×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. septembris, 2015
Drukāt

Čalovskis ASV atzinis savu vainu kibernoziegumos (2)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV izdotais kibernoziegumos apsūdzētais Latvijas pilsonis Deniss Čalovskis piektdien, 4.septembrī, atzinis savu vainu datorvīrusa izplatīšanā, inficējot miljonu datoru visā pasaulē un radot desmitiem miljoniem dolāru lielus zaudējumus.

30 gadus vecais Čalovskis Manhetenas federālajā tiesā atzina savu vainu sazvērestībā nolūkā ielauzties svešos datoros.

Viņš atzina, ka esot nolīgts uzrakstīt daļu no bīstamā “Gozi” vīrusa koda.

“Es zināju, ka tas, ko daru, ir pretlikumīgi,” tiesā paziņoja Čalovskis.

Kā ziņots, Čalovskis Latvijā tika aizturēts 2012.gada novembrī, bet šī gada februārī viņš tika izdots ASV.

Čalovskis savu vainu atzinis pēc vienošanās ar prokuratūru, kas paredz, ka viņš nepārsūdzēs jebkādu spriedumu, ja sods nepārsniegs divu gadu cietumsodu.

Čalovska advokāts pavēstīja, ka pagaidām nav zināms, vai ASV tiesa, nosakot viņam soda mēru, ņems vērā tos desmit mēnešus, kurus apsūdzētais pavadīja pirmstiesas apcietinājumā Latvijā.

Spriedumu Čalovska lietā paredzēts pasludināt 14.decembrī.

“Gozi” vīruss tika atklāts 2007.gadā. Tas, paliekot faktiski nepamanāms, fiksēja datoru lietotāju banku kontu datus.

Līdz brīdim, kad ASV 2013.gadā izvirzīja apsūdzības, ar to tika inficēti vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp 40 000 Savienotajās Valstīs. 160 no šiem datoriem piederēja ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldei (NASA).

Šajā lietā apsūdzības izvirzītas arī Krievijas pilsonim Ņikitam Kuzminam, kas tiek uzskatīts par vīrusa radītāju, un Rumānijas pilsonim Mihajam Jonutam Paunesku, kas vadījis tā izplatīšanu.

Čalovskis ir attīstījis “Gozi” kodu, kas palielināja vīrusa efektivitāti.

Kuzmins, kas tika aizturēts jau 2010.gadā, 2011.gadā noslēdza slepenu vienošanos ar prokuratūru par sadarbību.

Arī Paunesku tika aizturēts 2012.gadā, taču Rumānija vēl nav pieņēmusi lēmumu par viņa izdošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tik kristāltīrs cilvis pat nevarēja izturēt amīšu tiesas brutālu spiedienu. Vai tad viņu nevarētu izdot atsēdēšanai mūsu cietumnīcā? Būtu vismaz mājās. Par to “savējo nenodošanas” rikti gan laikam aizmirsuši.

  2. To ka Kuzmins aizturēts tika ne jau Krievijā, acimredzot, man jāuzmin pašam. Un otrais: no šā stāsta seko, ka Kuzmins arī ir tas, kas noplūdinājis mūsu Čalovski. Jo Čalovskim pašam ar izplatīšanu nav bijis jānodarbojās un, respektīvi, viņš nav bijis “redzams”. Un kur tad palikuši tie krievi, kas “savējos nenodod”? Redzamas vēl vairākas neatbilstības. Vai nu mums kārtējo reizi pufaiku mēģin sabāzt ausīs, vai nu avīžnieks galīgi nekompetents savā jautājumā. Darbojās labi sagatavota KGB kilergrupa, kurā Čalovskis bijis parasts sulainis ar izredzēm nākotnē. Tas, ka viņam piesolīts tik maz, arī par to liecina.

Draugiem Facebook Twitter Google+