×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

Čalovskis: Arvien nesaprotu, par ko mani apsūdz; neesmu radījis datorvīrusus

LETALETA

Smagos kibernoziegumos apsūdzētais Imantas iedzīvotājs Deniss Čalovskis arvien nesaprot, par ko viņš tiek apsūdzēts, jo datorvīrusus nav izstrādājis un par “Gozi” vīrusu uzzinājis, lasot rakstus presē, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” stāsta Čalovskis.

Īsā intervijā, ko laikraksta žurnālistam izdevies veidot pēc sarunas cietumā kā vienkāršam apmeklētājam, Čalovskis uzskata, ka ir nevainīgs un arvien nespēj saprast par ko viņu apsūdzot.

Uz jautājumiem par datorvīrusiem viņš atbild īsi, proti, ka nezinot, kas tas par datorvīrusu, jo vispār neprotot tādus veidot.

“Neesmu radījis nekādu komponenti un neesmu saņēmis ne centa. Programmēšana vispār nav mana stihija, manas zināšanas šajā jomā nav dziļas. Es specializējos uz dzelžiem – laboju datorus. Mans hobijs, kas pārvērtās arī biznesā, bija motociklu labošana, tūnēšana. Kopā ar draugu izveidojām firmu. Bet tagad esmu cietumā, droši vien motociklu bizness sabruks. Es protu uztaisīt interneta mājaslapas, esmu to darījis,” stāsta Čalovskis.

Viņš piebilst, ka atrodoties cietumā viņam ir ļoti daudz laika – dienas un naktis, kuru laikā tinis atpakaļ savu iepriekšējo dzīvi, mēģinājis saprast, ko tādu nelikumīgu varējis veikt ar datoru, taču joprojām nav atradis to savas dzīves epizodi, kuras dēļ atrodas cietumā.

“Esmu pilnīgā neizpratnē – nesaprotu, kur ir mans noziegums. Pieļauju domu, ka varbūt kāds blēdis ir izmantojis manu datoru, caur manu datoru kaut ko pārsūtījis. Ja man tagad būtu savs dators, es parakātos pa tā vēsturi, varbūt kaut ko atrastu un saprastu. Taču man nav šobrīd tādas iespējas,” piebilda Čalovskis.

Jau ziņots, ka Čalovska juristi neizslēdz, ka varētu atkārtoti vērsties Satversmes tiesā (ST), apstrīdot tiesību aktus, kas regulē Latvijas pilsoņu izdošanu ASV.

Advokātu birojs “Borenius”, kas Čalovska interesēs gatavoja pirmās konstitucionālās sūdzības, vēl nav saņēmis oficiālu atbildi no ST, tādējādi arī komentēt nolemto būtu pāragri, aģentūrai LETA sacīja advokāta palīgs Matīss Šķiņķis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ST tika apstrīdēti vairāki tiesību akti, un arī motivācija, ar kuru atteikta lietas ierosināšana, katrā no šiem gadījumiem var būt atšķirīga.

“Vispirms mierīgi visu izvērtēsim un, iespējams, atkārtoti vērsīsimies ST,” aģentūrai LETA sacīja Šķiņķis, piebilstot, ka termiņš konstitucionālo sūdzību iesniegšanai vēl nav nokavēts.

Kā ziņots, ST atteikusies ierosināt lietu pēc Čalovska parakstītajām konstitucionālajām sūdzībām, aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

Čalovskis bija apstrīdējis vairāku tādu normu konstitucionalitāti, kas regulē personas izdošanu ārvalstīm. Iepriekš ST rosināja valdību atlikt lēmuma pieņemšanu jautājumā par viņa izdošanu ASV.

Kā ziņots, aprīļa sākumā Čalovskis ST apstrīdēja normu, kas pieļauj viņa iespējamo izdošanu ASV, atbilstību Satversmei. Čalovskis iesniedza konstitucionālo sūdzību par Latvijas valdības un ASV valdības 2005.gada 7.decembra līguma par izdošanu un likuma “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par izdošanu” neatbilstību Satversmes 92. un 98.pantam un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 4.protokola 3.panta pirmajai daļai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+