×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Carnajevs noliedz vainu Bostonas maratona spridzināšanā

Foto - AFPFoto - AFP

Tērpies oranžā cietumnieku kostīmā, saslēgts roku dzelžos, apsaitētu roku un pietūkušu seju – tā ASV prese noraksturojusi pirmo reizi ASV tiesas priekšā stājušos Bostonas maratona spridzinātāju Džoharu Carnajevu. Vakar viņam tika nolasītas apsūdzības, kurās čečenu izcelsmes imigrants savu vainu noliedza.

“Neesmu vainīgs,” vairākkārt atkārtoja Carnajevs, noklausījies tiesneša nolasītās apsūdzībās, par kurām viņam draud mūža ieslodzījums vai nāvessods. Pirmā sēde ilga tikai septiņas minūtes. Uz to bija pulcējušies gan aprīlī notikušā terorakta upuru ģimenes locekļi, gan pulciņš cilvēku, kuri sevi dēvēja par Carnajeva draugiem. Pie tiesas ēkas ieradās arī daži Carnajevi atbalstītāji, kuri turēja rokās plakātus ar uzrakstu “Taisnīgumu Džoharam”.

Ziņu aģentūra “Associated Press” raksta, ka uz sēdi sanākušie upuru piederīgie bijuši vīlušies par attieksmi, kādu izrādījis 19 gadus vecais spridzinātājs. “Domāju, ka viņš paudīs citādu attieksmi, ka viņa izskats būs citāds, varbūt tāds, kas liecinātu, ka viņam kaut nedaudz rūp. Bet man tas nebija redzams,” sarunā ar “AP” sacīja Pīters Brauns, kura divi brāļa dēli Džohara un Tamerlana Carnajevu sarīkotajos sprādzienos zaudēja kājas. ASV laikraksti norāda, ka apsūdzību noklausīšanās laikā Carnajevs izskatījies vienaldzīgs, pat garlaikots.

Kad Carnajevu, saslēgtu roku dzelžos, policisti veda ārā no stingri apsargātās tiesas telpas, viņš vēl paspēja savām māsām, kuras arī bija ieradušās uz tiesas sēdi, uzsmaidīt un nosūtīt gaisa skūpstus. “Viena turēja rokās mazuli, otra raudāja,” raksta avīze “The Boston Globe”.

Carnajevam, kurš kopš aizturēšanas atrodas slimnīcā, kur dziedē apšaudēs ar policistiem gūtos ievainojumus, izvirzītas 30 federālās apsūdzības, no kurām 17 viņam kā maksimālo soda mēru var piespriest mūža ieslodzījumu vai nāvessodu. Viņš apsūdzēts par teroraktu organizēšanu un īstenošanu, kā arī masu iznīcināšanas ieroču lietošanu, nogalinot cilvēkus.

Džohars kopā ar 26 gadus veco brāli Tamerlanu Bostonas maratona laikā 15. aprīlī sarīkoja divus sprādzienus, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki un vairāk nekā 260 cilvēki guva ievainojumus. Dažas dienas vēlāk apšaudē ar policistiem Tamerlans tika nogalināts, bet Džohars sašauts un vēlāk arī aizturēts. Pēc aizturēšanas jaunākais Carnajevs vainu par teroraktu rīkošanu novēla uz brāli, sakot, ka tieši viņš no spiediena katiem esot pagatavojis spridzekļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+