×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Čalovskis sācis kampaņu par negodprātīgo ierēdņu saraksta publiskošanu (11)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV kibernoziegumos apsūdzētais Deniss Čalovskis.

ASV par kibernoziegumiem tiesātais un šogad sodu izcietušais Deniss Čalovskis portālā ManaBalss.lv sācis vākt parakstus par VID un citu valsts iestāžu negodprātīgo ierēdņu saraksta publiskošanu, LA.lv pavēstīja pats Čalovskis.

Iniciatīva aicina deputātus skaidri definēt terminu “negodprātīgs” un publicēt “Latvijas Vēstnesī” negodprātīgo ierēdņu sarakstu, norādot, par kādu pārkāpumu ierēdnis tika atzīts par negodprātīgu, kā arī aicina Saeimas deputātus kontrolēt, lai ierēdņi, kuriem tika piešķirts negodprātīgas personas statuss kriminālu noziegumu dēļ, it īpaši kukuļņemšanas dēļ, tiktu izdoti tiesāšanai un saņemtu likumā paredzēto sodu.

Čalovskis norāda: “Latvijas likumdošanā joprojām nav definēts termins “negodprātīgs”, kas veido sava veida caurumu likumā, kurš darbojas divējādi. No vienas puses, ierēdnis, kurš ņem kukuļus var tikt nosaukts par negodprātīgu, viņu atlaidīs no darba vai viņš uzsāks darbu citā valsts iestādē, tā vietā, lai saņemtu attiecīgu sodu. No otras puses – par “negodprātīgu” var tikt nosaukts jebkurš ierēdnis priekšniecības personisku iemeslu dēļ, vēl jo vairāk, ka šādi darbinieki jau tiek meklēti dažādās valsts struktūrās un ministrijās.”

Čalovskis iniciatīvā uzsver, ka sabiedrībai un nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, par kādiem pārkāpumiem ierēdņi tika atzīti par negodprātīgiem, un gadījumos, kad runa ir par krimināliem noziegumiem, viņus jāizdod tiesāšanai, lai viņi atbildētu likuma priekšā. “Latvijā nedrīkst būt cilvēki, kuri stāv pāri likumam, it īpaši to vidū, kuru pienākums ir skatīties, lai šis likums tiktu ievērots,” pauda Čalovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Bet man viņš patīk! Vismaz pagaidām.

 2. pilnigi piekritu

 3. Varbūt puisim sākt ar sodīto noziedznieku publiska saraksta veidošanu, ar kategorijām, kibernoziedznieki, veikalu zagļi, bandīti…

 4. Incanti, vai viņs jau ir nomaksājis ienākuma nodokli arī par datorvīrusa radīšanu saņemto peļņu?

 5. Un kurš izvērtēs – godprātīgs vai negodprātīgs ???
  Kurš to izvērtēs ???
  Es skaidri zinu,ka kādi būs nepatiesi apvainoti un kādi veiksmīgi izbēgs no šāda saraksta….
  Es zinu cilvēku,kurš jau gadiem tiesājas un tur tiešām ir negodprātīgas amatpersonas visā….bet kurš to atzīs ???
  Tiesa ? Viņi paši ?
  Pēc kādiem kritērijiem vai informācijas tos negodīgos atpazīs ??? Es domāju,ka tie īstie paliks tur,kur ir visu šo laiku…..

 6. Bet ko pats???

 7. Kas nav greecinieks lai met pirmais 🙂

 8. malacis,…super..Likums visiem viens

 9. ,,malacis,,,tautas varoni ir jaazin visiem

 10. Nu šis puisis būs kā skabarga pakaļā kādam ….

Draugiem Facebook Twitter Google+