×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Carnajevi sākotnēji plānojuši sarīkot teroraktu 4. jūlijā

LETA/AFPLETA/AFP

Aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu turētie brāļi Carnajevi sākotnēji boja plānojuši sarīkot sprādzienus ASV Neatkarības dienā 4. jūlijā, piektdien vēsta telekanāls “NBC News”, atsaucoties uz izmeklēšanai tuvu stāvošiem avotiem.

Jaunākais brālis Džohars izmeklētājiem pastāstījis, ka sākotnēji viņi teroraktu plānojuši uz 4. jūliju, taču viņiem spridzekļus izdevies izgatavot ātrāk, nekā viņi to gaidījuši. Sakarā ar to viņi nolēmuši uzspridzināt paštaisītos spridzekļus Bostonas maratona laikā 15.aprīlī, kad Bostonā tiek atzīmēta Patriotu diena.

Kā iepriekš tika ziņots, pēc teroraktiem palikušās bumbas viņi plānojuši uzspridzināt Ņujorkā.

Džohars izmeklētājiem arī pastāstījis, ka spridzekļi izgatavoti viņa brāļa Tamerlana mājās, kur dzīvojusi arī viņa sieva un bērns. Šobrīd izmeklētāji cenšas noskaidrot, par ko Tamerlans runājis ar savu sievu Ketrinu Raselu dažas stundas pēc tam, kad FIB izplatīja brāļu fotogrāfijas kā aizdomās turamos spridzinātājus.

Izmeklētājiem arī izdevies iegūt Džohara klēpjdatoru, kuru no viņa istabas iznesuši viņa draugi universitātē.

Trīs jaunieši – divi kazahi un viens amerikānis – studējuši augstskolā kopā ar Carnajevu un, pēc visa spriežot, tikai mēģinājuši viņu paglābt no nepatikšanām, bet nav bijuši iesaistīti organizētā sazvērestībā.

Diass Kadirbajevs un Azamats Tažajakovs tiek apsūdzēti par noziedzīgu nodomu iznīcināt Carnajeva klēpjdatoru un mugursomu, kurā bijusi pirotehnika, bet amerikānis Robels Filipss ir apsūdzēts par nepatiesu liecību sniegšanu policijai.

LETA jau ziņoja, ka pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.

ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus – brāļus Tamerlanu un Džoharu Carnajevus. 26 gadus vecais Tamerlans zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā. Savukārt Džohars ir aizturēts un šobrīd joprojām ārstējas slimnīcā. Viņam izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+