×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Carnikavā Mākslas dienās aicina ķert mākslu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 16. līdz 30. aprīlim Carnikavas novadā norisināsies mākslas dienām veltīta akcija “Ķer mākslu Carnikavā”, kuras laikā mākslas darbi būs izvietoti visdažādāko publisko ēku skatlogos, LA.lv uzzināja Carnikavas domē.

“Pirmo reizi Mākslas dienās Carnikava ir uzdrošinājusies mākslu padarīt atvērtāku un pieejamāku visiem iedzīvotājiem, novada viesiem un apceļotājiem, kā arī vienkāršiem garāmgājējiem,” pauda Carnikavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Cerbule. “Māksla būs apskatāma veikalu, pašvaldības iestāžu, skolu, kafejnīcu, kiosku, vasaras restorānu un citu publisko ēku skatlogos. Katrs, kas vēlas piedalīties akcijā, saņems mākslas objektu karti ar norādēm. Tie, kuri apceļos visus kartē norādītos punktus un sociālajā tīklā Facebook izveidos attēlu galeriju ar mirkļbirku #kermakslucarnikava, piedalīsies izlozē, lai saņemtu atbalstītāja “Porto Resort” balvu – 50 eiro dāvanu karti.”

Carnikavas mākslas dienu atklāšana norisināsies 16. aprīlī Carnikavas stacijas laukumā, kur plkst. 14.21 Carnikavas stacijā piestās vilciens, ar kuru mākslas dienās ieradīsies Pēteris Sidars. Ceļā no Rīgas uz Carnikavu (vilciens no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas atiet plkst. 13.42) mākslinieku pavadīs ritma grupa “Pulsa efekts”.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā pasniegs ceļojošo mākslas dienu balvu, bet pēc tam plkst. 15 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiks atklāta trešā Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas matērija” izstāde “Jutīga āda”.

“Pēteris Sidars izstādes tēmai piedāvā čūskādu ciklu. Atklāšanas dienā varēs uzklausīt mākslinieka vēstījumu par viņa mākslu un ielūkoties darbu tapšanas aizkulisēs, bet radošajās darbnīcās pasākuma viesi varēs iepazīt ādu kā vienu no Latvijas matērijām. Darbosies “Ādas arteļa” darbnīca, ritma grupa “Pulsa efekts” ļaus ieklausīties ādas skanējumā, bet folkloras kopa “Delve” vēstīs par čūskas mitoloģisko nozīmi latviešu folklorā. kā arī katrs apmeklētājs varēs “izjust Latviju uz savas ādas”, veidojot hennas tetovējumu,” stāsta Cerbule.

Mākslas objektu karti ar norādēm varēs saņemt akcijas atklāšanas pasākumā, bet vēlāk – tautas namā “”Ozolaine” vai Carnikavas tūrisma informācijas centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nēģus vajag ķert

Draugiem Facebook Twitter Google+