×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Būvvalde vēlas pagarināt termiņu lēmumam par “Nākotnes nama” būvprojektu (2)

Okupācijas muzeja vizualizācijaOkupācijas muzeja vizualizācija

Rīgas pilsētas būvvaldes padomes locekļi šodien lēma, ka jāpagarina termiņš dokumentācijas izskatīšanai, lai lemtu par Okupācijas muzeja piebūves būvprojekta akceptu, aģentūrai LETA pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Žūka paskaidroja, ka būvvalde vēl nav paspējusi izskatīt Rīgas pilsētas arhitekta biroja sagatavoto slēdzienu, kas iestādē iesniegts vien 8. septembrī.

Kā paredz Administratīvā procesa likums, termiņu būvvalde var pagarināt ne ilgāk kā uz četriem mēnešiem, un šis termiņš jau ir iztecējis. Savukārt līdz gadam termiņu var pagarināt tā iestāde, kurā administratīvo aktu var apstrīdēt, šajā gadījumā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Līdz ar to būvvaldei ir jāgaida slēdziens no departamenta par termiņa pagarināšanu.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis atzinumā Rīgas pilsētas būvvaldei ieteicis neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves “Nākotnes nams” būvniecībai.

Viņš būvvaldi aicinājis arī apsvērt iespēju uzdot par pienākumu iesniedzējam novērst nepilnības, kas saistītas ar piebūves iederēšanos vēsturiskajā centrā.

Kā ziņots, muzeja piebūvi – “Nākotnes namu” – varētu sākt būvēt jau septembrī un būvniecība ilgtu 14 mēnešus. Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Jūnija sākumā Rīgas pilsētas būvvaldes padome atlika Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukcijas tehniskā projekta izskatīšanu, uzdodot arhitektiem to papildināt, kā arī prasot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) un Rīgas pilsētas arhitekta atzinumus. VKPAI ēku atzinusi par kultūrvēsturiski vērtīgu, piešķirot tai vērtējumu 7 no 10, bet nav iebildusi pret “Nākotnes nama” būvniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nožēlojamajiem – Princim un Gailei arī, izskatās, plāns ir “izēst” Okupācijas muzeju!

  2. Ušakovam nav vajadzīgs okupacijas muzejs,tas atgādinātu par viņa izcelsmi! Kamēr Rīgā valdīs SC,diezin vai izdosies viegli tikt pie būvēšanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+