×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Bžezinskis: ASV jāizvieto Baltijā karavīri, lai nepieļautu Krievijas iebrukumu (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Savienotajām Valstīm un sabiedrotajiem ir jāizvieto Baltijas valstīs karavīri, lai nepieļautu iespējamu Krievijas iebrukumu,” ASV Senāta bruņoto spēku komitejas sanāksmē paziņoja bijušais ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Zbigņevs Bžezinskis.

Aizsardzības jomas eksperts izteicās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu mēģināt ieņemt Baltijas valstis ar “zibenīgām metodēm”, kas, kā uzskata Bžezinskis, “pārsteigtu” NATO, raksta interneta vietne “DefenseNews.com”. “Ļaunākais scenārijs varētu iestāties, ja viņš vienas dienas laikā – un, es domāju, burtiski vienas dienas laikā – ieņemtu Rīgu un Tallinu… Tas viņam prasītu burtiski vienu dienu,” paziņoja Bžezinskis. “Un tad mēs teiksim, cik briesmīgi, cik šokējoši, cik ļauni. Bet, protams, mēs nevarēsim neko pasākt, neriskējot ar iespējamu kodolkonfliktu.”

Šā iemesla dēļ Bžezinskis uzskata, ka ASV jāliek Krievijai skaidri saprast, ka tai būs jārēķinās ar Savienotajām Valstīm, ja “tā mēģinās iebrukt Baltijas valstīs”. “Es uzskatu, ka aturēšanas politikai jābūt nozīmīgai. Tā nedrīkst būt bezzobaina, un tai jābūt tādai, lai tam, kurš plāno šādas aktivitātes, nebūtu citu iespēju, kā apzināties, kādas sekas viņu sagaida,” ASV likumdevējiem paziņoja nacionālās drošības eksperts, iesakot Baltijas valstīs izvietot ASV un citu valstu karavīrus. “Amerikāņu karavīru rota Igaunijā nekad neiebruks Krievijā. Taču šī rota liks Putinam saprast, ka, iebrūkot Igaunijā, viņam būs jārēķinās ar amerikāņu karavīriem. Vēl labāk, ja būtu arī vācieši, franči, briti, protams,” sprieda Bžezinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Interesanti>slikti domā Atbildēt

  Tev personīgi ļoi rūp Krievijas bāzes Vidusjūras baseinā? Varbūt vēl arī izeja uz Indijas okeānu,kā Žirinovskim?

  • es tev tik atgādinu Atbildēt

   konflikta sākumu un saknes, ko visi itkā zin, bet medijos izplatitās rietumu propogandas dēļ nez kāpec piemirst

 2. DIIVAINI ESAM NOMODAA Atbildēt

  Diivaini Lembergs blaava par NATO,bet LOTI LOTI KLUSI ZINA ,KA MUUSU ROBEZHA AR KRIEVIJU TIK VIEN KRUUMI……KLUSIITEEM KAA MASLENKOS…..

 3. Domāju, ka Putins nenovērtē reālo situāciju 21. gs. pasaulē un viņa domāšana ir palikusi 20.gs. kategorijās. Un tas var pazudināt ne tikai Krieviju, bet arī iegrūst pasauli trešā pasaules kara liesmās. Acīmredzot, pēc viņa domām Krievijas galvenie trumpji konflikta gadījumā ir: kodolieroči, 140 miljoni iedzīvotāju un valsts plašā teritorija. Panalizēsim; kodolieroči – ir ne tikai Krievijai, bet arī ASV, Francijai un Anglijai un tur valda zināma paritāte, bet ar raķetēm var sasniegt jebkuru objektu plašajā Krievijas teritorijā, tomēr militāro tehnoloģiju ziņā Rietumu valstīm ir pārākums; dzīvā spēka rezerves – Rietumeiropa + ASV = 800 miljoni iedzīvotāju pret 140 miljoniem Krievijā; ekonomika un militārie izdevumi – viena pati ASV ekonomika ir n reizes spēcīgāka par Krievijas ekonomiku, bet militārie budžeti ir vismaz 17 reizes lielāki Rietumvalstīm nekā Krievijai! Uz šī fona secinājumus izdariet paši.

  • paskatamies uz zkoreju kautvai. ne resursu, ne kā, un kā turas pret rietumu spiedienu tā turas:) vjetnama pret asv varenību noturejās ka nemetas un ne jau kremllis sāka konfliktu bet rietumvalstis sarikojot /atbalstot un finansejot maidanu jo gribeja izspiest krieviju no krimas jūras kara bāzem, lai vājinātu krievijas pozicijas vidusjūras baseinā un varetu mierigi turpināt ” nest demokrātiju” tuvo austrumu valstīm. tur jau visus valdniekus vel nenogāza un ar paklausigiem neaizstāja

 4. Es domaaju, ka Putins negribees ieiet veesturee, kaa Krievijas bojaaejas ievadiitaajs. NATO ir daudz speciigaaka par Krieviju un uzbrukums Baltijai izraisiitu nepaartrauktu NATO pretdarbiibu. Un neaizmirsiisim, ka pustukshai Sibirijai dienvidos ir valstis kuras labpraat savas robezhas paarceltu zu ziemeljiem, ja jau saakas zemju daliishana. Pat Mao reiz esot teicis: Mes kodolkaraa varam noziedot 200 miljonus kjiinieshu, tas Muus nesagraus. Un beidzot, amiishi latvijaa ir laipni luugti sabiedrotie un viesi!

 5. Kurš to virsrakstu samocīja?????! Ne jau Bžezinskis!!!!!!!!!!! PALDIES K-K un VĒSAIS!!! PIEKRĪTU!!!

 6. Virsraksts ir tik samocīts, ka es vispirms izlasīju, ka ASV ir jāizvieto Baltijas karavīri, lai nepieļautu Krievijas iebrukumu.

 7. latvietis parastais Atbildēt

  amiši turpina nostiprināt savas okupantu pozicijas, un tūdaliņi par 30 grašiem gatavi ar ziediem šos sagaidit

 8. Ts gab nepatiks Kremļa faniem SC un arī Lembergam ar ZZS un laikam vel kādam, kurš gaida biļeti i uz Maskavu i uz lielo krēslu – ja nenobaidīs ar pārvēlēšanām… ( speciāli i ).

 9. … Paldies Dievam, ar labaku informativo gaisotni ASV un Vakareiropa, sakara ar Kremla pakalpinu agresiju Kaukaza un Ukraina un draudiem Baltijai … tur domajosie sak izprast tris Baltijas valstu 5. kolonnas un nelojalo iedzivotaju rastas problemas to pastavibai un pasaules mieram …

  … Vakari vairs nevar nosegt Baltijai nozakto patiesibu par trisreizejo Vakaru demokratiju kaunpilno Baltijas valstu uzmesanu un Vakaru demokratiju nodevibu tris okupacijas, II P.K. … !

  … Tapat, vairs nevar ne pienemt, ne nokluset Baltijas nideju vai Kremla ekskomunistu nepatiesibu saturoso propagandu ka tikai so launuma paragonu darbibu pasaules sabiedribas sagatavosanai uz velreizejauokupaciju … !

  … Beidzot, pasiem atrodoties briesmas no ekstremistiem citur, Vakari saprot sis taisnibas un brivibas milosas un Vecas Eiropas etikas un morales turetajas autohtonas Baltijas tautas kritisko stavokli, kas vel sirgst zem bijuso komunistu elites varas garigas hegemonijas un kas launpratigi ar Kremla palidzibu turpina ‘smalko genocidu’ … seviski Bezabrene .. un ka tikai ar jaunas paaaudzes lojalitati un areju palidzibu tas spes sakt vajadzigos pasaizsardzibas pasakumus pret Kremla agresiju.

  … Labak velak ka nekad, Vakari beidzot saprot un ir gatavi palidzet un aizstavet tris Baltijas demokratijas kosas zvaigznes, jo tas beidzot apzinas Baltijas valstu sodienas geopolitisko, kulturalo un moralo nozimi, cina pret banditisko pasauli, ko regionali set kontrole Kremla kriminalistu kadri vai to sabiedroto grupejumi, kas jau merktiecigi tika infiltreti vai atstati to autohtohtono tautu vide, to jau inkorporetas teritorijas vai CCCP imperijas nelegali iekarotas, aneksetas vai okupetas un kolonizetas zemes un kuru sabiedribas vel pastav nelegali atstatas komunistu partijas org personazs, militaras personas un nelegali iepludinatas kolonistu grupas …

  … Cerams ka velme piepildisies sabiedrotos darbos un Baltijai bus aizsardzibai vajadzigais Vakaru militarais vairogs …

  … Labaka drauga baltiesiem nebus ka Bzezinskis … kurs ir vienmer pacelis Baltijas nelegalo okupaciju un genocidu !

 10. Nekādā gadījumā!Mēs negribam būt divu lielvalstu cīņas upuri,Jums vēl nepietiek Ukrainas slaktiņu!

 11. šim cilvēciņam jau sen būtu jāsēž aizkrāsnē,nevis biedēt ar savu izskatu mazus bērnus.Arī domāšana atbilst izskatam…

 12. vIENĪGAIS UN PILNĪGI PAREIZAIS VARIANTS !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+