Mobilā versija
-1.7°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
25. oktobris, 2013
Drukāt

Čaka balvas saņem Zvirgzdiņš, filmu triloģijas “Šķērsiela” radošā grupa un Robežnieks

LETALETA

Aleksandra Čaka balvas laureāti, filmu triloģijas "Šķērsiela" radošās grupas pārstāvji par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas pilsētas interpretējumu filmu mākslā balvas pasniegšanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības namā.

Aleksandra Čaka balvu saņēmis rakstnieks Juris Zvirgzdiņš, filmu triloģijas “Šķērsiela” radošā grupa un Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Zvirgzdiņš balvu saņēma par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas pilsētas interpretējumu bērnu un jauniešu literatūrā. Balva tika piešķirta arī dokumentālo filmu triloģijas “Šķērsiela” radošajai grupai par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas pilsētas interpretējumu filmu mākslā, bet Artis Robežnieks balvu ieguva par nozīmīgu un ilggadēju veikumu Aleksandra Čaka daiļrades popularizēšanā.

Balvas pasniegšanas svinīgajā ceremonijā tika sumināta arī muzikālās izrādes “Hotelis “Atlantīda”” radošā grupa par novatorisku un mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas pilsētas un Aleksandra Čaka dzejas interpretējumu, par ko tai pasniegts Rīgas domes Atzinības raksts.

Šogad Aleksandra Čaka biedrības un Rīgas domes iedibinātajai balvai bija izvirzīti 12 pretendenti, tajā skaitā kultūras darbinieki, mākslinieki, literāti, tulkotāji, kā arī vairāki ar dzejnieka daiļradi saistītu projektu īstenotāji.

Aleksandra Čaka balvas pasniegšana aizsākās dzejnieka simtgadē, 2001. gadā, un ik pēc diviem gadiem to pasniedz par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī Čaka radošā mantojuma izpētē, popularizēšanā un tulkošanā.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeju no KM piedzen 652 335 eiro (1)Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta par labu SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" no Kultūras ministrijas (KM) piedzina 652 335 eiro saistībā ar Laikmetīgās mākslas muzeja projektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+