×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Būvvaldei būs atkārtoti jāvērtē būvniecības iecere par Okupācijas muzeja rekonstrukciju

Okupācijas muzeja vizualizācijaOkupācijas muzeja vizualizācija

Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departaments uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei atkārtoti vērtēt būvniecības ieceri par Okupācijas muzeja rekonstrukciju, aģentūra BNS uzzināja RD.

Departaments uzskata, ka būvvaldei nepieciešams atkārtoti vērtēt ieceri un sniegt detalizētāku skaidrojumu par izdarītajiem secinājumiem.

Būvvalde iepriekš lēma, ka būvatļauju Okupācijas muzeja rekonstrukcijai izsniegt nevar, jo nav iesniegts koriģēts būvprojekts un cita pieprasītā informācija, tādēļ būvvaldei jāvadās pēc informācijas, kas ir tās rīcībā. Tādējādi tika ņemts vērā sākotnējais negatīvais Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča atzinums par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu.

RD Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Lineta Mikša skaidroja, ka, lai izslēgtu jebkādas šaubas un risku par iespējamu tiesību aizskārumu procesā iesaistītajām personām, departaments, izskatot konkrētās lietas apstākļus, ņēma vērā ne tikai Valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) 2015.gada 11.maijā būvvaldē iesniegto būvniecības ieceri, bet visu tiesisko un faktisko apstākļu kopumu administratīvajā lietā kopš 2007.gada.

Vērtējot būvvaldes pieņemto lēmumu kopumā, departaments konstatēja, ka būvvalde ir realizējusi Administratīvā procesa likumā noteiktās tiesības, iegūstot pietiekami daudz informācijas lēmuma pieņemšanai, tomēr varētu sniegt detalizētāku izvērtējumu par visiem atļaujošajiem vai aizliedzošajiem būvniecības aspektiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka VNĪ apstrīdēja Rīgas pilsētas būvvaldes 20.janvāra lēmumu atteikt būvatļaujas izsniegšanu Okupācijas muzeja piebūves projekta īstenošanai. VNĪ vēlējās, lai RD Pilsētas attīstības departaments atceļ būvvaldes lēmumu un uzliek tai par pienākumu izdot būvatļauju.

Tajā pašā laikā Saeimā tiek virzīti grozījumi Okupācijas muzeja likumā ar mērķi piešķirt muzejam nacionālā interešu objekta statusu, lai turpmāk nerastos šķēršļi muzeja rekonstrukcijas gaitā. Likumprojekts pirmajā lasījumā konceptuāli ticis atbalstīts.

Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekts, kura autors ir arhitekts Gunārs Birkerts, ietver ēkas Latviešu strēlnieku laukumā pārbūvi, tajā skaitā jaunas piebūves “Nākotnes nama” būvniecību, un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+