Kultūra
Mūzika

Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” triumfē 16. Starptautiskajā koru festivālā “Tallina 2019”0

Publicitātes foto

No 11. līdz 13.aprīlim Tallinā, Igaunijā norisinājās 16. Starptautiskais koru festivāls “Tallina 2019”, kurā triumfēja Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā, kas ar emocionālu, tehniski izstrādātu un izcilu sniegumu saņēma augstāko žūrijas vērtējumu un skatītāju neviltotas ovācijas.

Festivāls, kuru organizē Igaunijas Koru Asociācija, notika jau sešpadsmito reizi pēc kārtas – reizi divos gados. Tā laikā norisinājās gan koru konkurss, gan arī koncerti Tallinas koncertzālēs un baznīcās. Konkursu vērtēja starptautiska, profesionāla žūrija piecu cilvēku sastāvā.

Konkursā dažādās kategorijās sacentās 33 kori no 12 valstīm – Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Austrijas, Vācijas, Ungārijas, Slovēnijas, Polijas un tālāko ceļu braukušie dalībnieki no Meksikas. Latviju kā vienīgie pārstāvēja “Vēja balss”.

Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” konkursā startēja jaukto koru un tautas mūzikas kategorijās, kurās attiecīgi ieguva 1. un 3.vietu. Grand Prix posmam tikai izvirzīti 6 kolektīvi, kurā pārliecinoši uzvarēja tieši “Vēja balss”, izpildot latviešu komponistu skaņdarbus – Ē. Ešenvalda “O Salutaris Hostia”, Jēkaba Jančevska “Atsalums” un J. Karlsona “Rotaļa”.

Jaukto koru kategorijā koris dziedāja obligāto dziesmu – angļu komponista G. Holsta “Nunc dimittis”, kā arī F. Mendelsona-Bartoldi “Richte mich, Gott” un latviešu komponista P. Plakida kora simfonijas “Nolemtība” 2.daļu “Izkal pakavu akmens zirgam”. Tautas mūzikas kategorijā koris izpildīja 3 skaņdarbus – V. Pūces “Augu nakti”, J. Ivanova “Rudens dziesmu” un latviešu tautas dziesmu “Aiz kalniņa dūmi kūp(a)” RDKS jauktā kora apdarē.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Augusta jubilāri – Vija Artmane un Arvīds Krievs portālā filmas.lv
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Ar Latgales mākslinieku darbu izlasi izstādē “Ars Longa” svin Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 60. jubileju
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Brīvība Nika Matvejeva dziesmās. Saruna ar koncertuzveduma “Es rakstu tavu vārdu: Brīvība” režisoru Gundaru Silakaktiņu
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs tveicīga
10 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1819. gada 25. augustā. Visu privātdetektīvu privātdetektīvs
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
18 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
12 stundas