobiem, ka eiropa tā grib. Viņi neapzinās, ka Latvija ir tukša. Jau līdz oktobrim 2 mazpilsētas izmirušo. Līdz gada beigām noturēsimies iepriekšējo gadu līmenī – paspēs izmirt arī trešā mazpilsēta. Kas spējīgs un gudrs – aizbēg no šīs leiputrijas uz ārzemēm. Nevienu lēmumu TP/LNNK/NA nav pieņēmusi tautai labvēlīgu ilgtermiņā skatoties. Tā tik turpinat politprostitūtas. Par kumosu gāja runa – dabūjāt to šodienas kumosu. Kaut jums iesprūstu otrajā galā šķērsām nostājoties.

 21. Piedodiet cienījamais kungs, bet jūs man raksturojaties ar cilvēku, kurš naudas un biznesa dēļ gatavs pat savus bērnus pārdot verdzībā.

  • Jūsu bērni nav spējīgi ne naudu pelnīt ne biznesu taisīt, jo vecāki vāvuļo un bērni vāvuļotāji.

  • tavus bērnus eiroverdzībā pārdeva tavi tautieši – valdis, vilks, dombrovskis utt. Zemi jau sen pārpirkuši no vietējiem baroniem – kā dzelzkalēja un viņas kantoris, skandināviem – visīstākie kolonizatori. Man investors krievs ir labāk saprotams nekā daudzie kolonizatori.

 22. burbuļbiznesa celtniekam Atbildēt

  Ja džeks iekritis ar savām treknajā ērā nomalēs steigā sabūvētajām tukšajām dzīvokļu mājām, tad uz valsts teritoriju izpārdošanas rēķina tādam atgūt savu iesaldēto naudu nu gan nevajadzētiu pieļaut.

 23. Vēl viens šleserveidīgais.

 24. Ar ko gan šis Orlovskis ir labāks, par teim ķīniešiem, kuri pārdeva savu bērnu lai nopirktu i-phone??? Domāju, ka ne ar ko, līmenis šim “darbonim” ir gluži tāds pats.

 25. Nav ko pārdzīvot, pēc eiro ieviešanas investori saradīsies baru bariem bez visām uzturēšanās atļaujām. Spēj tik naudiņu lietā likt. Tā taču tika solīts? Ja netici, palasi eirofanu solijumus!

 26. Palasot komentārus, rodas secinājums, ka Latvijā normāli cilvēki vairs nav palikuši. Visi komentē no garīgo problēmu stacionāra. Latvijas nākotne skaidrāk iezīmējas.

 27. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Kaut ko stulbāku pateikt var vienīgi “armēņu radio” vai spekulants, kurš pat savu sievasmāti ieķīlās. Kas bija tie, kuri noveda Latviju līdz šim ārprātam, kad jāpārdod sava zeme ? Nu, kur rodas tādi .. kā orlovskis… .

 28. tur jau tas stāsts,ka nauda ripo NI darboņiem-strādnieki-celtnieki ,arhitekti utt saņem nabaga grašus,kas ne visiem ļauj pat vecos kredītus nomaksāt,nerunājot par to,ka pašam nav par ko nopirkt sev dzīvokli,jo cenas pa kabatai tikai iebraucējiem no Krievijas vai Ķīnas.dzīvokļu vai māju cenas ir neadekvātas mūsu algām.Jūs teiksiet,lai darba devējs maksā vairāk-no kā,ja konkursā var uzvarēt tikai lētākais piedāvājums???

 29. Ir jābūt vai nu absolūti trulam vai pilnīgi pagrimušam nelietim ,ja neredz TUA bīstamību visai Latvijas tautai !!! Šos NĪ spekulantus ar steigu vajadzētu hospitalizēt, jo ar galvu viņiem tiešām nav kaut kas kārtībā !

 30. Šis ir viens no latvijiešu kangariem ,kas izpārdod Latvijas zemi un baro ar miljoniem neliesu Vienotības poitbiroju , zoo zaglerus ar tankiem un sarkanos Saldus kompartijas vadoņa brigmaņa ZZS. Gnīdas , kas barojas no latvju tautas asinīm .

 31. Kārtējais Nī spekulants, kuram tagad vairs neripos maciņā vieglie rubļi.
  1. Šis Orlovsis vai nu ir totāli neizglītots un aprobežots, vai nu pretīgs melis faktu sagrozītājs.
  2. NĪ burbuļa pūšana ar TUA tirgošanu nekādi neveicina ekonomisko izaugsmi, bet gan gluži pretēji, tas sadārdzina ražošanas izmaksas un eksportētāju konkurētspēju, kas nu noteikti bremzē ekonomisko izaugsmi un ja burbuļa augšanas tempi kļūs nekontrolējami, tad novedīs pie ekonomiskās recesijas.
  3. Vēl viens NĪ burbuļa pūšanas negatīvais efekts ir tas, ka vietējiem iedzīvotājiem mājokļi kļūst nepieejami dēļ nesamērīgi uzskrūvētām cenām.
  4. Nekādas investīcijas Latvijā neienāks, ja mēs šeit tādā veidā pūtīsim NĪ burbuļus. Kurš gan investēs valstī kur būs niens no dārgākajiem NĪ un pašu uzņēmēji bēg no valsts.
  5. Protams jāskatās jautājums no valsts drošības viedokļa, ka nav prāta darbs nekontrolēti iepludināt nerezidentus iztirgojot mūsu NĪ, no valstīm ar mūsu valstij un tautai naidīgu ideoloģiju.

  Atbildēšu kā vēlētājs un Latvijas patriots šim NĪ spekulantam:
  1. Latvijas zems uc NĪ izpārdošanas apturēšanāi pirmkārt ir jāpārtrauc TUA tirgošana pret nekustamo īpašumu.
  2. Pirmkārt neļaujot visādiem spekulantiem iztirgot viņu īpašumus trešo valstu pilsoņiem pūšot NĪ burbuļus, bet radot tiem darba vietas un pieejamus mājokļus par saprātīgām cenām.
  3. Pieprasījuši apturēt NĪ burbuļa pūšanu tirgojot pret tiem TUA, kas bremzē ekonomisko attīstību.
  4. Tos 2,4 milj LVL, ko budžets ir saņēmis kopš ir uzsākta šī TUA tirgošana pret NĪ…., 2/3 to varēs kompensēt turpinot tirgot NĪ vietējiem iedzīvotājiem, jo arī Latvijas pilsoņiem ir vajadzīgi mājokļi, lai gan viņi nav spējīgi maksāt tādas astronomiskas summas ko maksā uzņēmēji ar apšaubāmu reputāciju no nedemokrātiskajām valstīm. Pārējo ar uzviju varēs kompensēt ar ekonomisko izaugsmi.

  P.S. Tā kā šim NĪ spekulantam nāksies samierināties, ka gada laikā uzvārīties un nopirkt Maybach nesanāks, būs vien jāsamierinās ar Mercedes, jo no vietējiem pilsoņiem tik milzīgu peļņu protams nevarēs noslaukt. Kā arī nāksies samierināties, ka latvieši nebrauks prom no Latvijas un Jūs nevarēsiet nekontrolēti iztirgot viņu īpašumus trešo valstu pilsoņiem.

 32. Ziniet ko varējāt jau nu paklusēt un nebūt vietējās sabiedrības ienaidnieki sava biznesa dēļ. Patreiz situācija ar TUA ir tāda, ka ārzemniekiem jaunas villas, kas būvētas uz Latvijas zemes ar augstu kadastra vērtību (ekskluzīvās Latvijas vietās, kur var uzpūst NI cenu), bet vietējā sabiedrība Latvijā pamatā purvainēs mežainēs nomalēs uz kurām ved bedraini ceļi būdās, kur zemes kadastra vērtība zema un es to uzskatu zināmā mērā par genocīdu pret vietējo sabiedrību Latvijā. TUA par NI iegādi ir jāizbeiz, jo tās pazemo vietējo sabiedrību dažu indivīdu dēļ. Ko gribu teikt šim kungam piekopt nelietību pret Latvijas sabiedrību ir preteklība ši preteklība gūst dubultu spēku, ja to reklamē, jo būvnieks vairs nestrādā Latvijas sabiedrībai, bet ārzemniekiem veicinot Latvijas valsts un vietējās sabiedrības zemes un NI iztirgošanu.Šim kungam gribu teikt egoisms un nauda nav pamats, lai pazemotu vietējo Latvijas sabiedrību.

  • Tavu latvisko mentalitāti krievs neiznīcināja. Bet, kad ieradīsies kvotētie muslimi, tie saknē cirtīs tavu latvisko pašapziņu, pārtiks – pieprasīs pabalstus, jo ēst vajag, un pava pensija sāks samazināties nevis pieaugt. tad atceries šos savus spriedelējumus. man izdevīgāks ir krievs – kaimiņš.

 33. Pensionēts būvnieks Atbildēt

  Ar augstām cenām paši būvnieki sagrāva būvniecību. Pie vienas skoliņas bija jāuzceļ sporta zālīte. Būvfirma paprasīja Ls 450000 latus, bet mēs lauku firmiņa 5 cilvēki uzcēlām par 6 m garāku ar pazemes pirti par 170000 latiem. ar nodokļiem.. Tā jūs it visur GRĀBJAT, nepamatoti saceļot cenas. Nekustamais īpašums valstij nedod, kā vien valsts nodevu. Būvēs pierīgā un Rīgā dzird krievu , rumāņu, ukraiņu valodu, strādā ārzemju īrēta tehnika, stalažas, mēbelse tiek vestas no ārzemēm, jo tur robotu mēbeļu kombināti ražo lētas, logi gatavoti no vācu izejvielām, lamināts, , veltņu materiāli, gaismas ķermaņi, kābeļi, krāsas, , metāli, viss no ārzemēm.. U Z C E P U Š I E S E S A T! Jūsu uzdotie jautājumi ir patiešām vietā un to arī atbalstu.

 34. Dzīve latvijā apstāsies, ja te neienāks Krievijas kapitāls un krievi necels savas mājas; latvieši taču saviem spēkiem nevar izsisties no slapja papīra maisa! Vai nav šausmīgi? Vai sarkanā migla jau tā sabiezējusi, ka tanī pazudis ejamais ceļš?

 35. PALDIES par komentāriem! Šis kungs ir viens neliešiem -kangariem, pašlabuma meklētājiem un nekas cits!!! KAS BŪS TĀLĀK, kad viss būs pārdots un iztirgots??? Un KĀPĒC TIEŠI investoriem no KRIEVIJAS????
  KAPĒC??? Līdz šim neredzu nekādu labumu nevienā Latvijas vietā no šo uzturēšanās atļauju naudas?! KUR VIŅA PALIEK??? Un KAS TĀS PAR NEKAUNĪGAM REKLĀMĀM VISOS MASU MEDIJOS AR TO NEDOMĀJOŠO CILVĒKU PIEDALĪŠANOS?!! KUR VAR ŅEMT TĀDAS NAUDAS SUMMAS , LAI KATRĀ REKLĀMAS PAUZĒ SKANDINĀTU VIENAS UN TĀS PAŠAS FRĀZES DAŽĀDĀS INTERPRETĀCIJĀS???

 36. Demagoģija! Latvijai nav vajadzīgi “investori” no III pasaules valstīm! Vēl jo vairāk, no Krievijas! Somijā arī vēlas aizliegt nekustamo īpašumu pārdošanu personām, kuras nav ES pilsoņi. Somi nemaz neslēpj, ka šāda iniacitīva attiecas pirmkārt jau uz Krievijas “investoriem”, kuri ar savām abšaubāmas izcelsmes “investīcijām” tikai izkropļo nekustamā īpasuma tirgu. Lai būvnieka kungs vispirms pamēģina iegādāties zemi Krievijā un tad aģitē par uzturēšanās atļauju pārdošanu kaut kādiem vazaņķiem, kuri nevēlas investēt tādā valstī kā Krievija. Ja nekustamā īpašuma spekulantiem neiet biznes, tad tās jau ir viņu pašu problēmas. Normāli biznesmeņi, kuriem ir galva uz pleciem, investē ražošanā un neaģitē par idiotisko uzturēšanās atļauju andelēšanu III pasaules valstu pilsoņiem, kuri Latvijai simts gadus nav vajadzīgi. Vēl neesam atkratījušies no padomju okupantiem un salašņām, kuri te kā tarakāni atlīda padomju okupācijas režīma laikā.

 37. Visu cieņu NA! Ļoti vajadzīgi un nepieciešami ierosinājumi un labi ,ka tie tiek pildīti! NA garantēts augsts vēlētāju procents! Bet šitādu būvnieku-kaitnieku vaimanas ir pretīgas un viņa senčus pazemojošas.

 38. Ko tur teikt, grab treknas un tukša muca,kas pie tam baidās , ka zudīs dienišķā virspeļņa un gatavs par to māti, tēvu pārdot un uz savu valsti ilgtermiņā tādam ķēmam nospļauties!

 39. Smiekliigs shis buiuzvnieka kungjelis. Mums taadi nav vajadziigi, taapat kaa vinja buuves vanjkaam!

 40. atbilde būvniekam Atbildēt

  mīļo tautieti, būvniek, manuprāt tev ir ļoti lielas problēmas ar redzi. un proti: tev ir izteikta tuvredzība. tālāk par savu kabatu tu neredzi. nu ko? bēdīgi! kaut gan arī tā var dzīvot, līdz dienai, kad sapratīsi, ka tava kabata nav viena vienīgā šajā pasaulē. novēlu tev, lai ši diena pienāktu ātri, jo ātri. Jā un vēl, tādiem tuvredzīgajiem kā tu ir dvīņa brāļi slimībā t.i. ‘tālredzīgie’, tie kuri sēžot Saeimā redz Kremli vai Balto Namu. Tad nu lūk, tautieti būvniek, steidzīgi ej pie ārsta (tie tālredzīgie arī butu jāsūta pie tā paša ārsta) un iestati savu redzi. Kas zin, varbūt savas kabatas vietā sāksi redzēt arī citas kabatas t.i. sāksi redzēt savu latviešu tautu. veiksmi tev, labojot redzi!

 41. Visas šīs būves Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem nav vajadzīgas ! Tātad tās ir liekas! Tātad visas šis runas par būvēšanos ir tikai šauru n/ī jomā darbojošos personāžu bizness .Visi šie jaunbūvējamie objekti ir paredzēti spekulatīviem darījumiem ,no kuriem ne valsts ,ne tās pilsoņi neko neiegūs!

 42. Būvnieka jautājumi nav nopietni ņemami, jo tie ir absurdi. Pec viņa domām, ja šis “Šlesera likums” nebūtu pieņemts divarpus gadus atpakaļ, Latvija šodien būtu sabrukuma stāvoklī.
  Tas ir vairāk neka skaidrs, ka daži oligarhi un mafiozi grupējumi pelna lielu naudu no šīs Latvijas lētās izpārdosanas. Valstij reāls labums būtu tikai tad, ja šie (parsvarā krievu) imigranti ieguldītu ievērojamas summas rūpnīcu dibināšanā vai paplašināšanā.
  Būvnieks taisa plānprātigus apgalvojumus par topošu apokalipsi, bez mazākiem pierādījumiem.

 43. Tā ļoti jocīgi sanāk. Tirgošanos savās rokās savākuši ārzemnieku veikalu ķēdes. Tas galīgi nav noticis bez valdības vīru atbalsta un materiālās ieinteresētības. Tie šeit gūto peļņu izved uz ārzemēm. Viss bankas sektors atrodas ārzemnieku rokās. Tas arī ir veidojies uz iepriekš minētiem pamatiem. Ārzemju kapitāls nav bijis ieinteresēts ražošanas attīstībai Latvijā. Nekādas ievērojamas ražošanas Latvijā neieraudzīsi. Tikai bankas Latvijā gūto peļņu iegulda savās valstīs. Pēdējais, kas palicis ir nekustamie īpašumi. Tos arī izpārdodam. Ko darīsim, kad arī šī naudiņa beigsies? Mēģināsim izdzīvot rezervātos, kā Amerikas indiāņi?

 44. Būvniek, vai Tu maksā tādas algas saviem darbiniekiem, lai tie nebrauktu projām no valsts???

  • Vai kāds var nosaukt vismaz vienu būvfirmu, kura godīgi maksā nodokļus un par darbu nenorēķinās aploksnēs? Varu derēt, neviens nespēs nosaukt pat vienu godīgu uzņēmumu un uzņēmēju! Tas pats attiecas uz demagogu, kurš tik ļoti uztraucas par vazaņķiem no sapuvušās padomju impērijas.

 45. tieši Krievijas pilsoņu finansējuma atbalsts bija lielākā būvnieku cerība, kā arī iespēja pārdzīvot šo un nākamo gadu.
  —–
  Kas no tā izriet? – Cik labi būtu ja šeit būtu Krievijas Federācija !!!

 46. Būvniek, es tev teikšu maksimāli īsi. Man nav vajadzīga tāda būvniecība, kas būvē mājas un dzīvokļus, un uztur augstu nekustāma īpāšuma cenu, tikai priekš Krievijas iebraukušajiem naudas miasiem, kas lielā vairumā pārstāv noziedzīgus grupējumus un FSB aģentus. Nevajag fleitēt, ka no tā daudz iegusts valsts. Valstij ienāk pavisam neliela daļa no īpašumu spekulācijas. Lauvas tiesa paliek spekulantu rokās. Tāpēc jau visi šie spekulanti stāv “uz galvas” un kliedz! Vini zina kāpēc kliedz, jo samazināsies ienākumi. Kaut jūs aizrītos no šīs netīrās naudas!

 47. Pirmkārt – ko latviešu valodā nozīmē vārds “Name”? Vai arī LA ir problēmas ar latviešu valodu? Pilnīgi piekrītu NA un visas šīs demagoģiskās runas par TUA labumu ir tipiskas cilvēkiem, kas negrib izprast latviešu stāvokli. Vai tad tā celtniecība ir priekš latviešu tautas? Kāda vāciete nesen paziņoja, ka latviešiem pieder tikai pirtiņas un siekstas pie baznīcām, viss pārējais ir krievu un vācu un ēbreju kultūras mantojums. Tagad šie kungi turpina izpārdot Latviju lai pildītu savas kabatas ne Valsts maku. To kas atlec valstij no šīm TUA ir nožēlojamas kapeikas. Kauns būtu par to runāt un tie kas aizbrauc uz ārzemēm, tie bēg no šiem badīgajiem uzņēmējiem, kas krāpjas aR ALGĀM UN NODOKĻIEM.

 48. “BŪVNIEKAM” šos jautājumus vajadzētu uzdot Šleseram, Stendzeniekam arī Kalvītim, kuri tieši līdzvainīgi nekustamo īpašumu radīšanu pašpatēriņam, nevis ražošanas attīstībai par nenopelnītu ārzemju banku naudu šo spekulantu interesēs, kuri lai paši nekad nav pakustinājuši pat pirkstu lai radītu kaut kādas taustāmas materālās vērtības, kā rezultātā valsts nonāca līdz bankrotam (manas personīgās domas: valsts bankrots arī bija viņu darbības galamērķis). Viņi arī bija tie kuru valdīšanas laikā notika cukura ražotņu iznīcināšana tīri savtīgos nolūkos (Slakteris vēl 2015. gadā saņems no ES gandrīz pusmiljunu latu) par cukurbiešu neaudzēšanu. Tur arī atbilde kāpec viņiem vajadzīga lauksimniecības zeme. ko var pārdot.

 49. gadreiz,amerikanu indiāni amerikā,ta izpārdoda savu zeme par plastmasas bumbuņam..kur tagad viņi ir?rezervācijas!

 50. Kāpēc Latvijā vispār jāļauj nekustamos īpašumus tirgot nepilsoņiem? Vai NA pie vainas, ka pašreiz tik daudz ekonomisko bēgļu – viņi ir destruktīvās ekonomiskās politikas ieviesēji? Vai kantoris nav nedaudz “pelēks” un neko “nemazgā”? Vai savas zemes pārdošana mūs padara bagātākus ilgtermiņā? Kur valdes loceklis bija agrāk ar saviem jautājumiem? 🙂

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Uzmanību! Nikns ražotājs!

“Dogo” ražotājs nikns

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paziņojis, ka uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu jeb urīnvielu. Taču “Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks aģentūrai LETA teicis, ka šāda viela nav atrodama un nevarot būt pieejama uzņēmuma ražotajā suņu un kaķu barībā. Podnieks izteicis pieļāvumu, ka PVD rezultāti neatbilst patiesībai un ka laboratorisko analīžu rezultātus varētu būt viltojušas tās pašas personas, kas īstenojot nomelnojošo kampaņu pret “Tukuma straumi”. Starp “Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015. gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Saslimšanas cēloņu izpētē ieguldīti lieli resursi, taču analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt šīs slimības izraisītājas. Novembrī paredzēta tiesas sēde, kurā skatīs pēc suņu barības “Dogo” ražotāja prasības ierosināto civillietu par neslavas celšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosināja lietu pēc “Tukuma straume” pieteikuma pret 17 fiziskām un juridiskām personām – veterinārārstiem – par 458 411 eiro solidāru piedziņu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+