×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Čainas Mozesas trakulīgais blūzs


Mozesa

“Rokās glāze sarkanvīna, žilbinošs parīziešu šiks – viņa lieliski pārvalda skatuvi kopš mirkļa, kad uz tās uzkāpj,” tā par 35 gadus jauno dziedoni raksta “The Times UK”. Šķiet, talantus un skatuves dotības meita saņēmusi mantojumā no saviem slavenajiem vecākiem. Arī savu neparasto vārdu ieguvusi, pateicoties tēvam, producentam un režisoram Gilbertam Mozesam. Viņš, ieraugot jaundzimušo, bez jebkādiem paskaidrojumiem nolēmis, ka meitu sauks tieši šādi. Pati mūziķe tagad atzīst, ka nespēj iedomāties citu labāku skatuves vārdu par šo.

Čaina Mozesa ir Francijā rezidējoša amerikāņu dziedātāja, kas mūzikai pievērsusies agrā jaunībā un jau 16 gadu vecumā laidusi klajā savu pirmo soloalbumu. Muzikālās karjeras laikā kopumā dziedātāja izdevusi jau piecus soloalbumus, panākumus atnesa jau pirmie trīs – “China” (1997), “On Tourne en Rond” (2000) un “Good Lovin” (2004). Ceturtais albums “This One’s For Dinah” (2009), ko izdeva prestižā izdevniecība “Blue Note”, ieguva ievērojamu kritiķu atzinību. Dziedātāja piedalījusies arī vairāk nekā 20 citu mūziķu ierakstos.

Jaunākais Čainas ieraksts ir klasiskās džeza noskaņās ieturētais albums “Crazy Blues”, tāpat kā iepriekšējais ieraksts tas tapis kopā ar pašas grupas pianistu francūzi Rafaelu Lemonjē. Albumā apkopotas meistarīgas Čainas versijas par savu mūzikas elku – džeza, blūza un soulmūzikas klasiķu – Dīnas Vašingtones, Helēnas Hjūmas, Ninas Simonas, Dženisas Džoplinas – un citu izpildītāju darbiem. Albums guvis ievērojamus panākumus – tas ierindojies septītajā vietā izdevuma “Sunday Times” labāko 2013. gada albumu “Top 100”.

Līdztekus muzikālajai karjerai dziedone darbojas arī kā TV un radio raidījumu vadītāja Francijā, kopš 2011. gada viņa vada franču radio džeza programmu “Made in China”, kā arī ir nodibinājusi savu producentu kompāniju ar tādu pašu nosaukumu un aktīvi piedalās dažādu džeza projektu radīšanā.

Rīgā Čaina Mozesa ierodas arī kā starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2014” žūrijas locekle. Pirms viņas koncerta kinoteātrī “splendid Palace” norisināsies arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2014” apbalvošanas ceremonija, kurā tiks paziņoti konkursa laureāti divās nominācijās – “Vokāls” un “Saksofons”. 2014. gadā konkurss norisinās nodibinājuma “Rīga 2014” tematiskās līnijas “Dzintara ādere” ietvaros kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

Varbūt noder


Koncerts – 5.IV 19.00 “Splendid Palace”

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs,www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 5 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+