×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Čakša liek atcelt ierobežojumu zāļu saņemšanai no trešajām valstīm

Foto LETAFoto LETA

Veselības ministre Anda Čakša devusi rīkojumu steidzamības kārtā atcelt ierobežojumu zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm, kas paredzētas personīgajai lietošanai, liecina Veselības ministrijas (VM) mājaslapā publicētā informācija.

Kā teikts paziņojumā, ņemot vērā, ka ir identificēti gadījumi, kad pacientam nav iespējams saņemt ārsta nozīmētai terapijai nepieciešamās zāles, Čakša devusi rīkojumu steidzamības kārtā sagatavot grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību.

Grozījumi paredzēs atcelt ierobežojumu zāļu saņemšanā no trešajām valstīm pasta sūtījumā personīgai lietošanai. Turpmāk būs atļauts saņemt zāles atbilstoši ārsta nozīmētajai terapijai. Tomēr, ņemot vērā, ka pastāv noteikts risks pa pastu saņemto zāļu kvalitātes ziņā, Ministru kabineta noteikumos tiks noteikta prasība pacientam, kurš zāles saņem, apliecināt, ka viņš uzņemas pilnu atbildību par šo zāļu lietošanu, attiecīgi apzinās iespējamos riskus un zāles apņemas izmantot tikai personīgai lietošanai.

Aizliegums saņemt pa pastu saglabāsies attiecībā uz narkotiskajām un psihotropajām zālēm, narkotiskajiem analģētiķiem, jaunajām psihoaktīvajām vielām, kā arī anaboliskajiem steroīdiem, testosteroniem, augšanas hormoniem un to analogiem.

Aizliegums saņemt zāles pa pastu no trešajām valstīm spēkā stājās šī gada martā.

Jau ziņots, ka 16.jūnijā iepretim Ministru kabineta ēkai notika sešu cilvēku protesta akcija, kurā izvirzīta prasība atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, novēroja aģentūra LETA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+