×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Bžezinskis: Ja Krievija uzbruktu Baltijas valstīm, Grieķija var paralizēt NATO (7)

Foto: AFPFoto: AFP

Krievijai draudzīgā Grieķija var paralizēt NATO spēju reaģēt uz Krievijas agresiju pret Baltijas valstīm, trešdien brīdināja bijušais ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Zbigņevs Bžezinskis.

Grieķija var izmantot savas veto tiesības, lai apgrūtinātu alianses atbildi, ja Krievija vēlētos uzbrukt Baltijas valstīm, viņš sacīja Polijas laikrakstam “Dziennik Gazeta Prawna”.

Bžezinskis norādīja, ka par Krievijas agresijas mērķi var kļūt arī Polija, kā arī Azerbaidžāna, Gruzija un Moldova.

Viņš sacīja, ka NATO līguma 5.pants nozīmē, ka aliansei ir jāreaģē, ja tiek uzbrukts vienai tās dalībvalstij.

“Tomēr NATO saista vienprātības princips,” sacīja Polijā dzimušais Bžezinskis, piebilstot, ka aliansi “uz kādu laiku varētu paralizēt (…) Grieķija, kas ir Krievijas draugs un, kurai ir veto tiesības”.

Grieķijas valdība cenšas uzturēt ciešas attiecības ar Krieviju.

Grieķijas amatpersonas atklāti ir izteikušas domas, ka valsts varētu vērsties pēc palīdzības pie Krievijas vai Ķīnas, ja sarunas ar Eiropas Savienību (ES) izgāzīsies.

Šī gada sākumā Bžezinskis, kurš no 1977. līdz 1981. gadam bija toreizējā ASV prezidenta Džimija Kārtera padomnieks nacionālās drošības jautājumos, aicināja NATO izvietot karavīrus Baltijas valstīs, lai atturētu Krieviju no iespējama uzbrukuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Krievija vispirms uzbruks Polijai un lieciet vienreiz Baltiju mierā. Krievi jau neuzbruks paši saviem tautiešiem, visa Jūrmala un Rīga ir pilna ar krieviem, tā būs mūsu aizsardzības stratēģija. Darba spējīgie lielākā daļa jau kalpo eiropas lielvarām, šeit palikuši oligarhi un nabagi, kas valsts varai nav vajadzīgi un ir liekie cilvēki.

  2. Vienprātība mūsdienu pasaulē? Pilnīgs murgs, kas padara jebkuru organizāciju par bezjēdzīgu, rīkoties nespējīgu iestādi.

  3. Turcija labprāt piebeigs Grieķiju, tiklīdz tā izstāsies no NATO. Veci rēķini.

  4. Jāmain nato likumu, jā.

  5. LŪDZU Attopieties naida kurinātāju!! Cilvēks ir radīts, lai rūpētos par zemi un visu dzīvo kas uz tās mitina ne viss iznīcinātu!!!

    • Lai labaak attopaas agresiivaaKrievija. Mums ar krieviem ir ljoti sliktipiedziivojumi, 1940. gada okupaacija Muus gandriiz paarkrievoja un izniicinaaja!

  6. jamain NATO likumu Atbildēt

    ka var iztikt ar 3/4 daļu balsojumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+