Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. decembris, 2013
Drukāt

CAPA atzinīgi vērtē “airBaltic” sasniegumus 2013.gadā; norāda uz riskiem

Foto: LETAFoto: LETA

Viena no pasaulē atzītākajām analītiķu organizācijām “Centre for Aviation” (CAPA) atzinīgi novērtējusi Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” sasniegumus 2013.gadā, norādot uz peļņas rādītājiem laikā, kad pasažieru un biznesa apjoms samazinās, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja lidsabiedrībā.

CAPA norāda arī uz sekmīgo “airBaltic” flotes modernizāciju un jauniem maršrutiem.

Kā pārliecinājās “Nozare.lv”, CAPA publikācijā norādīts arī uz atsevišķiem nākotnes riskiem. Vērtējot “airBaltic” nākotnes perspektīvu, CAPA norāda, ka izaugsmei traucējošs faktors varētu būt Eiropas Savienības sāktā izmeklēšana attiecībā uz valsts atbalsta sniegšanu. Ja “airBaltic” būšot valsts ieguldītie līdzekļi jāatmaksā, tas negatīvi ietekmēšot investora piesaisti.

Vienlaikus tiek norādīts – ja ES institūcijas pārkāpumus nefiksēs, tas esot signāls tam, lai “airBaltic” varētu atsākt realizēt izaugsmes plānus. Kā pozitīvs moments tiek atzīmēta nesen sāktā sadarbība ar Apvienoto Arābu Emirātu nacionālo lidsabiedrību “Etihad Airways”, atklājot maršrutu starp Rīgu un Abu Dabī. Tādējādi Rīga kļuvusi par nozīmīgu centru ceļotājiem, kuri lido starp Eiropu un Āziju.

CAPA arī norādījusi, ka daži novērotāji jau secinājuši, ka partnerība ar “Etihad” varētu būt kā atspēriens nākotnes kapitāla attiecībām.

Jau ziņots, ka “airBaltic” 2013.gada trešajā ceturksnī strādājusi ar tīro peļņu 9,28 miljonu latu apmērā. Līdz šim “airBaltic” ir ievērojami pārsniegusi tās sākotnējos biznesa plānus, un iepriekšējā gada zaudējumus 18,78 miljonu latu apmērā 2013.gada deviņos mēnešos, no janvāra līdz septembrim, pārvērtusi par tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu (520 000 latu) apmērā.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS “Air Baltic Corporation” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 25 lidmašīnas – piecas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300” un divpadsmit “Bombardier Q400 NextGen”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+