×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Būvnieks: topošajā “Maxima” skrūves nomainītas, par to informēts PTAC un būvvalde

LETALETA

Jauna koncepta lielveikals "Maxima XX" Zolitūdē.

Topošajā “Maxima XX” lielveikalā Biķernieku ielā 121 nesošo konstrukciju salaiduma vietām skrūves ir nomainītas jau aprīļa sākumā un tās atbilst marķējumam SB, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja objekta būvnieka SIA “Selva būve” pārstāve Inga Galkina.

Informācija, kas apstiprina skrūvju sertifikāciju un izturību, jau iepriekš iesniegta Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC), savukārt nepieciešamā izpilddokumentācija par skrūvju nomaiņu Rīgas būvvaldē iesniegta 15.aprīlī.

Kā norāda “Selva būve”, uzņēmums tūlītēji reaģēja uz PTAC šī gada 12.martā veiktajā pārbaudē konstatēto, ka iepriekš izmantotās skrūves, lai arī ar vajadzīgo izturību, nebija atbilstoši marķētas. “Tieši tāpēc šodien izplatītā informācija rada neizpratni. Uzņēmums norāda, ka nākamnedēļ plānota objekta nodošana ekspluatācijā un nevar izslēgt, ka ar neprecīzi izplatītiem faktiem notiek mēģinājumi ietekmēt gaidāmo lēmumu,” piebilda Galkina.

Viņa informēja, ka 2013.gada jūnijā, kad tika sākta šī tirdzniecības centra būvniecība, bija spēkā citi normatīvie akti un objektā izmantotās skrūves tiem atbilda. Celtniecības laikā mainījās normatīvie akti un tika noteiktas citas prasības, taču netika noteikts nekāds pārejas periods.

“Jāuzsver, ka arī iepriekš objektā izmantotās skrūves pēc savas izturības pakāpes bija drošas un paredzētas šādu nesošo konstrukciju stiprināšanai,” piebilda Galkina.

Arī lielveikala projekta attīstītājs SIA “Homburg Bikernieki Properties” biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka tiklīdz attīstītājs uzzināja par skrūvju neatbilstību, būvniekam tika dots rīkojums tās nomainīt un tas jau ir izdarīts. Montāžas darbi ēkā ir pabeigti un ēka patlaban atbilst visām kvalitātes un būvniecības prasībām. Dokumenti par to jau ir iesniegti Rīgas būvvaldē, informēja “Homburg Bikernieki Properties”.

Jau ziņots, ka topošajā “Maxima XX” lielveikalā Biķernieku iela 121 tērauda nesošo konstrukciju savienojumu vietās izmantotas neatbilstošas skrūves un uzgriežņi, kas var būtiski ietekmēt būves stabilitāti, šodien žurnālistus informēja PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.

PTAC pagājušajā nedēļā nosūtīja vēstuli Latvijas Būvinženieru savienībai, kurā lūdza izskatīt iespēju anulēt licences divām personām – šī objekta būvuzraugam un būvdarbu vadītājam, kuri pieļāvuši neatbilstošu būvmateriālu izmantošanu objektā.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka “Homburg Bikernieku Properties” attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Selva būve”, bet objekta projektētājs ir SIA “Arhitektu firma Kubs”. Tirdzniecības centra ēka projektēta dzelzsbetona kolonnu un metāla kopņu nesošajās konstrukcijās, ārsienās izmantojot trīsslāņu paneļus ar augsta spiediena lamināta fasādes lokšņu “Extoriet” daļēju apšuvumu.

2013.gada septembrī “Homburg” grupa informēja, ka jau 2013.gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns “Maxima XX” lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts “Maxima XX” lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros – “Super Action” sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotājs, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība – ap 7000 kvadrātmetru.

Gan Mežciema, gan sabrukušā Zolitūdes lielveikala projekta attīstītāji ir “Homburg” grupas uzņēmumi. Pēc Zolitūdes traģēdijas Biķernieku projekta atklāšana tika atlikta, jo “Homburg” paziņoja, ka objektā nepieciešamas papildu pārbaudes.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA “Homburg Zolitude”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta “Homburg Bikernieku Properties”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Stollburgh Capital” un Kiprā reģistrētais uzņēmums “Venturecorp Property Holdings Limited”.

Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA “Homburg Baldone” un SIA “Homburg Vejavas”, kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss, un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina “Homburg” grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+