×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

CAF par vilcienu iepirkumu piedraud vērsties arbitrāžas tiesā (papildināts)

LETALETA

Spānijas kompānija “Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A” (CAF) nākamā gada sākumā varētu vērsties starptautiskajā arbitrāžā saistībā ar pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” iepirkumu par jaunu vilcienu piegādi, aģentūrai BNS pastāstīja CAF pārstāvis Ivo Klotiņš.

 

“Mēs šā gada 3.jūlijā vērsāmies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska saistībā ar Latvijas-Spānijas investīciju strīdu uz Latvijas un Spānijas ieguldījumu savstarpējās veicināšanas un aizsardzības vienošanās pamata. Attiecīgi vēstules nosūtījām arī Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un satiksmes ministram Anrijam Matīsam, taču līdz šim Latvijas puse nav izrādījusi gatavību atrisināt šo strīdu diplomātiskā ceļā,” klāstīja Kolotiņš.

Viņš norādīja, ka CAF grasās pēc nākamā gada 3.janvāra vērsties starptautiskajā arbitrāžā pret Latviju saistībā ar vilcienu iepirkumu. “Nākamā gada 3.janvārī, kad būs apritējuši seši mēneši kopš vērsāmies pie amatpersonām ar CAF pretenzijām, mēs vērsīsimies starptautiskajā arbitrāžā, ja Latvijas puse joprojām nebūs izrādījusi nekādu gatavību šo strīdu atrisināt sarunu ceļā,” teica Spānijas kompānijas pārstāvis.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš otrdien žurnālistiem apstiprināja, ka šāda CAF pārstāvju vēstule ir saņemta.

“Jā, šādu vēstule esam saņēmuši. Patlaban vēl nekādus atbilžu sniegšanas termiņus neesam nokavējuši un plānojam tuvākajā laikā sākt dialogu ar CAF,” sacīja Ozoliņš.

Viņš arī atzina, ka patlaban nav skaidrs, kādas tieši ir CAF prasības un cik tieši spāņu uzņēmums investējis.

Tāpat Ozoliņš atzīmēja, ka pašreizējo vilcienu iepirkumu, ko plānots izsludināt divu nedēļu laikā, šie notikumi neietekmēs.

Savukārt Dombrovskis CAF rīcību žurnālistiem otrdien komentēja izvairīgi. “Ņemot vērā, ka runa ir par iespējamu starptautisku tiesvedību, nevēlētos tagad sniegt savu subjektīvo viedokli par šo situāciju. Katrā ziņā vēstule ir saņemta, tā tika pārsūtīta SM, kas sadarbībā ar “Pasažieru vilcienu” gatavo oficiālu atbildi,” teica premjers.

Jau rakstīts, ka “Pasažieru vilciens” bija iecerējis iegādāties 34 elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus. Konkursā par vilcienu piegādi uzvarēja CAF, taču ar to noslēgtajā līgumā bija jāveic grozījumi, lai nezaudētu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 100 miljonu latu apmērā jauno vilcienu iepirkumā.

Vienošanās ar CAF par līguma izmaiņām netika panākta un CAF vērsās Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lūdzot sākt mediācijas procesu. Tas gan beidzās bez panāktas vienošanās. Pēc tam CAF pārstāvji paziņoja, ka vēršas tiesā pret “Pasažieru vilcienu” un Satiksmes ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+