×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Būvvalde liek nomainīt neatbilstošās skrūves topošajā “Maxima” lielveikalā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pilsētas būvvalde uzdevusi “Maxima XX” lielveikala Biķernieku ielā būvniekiem nomainīt tērauda nesošo konstrukciju savienojumu vietās izmantotās neatbilstošās skrūves un uzgriežņus, kas var būtiski ietekmēt būves stabilitāti, pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvaldes vadītājs norādīja, ka ēkas būvnieki jau ir iesnieguši apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai, tāpēc sāktas nepieciešamās pārbaudes. To laikā būvinspektoriem nav izdevies gūt pārliecību par nesošajās konstrukcijās izmantoto skrūvju izcelsmi un kvalitāti, tāpēc būvvalde vērsusies Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) ar lūgumu veikt pārbaudi, un šī rīcība attaisnojusies.

Kā ziņots, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) kompānijas “Homburg Bikernieku Properties” attīstītajā “Maxima XX” lielveikalā Biķernieku ielā 121 konstatējis, ka nesošajām konstrukcijām paredzētajām skrūvēm nav marķējuma SB, kā arī atbilstoša skrūvju stiprības rādītāja.

Pārbaudes laikā būvlaukumā šīm skrūvēm arī nebija pieejama ražotāja deklarācija, kas saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu ir vienīgais likumīgais dokuments, kas apliecina būvmateriāla atbilstību prasībām. Būvnieki uzrādījuši piegādātāja atbilstības deklarāciju, taču, veicot pārbaudi pie piegādātāja, PTAC nav saņēmis nekādu informāciju par šo skrūvju ražotāju. Šīs skrūves nav izmantojamas tērauda nesošo konstrukciju stiprināšanai, uzsvēra PTAC.

Centra pārstāvji par konstatēto nekavējoties informējuši Rīgas pilsētas būvvaldi, kas uzdevusi būvniekiem šīs nepilnības novērst un nomainīt neatbilstošās skrūves. “Pieļauju, ka viņi to tagad dara,” sprieda Vircavs.

Saskaņā ar jaunāko informāciju skrūves veikala konstrukcijās jau esot nomainītas un būvnieki iesniedz visus nepieciešamos dokumentus, lai apliecinātu būves gatavību nodošanai ekspluatācijā.

Ja no būvnieku iesniegtajiem dokumentiem varēs gūt pārliecību, ka jaunās, nomainītās skrūves atbilst nepieciešamajiem nosacījumiem, tās nekļūs par šķērsli, lai ēku varētu nodot ekspluatācijā. Vircavs gan uzsvēra, ka pirms ēkas pieņemšanas ekspluatācijā tiks veikta arī visu paveikto darbu pārbaude, atbildīgo personu paraksti, materiālu atbilstība un iespējamās atkāpes no būvprojekta.

Jau ziņots, ka PTAC pagājušajā nedēļā nosūtīja vēstuli arī Latvijas Būvinženieru savienībai, kurā lūdza izskatīt iespēju anulēt licences divām personām – šī objekta būvuzraugam un būvdarbu vadītājam, kuri pieļāvuši neatbilstošu būvmateriālu izmantošanu objektā.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka “Homburg Bikernieku Properties” attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Selva būve”, bet objekta projektētājs ir SIA “Arhitektu firma Kubs”. Tirdzniecības centra ēka projektēta dzelzsbetona kolonnu un metāla kopņu nesošajās konstrukcijās, ārsienās izmantojot trīsslāņu paneļus ar augsta spiediena lamināta fasādes lokšņu “Extoriet” daļēju apšuvumu.

2013.gada septembrī “Homburg” grupa informēja, ka jau 2013.gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns “Maxima XX” lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts “Maxima XX” lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros – “Super Action” sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotājs, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība – ap 7000 kvadrātmetru.

Gan Mežciema, gan sabrukušā Zolitūdes lielveikala projekta attīstītāji ir “Homburg” grupas uzņēmumi. Pēc Zolitūdes traģēdijas Biķernieku projekta atklāšana tika atlikta, jo “Homburg” paziņoja, ka objektā nepieciešamas papildus pārbaudes.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA “Homburg Zolitude”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta “Homburg Bikernieku Properties”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Stollburgh Capital” un Kiprā reģistrētais uzņēmums “Venturecorp Property Holdings Limited”.

Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA “Homburg Baldone” un SIA “Homburg Vejavas”, kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss, un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina “Homburg” grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+