×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Būvnieks: Nozarē aug ne tikai apjomi, bet arī algas un izmaksas

Foto - LETAFoto - LETA

Tagad būvniecībā aug ne tikai darba algas, bet aug arī izmaksas un būvniecības apjomi. Statistikas dati liecina, ka būvniecības izmaksas gada laikā ir pieaugušas par 8,6% un darba algas aptuveni par 20%, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja būvfirmas SIA “Re&Re” ģenerāldirekors Didzis Putniņš.

“No vienas puses, tas ir slikti, jo projekti paliek dārgāki un rodas problēmas arī ar tiem projektiem, kuri jau ir realizācijas procesā, bet vēl trakāk ir ar tiem projektiem, kuri ir pirmsrealizācijas stadijā, jo tie ir rakstīti krīzes laikos un tajos visos ir aprēķinātas pārāk zemas izmaksas. Iepirkuma laikā neviena būvfirma vairs nespēj piedāvāt tādas būvniecības izmaksas, kādas ir paredzētas projektā,” skaidroja Putniņš.

Viņš piebilda, ka tad vai nu jāsamazina projekts, ko Eiropa neļauj, vai arī tas ir jāraksta no jauna, bet realizēt to jāpaspēj vēl šajā plānošanas periodā – līdz 2014.gada beigām. Tā kā Latvijas ierēdņi ES struktūrfondu apguves ziņā arī nav pārāk aktīvi, tas apdraud šo projektu realizāciju.

“Tāpat kā visi citi būvnieki Latvijā saskaramies arī ar profesionāla darbaspēka trūkuma problēmām. Šī problēma sevišķi izteikta sāka kļūt no 2012.gada sākuma, kad jaunbūvēs sākām izjust kvalificētu betonētāju, trūkst speciālistu infrastruktūras objektos, pilnīgi visās jomās,” sacīja Putniņš.

Tam ir divi iemesli, uzskata Putniņš. Viens iemesls ir tas, ka krīzes laikos diezgan daudzi mazie būvniecības uzņēmumi, kas objektos veica dažādus specializētos darbus, ir bankrotējuši. Otrs darbaspēka trūkuma iemesls ir lielā emigrācija uz valstīm, kurās darba samaksas līmenis ir krietni augstāks.

SIA “Re&Re” ir viens no Latvijas lielākajiem būvuzņēmumiem, kas dibināts 1993.gadā. Uzņēmums pamatā darbojas kā galvenais būvuzņēmējs, nodrošinot profesionālus pakalpojumus gan jaunbūvju, gan rekonstrukcijas un restaurācijas projektos.

Būvfirma SIA “Re&Re” 2011.gadā ir strādājusi ar 23 527 842 latu apgrozījumu, kas ir par 12% mazāks nekā 2010.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija.

2010.gadā “Re&Re” apgrozījums bija 26 719 450 lati.

Pagājušajā gadā “Re&Re” peļņa bija 1 739 913 lati, un tā ir par 46,5% mazāka nekā 2010.gadā gūtā 3 250 007 latu peļņa.

2011.gada lielākie celtniecības un rekonstrukcijas objekti bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība – 3,8 miljoni latu bez pievienotās vērtības nodokļa, Atbrīvošanas alejas posma rekonstrukcija Rēzeknē – trīs miljoni latu, daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra celtniecība Priedaines ielā 20, Rīgā – 2,97 miljoni latu, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Carandache” celtniecība Rēzeknē – 2,6 miljoni latu.

“Re&Re” īpašnieki ir Marģers Bitmetis (25%), Egīls Bērzups (25%), Ainārs Pauniņš (25%) un Didzis Putniņš (25%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+