×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Cālīte-Dulevska publiski atvainojas Latvijas Radio darbiniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aija Cālīte-Dulevska sociālajā tīklā “Twitter” atvainojusies Latvijas Radio darbiniekiem, kurus aizskārusi viņas piezīme par iespējamu samaksu saistībā ar raidījumu “Krustpunktā”.

“Atvainojos visiem radioļaudīm, kurus aizskārusi mana piezīme par kaut kādu iespējamu samaksu @Krustpunkta sakarā,” raksta NEPLP locekle.

Vēlāk sociālajā tīklā viņa skaidro, ka saistībā ar saņemtu sūdzību par dažos Latvijas Radio raidījumos saskatāmām slēptās reklāmas pazīmēm, lūgts pašu Latvijas Radio izvērtēt, vai tas atbilst patiesībai.

Jau ziņots, ka Cālīte-Dulevska otrdien publiski pauda neapmierinātību ar Latvijas Radio raidījuma “Krustpunktā” viesu izvēli. Plašas diskusijas sociālajā tīklā “Twitter” rosināja radio raidījums, uz kuru tika uzaicināti sabiedrībā pazīstamie polittehnologi Jurģis Liepnieks, Dans Titavs, kā arī sabiedrisko attiecību speciālists, savulaik premjera Andra Bērziņa preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Reaģējot uz šādu viesu izvēli, Cālīte-Dulevska ietvītoja: “Ceru, ka @LatvijasRadio reklāmas daļa saņem kādu naudiņu par šo pīāristu/”spindoctors” reklamēšanu.” Vēlāk viņa rakstīja, ka lūgs Monitoringa centru “uzskaitīt, cik adekvāta ir personāliju izvēle, kā ar viedokļu daudzveidību”. Šīs izpētes dati tikšot publiskoti NEPLP mājaslapā.

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka Cālītes-Dulevskas izpausmes sociālajā tīklā “Twitter” par Latvijas Radio raidījumu “Krustpunktā” ir viņas privātais, nevis padomes viedoklis, un viesu izvēle raidījumā nevar tikt un netiks vērtēta.

Savukārt Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nosodījumu viņas izteikumiem par “pērkamu žurnālistiku” Latvijas Radio.

“Paziņojumi par “pērkamu žurnālistiku” sabiedriskajā radio ir aizvainojoši ne tikai attiecībā uz Latvijas Radio žurnālistu Aidi Tomsonu. Tie aizskar ikvienu godīgu Latvijas žurnālistu,” norādīja Žurnālistu asociācija, aicinot Cālīti-Dulevsku publiskot viņas rīcībā esošos pierādījumus par “pērkamas žurnālistikas” pastāvēšanu Latvijas Radio vai publiski atvainoties Tomsonam un atsaukt šos apvainojumus.

Žurnālistu asociācija uzsvēra, ka nu jau vairākus mēnešus Cālīte-Dulevska ir amatpersona, proti, NEPLP locekle, tādēļ otrdien “Twitter” vidē paustais, ka Latvijas Radio nepietiekami bieži aicina izteikties nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķus, var tikt uzskatīts par spiedienu uz sabiedriskā radio redakciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+