×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Kādam šokam nav gatava Latvijas sabiedrība, ieviešot obligāto veselības apdrošināšanu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības aprūpē esam sākuši runāt par dažādiem apdrošināšanas modeļiem, lai gan patiesā problēma ir tā, kā piesaistīt veselības aprūpei būtiski vairāk naudas, ceturtdien paziņojumā pauž veselības ministre Anda Čakša, kura skaidro, kas ļautu sasniegt šo mērķi, un kādam šokam, viņasprāt, Latvijas sabiedrība nav gatava.

“Šajā situācijā, ja lietas tiek sauktas savos īstajos vārdos, ir svarīgi saprast kā mēs kardināli izmainīsim finansējumu un novirzīsim medicīnai daudz vairāk naudas. Un ar daudz šajā gadījumā es domāju tiešām daudz – papildu simtiem miljonu. Protams, to nevarēs izdarīt vienā gadā, bet mums ir jābūt plānam, kā tuvākajā laika posmā katru gadu, palielinot finansējumu vismaz par 70-90 miljoniem, sasniegt līmeni, kas kaut nedaudz pietuvinātu nepieciešamajam līmenim. Tas nenozīmētu papildus līdzekļu liešanu vecajā, caurajā mucā. Tas nozīmētu paralēlu nozares noteikumu maiņu, tas nozīmētu padarītā vērtēšanu pēc rezultāta, nevis darīšanu darīšanas pēc. Tas nozīmētu ne tikai tiesības, bet arī pienākumus. Kā ārstiem, tā pacientiem,” norāda veselības ministre.

Veselības ministrija ir izstrādājusi trīs iespējamos veselības aprūpes finansēšanas modeļus, kas šobrīd nodoti apspriešanai. Pirmais paredz papildus finansējuma piesaisti no sociālā budžeta vai ar cita nodokļa starpniecību, piemēram, ceļot akcīzes nodokli vai PVN luksusprecēm. Otrais modelis paredz, ka nepieciešamais finansējums tiktu nodrošināts pacienta maksājuma veidā, savukārt trešais modelis paredz dalītu veselības aprūpes pakalpojumu grozu. Lēmums, kuru ceļu iet, nav pieņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Sabiedrība nav gatava šokam,ka savas veselības apdrošināšanā tai,atšķirībā no visām pārējām Eiropas valstīm,nav absolūti nekādas teikšanas,vienīgi obligāti jāmaksā!

 2. vaīīī, ēnu ekonomikai būs šoks un bomžiem jāiet pie darba. BAIGI. Bez tam nevarēs pierakstīt, jo katrs sekos savi naudiņai. Cik brīvu ārstu atradīsies…………….un nevarēs bez rezultātiem pacientu trenkāt gadiem un pieņemšanām……………..PATIESI ŠOKS

 3. Pietiek eksperimentu! Atbildēt

  Lai nebūtu šoka,jāievieš tādas slimokases,kā citās ES valstīs,tajā skaitā Igaunijā un Lietuvā,kur to ieviešana neizraisīja nekādu šoku!

 4. Pavisam vienkārši Atbildēt

  “Aizvien jaunu nodokļu” vietā ir beidzot jāatjauno visā pasaulē dominējošais,no 1919. līdz pat 1995.gadam Latvijā nepārtraukti pastāvējušais un premjera Valda Dombrovska jau 2010.gadā apsolītais progresīvais ienākuma nodoklis-nodoklis pēc maksātspējas principa! Un,ja veselības ministre jautā vai tas būtu iespējams-maksāt 20-70 eiro mēnesī,tad,piemēram,par stomatoloģijas pakalpojumiem,mēs taču nesalīdzināmi vairāk jau maksājam!

 5. Nav vēl pieņemts lēmums?! Atbildēt

  Vai sabiedrībai,kura tiek apdrošināta,šeit nav nekāda teikšana?

 6. Kuru ceļu iet,ja kāds to vēl nezina,nepārprotami norādīja jau Ivars Godmanis savā Jaungada uzrunā tautai,2007.gada 31.decembrī!

 7. Nevaram ne ES progresīvo ienākuma nodokli,nevaram ES samazinātu PVN likmi pārtikai,nevaram obligāto veselības apdrošināšanu,nevaram bezmaksas augstāko izglītību,nevaram atraitņu pensijas,nevaram lielāku kapitāla pieauguma nodokli,nevaram desmit ministrijas kā Briselē,nevaram pakāpenisku ienākuma nodokļa samazināšanu un nevaram pat aprēķināt vairs iztikas minimumu! Kāpēc stājāmies Eiropas Savienībā?

 8. Kādu šoku vēl gaidīt?Sirdsslimniekiem jau zāles pirms infarkta vai insulta neizraksta,vibrācijas slimību un tās sekas neārste, zāles neizraksta utt.Steidzami ir jālūdz ārējā humānā medicīniskā palīdzība,arī veselības sistēmas organizešanā.Vietējie kadri acimredzami ir nespējīgi ar netradicionālu veselības aprūpes izpratni.

 9. Esmu Latvijas gudrākais politiķis Atbildēt

  Lai paceltu skolotāju algas – jāievieš obligāto izglītības nodokli 100 eiro/mēnesī.
  Lai paceltu policistu un ugunsdzēsēju algas – jāievieš obligāto drošības nodokli 100eiro/mēnesī.
  Un jāievieš aizsardzības nodokli – armijai vajag bruņojumu, tehniku, ieročus – lai arī iet 100eiro/mēnesī.

  Ja ģimenē ir bērni, tad par bērniem nodokli maksā vecāki. Un pensionāriem arī šie nodokļi būs obligāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+