Latvijā
Novados

Carnikavā notiks Nēģu svētki 0

Publicitātes foto

Sestdien, 26.augustā, notiks XVI Carnikavas Nēģu svētki “Svinam kopā”. Nēģu svētki ir lielākie novada svētki, godinot nēģu zvejas sezonas atklāšanu. Tradicionāla svētku sastāvdaļa ir nēģu ātrēšanas sacensības un nēģu zupas vārīšana parkā 400 litru katlā, informē pašvaldība.

Kopš 2015.gada februāra Carnikavas nēģi ir iekļauti Eiropas Savienības (ES) Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā. Ar norādi “Carnikavas nēģi” marķē tikai Carnikavas novadā no 1.augusta līdz 1.februārim ar murdiem Gaujas lejtecē pie ietekas jūrā zvejotos svaigos un pārstrādātos nēģus, ja tie ražoti Carnikavas novadā atbilstoši specifikācijai. Carnikavas nēģu specifika un garšas īpašības saistītas ar Carnikavas iedzīvotāju prasmēm nēģu ieguvē un pagatavošanā, kas mantotas no paaudzes paaudzē jau no 17.gadsimta.

XVI Carnikavas Nēģu svētkos sākot no pulksten 8 būs iespējams vērot tradicionālo nēģu zupas vārīšanu, pulksten 12 – Kulinārijas meistarklase “Karaliskais nēģis” ar šefpavāru Lauri Aleksejevu, pulksten 12.30 – nēģu un nēģu suši ātrēšanas sacensības.

Savukārt no pulksten 11 apmeklētājus līdz jūrai vizinās vikingu un zvejnieku laivas. Pulksten 14 būs iespējams vērot Laivu parādi un sagaidīt Nēģu karali, kam sekos Svētku gājiens “Carnikavas novadam 25” uz “Svētku ostu” ar svētku kulmināciju – gājiena noslēgumu pulksten 15 un nēģu zupas baudīšanu.

Svētku ietvaros dienas garumā būs pieejamas arī dažādas atrakcijas, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kultūras un izklaides pasākumi. Carnikavas parkā jau no pulksten 11.00 notiks sporta aktivitātes – volejbols, strītbols, futbols un zolītes turnīrs. “Miera ostā” Gaujmalā būs Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” izrāde “Alise Brīnumzemē” un cirka darbnīcas, kā arī vides un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem.

Tautas namā “Ozolaine” dienas garumā pieejama interaktīva izstāde “Vēstures gars”, kurā varēs uzzināt arī pasaules apceļotāja katamarāna “Kaupo” stāstu. Dienas gaitā uz svētku skatuvēm uzstāsies dažādi kolektīvi, arī Brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris, Laimis Rācenājs, Intars Busulis, “Raxtu raxti” un daudzi citi.

Svētki noslēgsies ar uguņošanu pulksten 23.30 Gaujmalā un svētku balli ar grupu MC Orķestris un Kristapu Rūķīti, līdz rīta gaismai dejas ar DJ Kozy.

LA.lv