×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Carnikavas novada dome par ilgo tiesvedību no valsts cer piedzīt kompensāciju (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Carnikavas novada dome nolēmusi celt prasību tiesā pret Latvijas valsti par ilgo tiesvedību un atlīdzinājuma piedziņu 13,7 tūkstošu eiro apmērā, informēja pašvaldībā.

Carnikavas novada dome norāda, ka minētā tiesvedība saistīta ar pašvaldības izpilddirektoru Raimondu Garenčiku, kuru 2010.gada 3.septembrī dome par virkni pārkāpumu nolēma atbrīvot no amata, bet vēlāk viņš vērsās ar prasību tiesā par darba līguma uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu.

Kopējais civillietas izskatīšanas periods bija 33 mēneši. Carnikavas novada dome norāda, ka lietas izskatīšanas periods Augstākās tiesas Senātā, kas ilga 16 mēnešus, neatbilst principam par lietas izskatīšanu saprātīgā termiņā.

“Mēs vēršamies ar šo prasību, lai tiesa pati izvērtē – tā ir izspriedusi lietu saprātīgā termiņā vai nav,” norāda Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica. Domes priekšsēdētāja arī norāda, ka Latvijā bijuši daudzi gadījumi, kad tiesvedības procesi nepamatoti ieilgst. Dome cels prasību Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā.

“Mums gan nav zināmi citi precedenti, kad ar šādu prasību kāda pašvaldība būtu vērsusies pret valsti. Latvijas tiesu sistēma ir jāsakārto, tai jākļūst daudz efektīvākai,” skaidro Jurēvica.

Garenčika prasība pirmās instances, kā arī apelācijas instances tiesā tika noraidīta. Vēlāk Augstākās tiesas Senāts, izskatot lietu kasācijas kārtībā, to nosūtīja jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā, kura 2013.gada 26.jūnijā nolēma prasību apmierināt daļēji – atjaunot Garenčiku izpilddirektora amatā un piedzīt no Carnikavas novada domes 44,5 tūkstošus eiro.

Jau vēstīts, ka 2010.gada 3.septembra domes sēdē deputātu vairākums nolēma atbrīvot no amata toreizējo Carnikavas novada domes izpilddirektoru Garenčiku par virkni pārkāpumu, tostarp necenzētu vārdu lietošanu pret pašvaldības iestādes darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai man nebutu jatiesajas ar Carnikavas domi ,kura no2008 g IZNOMA IELAS Garupes ciema uz 10 gadiem ?Bet paskaidrojuma man raksta ka pasvaldibai ielas NEPIEDER.

Draugiem Facebook Twitter Google+