Sports
Motoru sports

Calko finišē Lemānā 16

Foto – Dmitrijs Suļžics/F64

Daugavpilietis Konstantīns Calko (attēlā) un viņa komanda “ARC Bratislava” vakar leģendārajās 24 stundu izturības sacīkstēs Lemānā (Francija) apsteidza trīs automašīnas un ieņēma 46. vietu, bet savā klasē “LMP2” – divdesmito.

Komandā bija arī tās īpašnieks slovāks Miroslavs Konopka un Nīderlandes autosportists Riks Breukerss, un trijatā, cits citu nomainot, viņi diennakts laikā 13,6 km garo trases apli veica 314 reizes. Uzvarētāja “LMP1” klases komanda “Porsche” ar pilotu vācieti Timo Bernhardu un jaunzēlandiešiem Ērlu Bambēru un Brendonu Hārtliju trasi apriņķoja 367 reizes.

Daugavpilieša komandu “ARC Bratislava” jau sacensību sākumā vakar trijos dienā pēc vietējā laika piemeklēja tehniskas problēmas, automašīnu nācās iestūrēt boksos, un trasē tā atgriezās, kad citi braucēji jau bija veikuši pusi apļa. Atgriezties boksos vajadzēja arī turpmāk, jo viņu “Ligier JS P217 Gibson” prototipam bija jānomaina gan sabojājies ģenerators, gan pārdurtā riepa. Tādēļ pirms tumsas iestāšanās “ARC Bratislava” sacensību kopvērtējumā ieņēma pēdējo vietu, taču vakar nedaudz pakāpās.

Saistītie raksti

Konstantīns Calko diennakts laikā pie stūres aizvadīja ar pārtraukumiem gandrīz desmit stundas, miegam atvēlot tikai vienu. Nakts vidū viņš piedzīvoja avāriju, lielā ātrumā izlidojot no trases un iestrēgstot drošības joslā, taču vēlāk tika izpestīts un turpināja braukt pēc divu riepu nomaiņas, kurām bija izplēsti krietni caurumi. Divas stundas pirms sacensību beigām Konstantīnu kādā trases līkumā no aizmugures taranēja kādreizējais pirmās formulas pilots Nelsons Pikē juniors no Brazīlijas. Trieciens daugavpilieša spēkratu sagrieza šķērsām, bet Pikē saņēma desmit sekunžu sodu.
Tomēr Konstantīns Calko prom no Lemānas dosies apmierināts, jo komandas mērķis bija sasniegt finišu. “Esmu laimīgs, noguris un pateicīgs, īpaši Miroslavam Konopkam, viņa komandai un savai ģimenei,” sacīja pirmais latvietis, kurš startējis Lemānā.

Lemānas diennakts autosacīkstes notiek kopš 1923. gada. Visvairāk uzvaru izcīnījusi rūpnīcas “Porsche” komanda (18), bet šajā gadsimtā dominē “Audi”. Šogad startam pieteicās savulaik pazīstamais F-1 pilots Rubens Barikello, tāpat daudzu slavenu autosportistu atvases – Alēna Prosta dēls Nikolā, Nikija Laudas dēls Matiass un citi. Pie stūres sēdās arī bijušais Francijas futbola izlases vārtsargs Fabjēns Bartēzs.

LA.lv