×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

CAPA atzinīgi vērtē “airBaltic” sasniegumus 2013.gadā; norāda uz riskiem

Foto: LETAFoto: LETA

Viena no pasaulē atzītākajām analītiķu organizācijām “Centre for Aviation” (CAPA) atzinīgi novērtējusi Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” sasniegumus 2013.gadā, norādot uz peļņas rādītājiem laikā, kad pasažieru un biznesa apjoms samazinās, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja lidsabiedrībā.

CAPA norāda arī uz sekmīgo “airBaltic” flotes modernizāciju un jauniem maršrutiem.

Kā pārliecinājās “Nozare.lv”, CAPA publikācijā norādīts arī uz atsevišķiem nākotnes riskiem. Vērtējot “airBaltic” nākotnes perspektīvu, CAPA norāda, ka izaugsmei traucējošs faktors varētu būt Eiropas Savienības sāktā izmeklēšana attiecībā uz valsts atbalsta sniegšanu. Ja “airBaltic” būšot valsts ieguldītie līdzekļi jāatmaksā, tas negatīvi ietekmēšot investora piesaisti.

Vienlaikus tiek norādīts – ja ES institūcijas pārkāpumus nefiksēs, tas esot signāls tam, lai “airBaltic” varētu atsākt realizēt izaugsmes plānus. Kā pozitīvs moments tiek atzīmēta nesen sāktā sadarbība ar Apvienoto Arābu Emirātu nacionālo lidsabiedrību “Etihad Airways”, atklājot maršrutu starp Rīgu un Abu Dabī. Tādējādi Rīga kļuvusi par nozīmīgu centru ceļotājiem, kuri lido starp Eiropu un Āziju.

CAPA arī norādījusi, ka daži novērotāji jau secinājuši, ka partnerība ar “Etihad” varētu būt kā atspēriens nākotnes kapitāla attiecībām.

Jau ziņots, ka “airBaltic” 2013.gada trešajā ceturksnī strādājusi ar tīro peļņu 9,28 miljonu latu apmērā. Līdz šim “airBaltic” ir ievērojami pārsniegusi tās sākotnējos biznesa plānus, un iepriekšējā gada zaudējumus 18,78 miljonu latu apmērā 2013.gada deviņos mēnešos, no janvāra līdz septembrim, pārvērtusi par tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu (520 000 latu) apmērā.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS “Air Baltic Corporation” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 25 lidmašīnas – piecas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300” un divpadsmit “Bombardier Q400 NextGen”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+